Skocz do zawartości

Wokółuszne BT do 500zł z ANC


Recommended Posts

Cześć, szukam słuchawek do 500zl bezprzewodowych nausznych na wyjście do miasta/komunikacji miejskiej etc. słuchawki muszą mieć ANC

Zależy mi na czymś w rodzaju "płaskiej" konstrukcji, tak jak jest w przypadku ww. słuchawek o ile można to tak nazwać 

Tj. Żeby sama słuchawka byla raczej ciut większa i "płaska" a nie mala i "szeroka"

Na ten moment myślę nad czymś od Sony ub Bose, ewentualnie ATH bo ponoć mają najlepsze ANC i do tego fajne kodeki na czym też zależy bo chciałbym czasami też coś na nich obejrzeć.

Odnośnie ATH jest spory wybór, ale ostatnio patrzyłem w sklepie na 700BT i takie średnie wrażenie na mnie zrobiły.

Ma ktoś jakieś inne propozycje ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przyszły do głowy MEIZU HD60 https://pl.aliexpress.com/item/1005001610796815.html . W wersji z ANC przekraczają budżet. Możliwe że za 2 tygodnie będą w jakiejś promocji. Ich pady mimo że bardzo wygodne, nie są jednak zbyt duże. Obudowy przetworników również nie są bardzo płaskie. Można je za to złożyć na płasko. To słuchawki typowo outdoor-owe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Sony WH-XB900N to spotkałem się z opiniami o dość kiepskiej relacji jakość cena jeśli chodzi o dźwięk. Chodziło o o pinie kogoś kto szukał słuchawek tego typu i wybrał ostatecznie inne po przesłuchaniu kilku konkurencyjnych modeli. WH-1000M3 to bardziej zaawansowane słuchawki spokrewnione z dobrze ocenianymi słuchawkami przewodowymi Sony MDR-1A. Jedne i drugie są zbudowane w całości z plastiku. Jeśli chodzi o wykonanie szału nie ma w tej cenie, ale też nikt się nie skarży. W relacji jakość cena to raczej WH-1000M3 mają opinie lepiej wypadających mimo że droższe. 

MEIZU HD60 ANC mają ambicje konkurować z tymi droższymi. Jednak tych słuchawek nie słyszałem. Od wersji bez ANC różnią się nie tylko obecnością ANC i większym akumulatorem. Użyto w nich wg producenta innych przetworników z membranami pokrytymi berylem. Ich wersja bez ANC ma membrany z biocelulozy i te które znam brzmią bardzo dobrze. Istnieje jednak podejrzenie, że ich powtarzalność może nie zawsze była dobra, bo opinie na ich temat są dość mocno podzielone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno odsłuchiwałem kilka par słuchawek: HD450bt, wh-xb900n, wh1000xm3  i jakieś Marshalle (te w ogóle nie podeszły).

HD450BT grają fajnym, dynamicznym dźwiękiem z dobrą podstawą basową, jednak czasem zagrały trochę sucho na średnicy. 

Wh xb900n w ogóle mi nie podeszły, nawet po odjęciu trochę basu w korektorze jakieś takie sztuczne granie. 

Będąc zdecydowanym na hd450bt od niechcenia przymierzyłem wh1000xm3... od razu rzuciła mi się w ucho lepsza przestrzeń i dynamika, jednak basu znów było troche za dużo. Tutaj jednak odjęcie basu zdecydowanie poprawiło sytuację. Mam je w domu, po ok 12 godzinach grania wysokie tony trochę złagodniały a bas zjechany na -3dB już się nie narzuca. Ogólnie w tej formie fajne dość neutralne granie, lekko ocieplone. Jest też to na czym mi zależało: słuchawki nie obnażają gorzej zrealizowanych nagrań. Ogólnie jestem zadowolony i uważam, że za niecałe 1000zł to dobre słuchawki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...