Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe - prośba o sugestie


Philantrop

Recommended Posts

20 godzin temu, Philantrop napisał:

Tutaj rzeczywiście nic złego nie słyszałem o tym modelu, z wyjątkiem ewentualnych zastrzeżeń ogólnie co do małej opłacalności subwoofer-ów marki REL od osób, które bardziej skupiają się na walnięciu niż na różnorodności.

A to tak. REL nigdy nie stawiał na suby do gniecenia jelit. To faktycznie domena amerykanów.

20 godzin temu, Philantrop napisał:

Nie jestem pewien na ile istotne jest to zejście do 20 Hz. Ten model widzę, że schodzi "tylko" do 22 Hz. W pomieszczeniu 16m2 możliwe, że i tak zejdzie niżej dzięki room gain.

Wiesz o tym że na 16m i tak nie uzyskasz 20Hz a ich także nie słyszysz? Zobacz jak wygląda fala dźwięku 20Hz

20 godzin temu, Philantrop napisał:

No to czas na poszukiwania z Google Translatorem. Przeglądałem wcześniej jedno forum niemieckie, ale przyjrzę się dokładniej po pracy. W każdym razie dzięki. Kojarzysz może co wynikało z tych danych?

nie przykładam do nich jakiejś wyjątkowej uwagi. znalazłem to bo szukałem czegoś innego. Tak to przeważnie jest :P

Z tego co kojarzę to mozna w nim dośc mocno zmieniać barwę dzwieku.

20 godzin temu, Philantrop napisał:

Nie wiem czemu, ale ciągnie mnie coś do XTZ. Może to chęć wzięcia czegoś rzadszego niż najpopularniejsze SVS...

Z Bk Elec jest trochę problem po wyjściu UK z Unii Europejskiej. Pytałem jakoś w grudniu o wstępną wycenę kosztów transportu i do dziś nie dostałem odpowiedzi, więc podejrzewam, że to mało opłacalne.

Nie wątpliwie to dla nich teraz mocne ograniczenie to prawda :/

No i tak XTZ dobrze wypada cenowo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 godziny temu, S4Home napisał:

 

Wiesz o tym że na 16m i tak nie uzyskasz 20Hz a ich także nie słyszysz? Zobacz jak wygląda fala dźwięku 20Hz

Hmm, szczerze mówiąc to nie wiedziałem i z chęcią się dowiem więcej o co chodzi. Mógłbyś skrótowo opisać lub podać jak to wyszukać / ewentualnie linki. 

Z tego co samemu udało mi się zrozumieć to pomieszczenie ma swoje Resonance Frequency, co się oblicza z uwzględnieniem najdłuższej ściany pomieszczenia i prędkości dźwięku. Według jakiegoś kalkulatora z neta wyszło mi 35 Hz. Rozumiem, że od tej częstotliwości (w dół) dźwięk będzie tworzył rezonanse i problemy z dźwiękiem w pokoju.

Myślałem, że niezależnie od tego warto by subwoofer schodził jak najniżej. 

Czy jest inaczej? Wszystko poniżej 35 Hz będzie szkodliwe? 

Jest to o tyle ciekawe, że REL HT 1205 właśnie trochę mnie odrzucał, gdyż jako jedyny nie schodził do 20Hz, co teraz może się jednak okazać pomocne...

4 godziny temu, S4Home napisał:

A to tak. REL nigdy nie stawiał na suby do gniecenia jelit. To faktycznie domena amerykanów.

Skoro nie gniecienie jelit to zapewne szczegółowość i kontrola basu, która jak wiem jest lepsza od SVS. Czy masz może jednak porównanie w tym zakresie z XTZ lub Elac 3030?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...