Skocz do zawartości

Amplituner do kolumn - KEF R5


Karol S

Recommended Posts

Hej,

Posiadam KEF R5, które są w biampie podłączone do Harmana Kardona AVR80 [8Ohm],
(Muzyka leci po wyjściu AUX z SMSL M500, a Telewizor z Optyka do FiiO D03 do HK)

Szukam dla nich dobrego aplitunera bo chciałbym wreszcie podłączyć to bardziej nowocześnie bez przejściówek bo powoli brakuje miejsca do połączenia na pozostałe urządzenia. Kolumny grają póki co neutralnie, ciut zimnawo ale detalicznie, jestem z nich zadowolony.

Macie jakieś konkretne propozycje bo zakładam, że i tak będzie trzeba bawić się w "podmiankę" w razie gdyby ew. nowo zakupiony "nie pasował" brzmieniem.
Budżet do 3-4k tak myślę.
 

Edytowano przez Karol S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli nie zależałoby Ci na funkcjach sieciowych to warto byłoby zwrócić uwagę na Magnat MR780, który zapewni muzykalne i dynamiczne brzmienie. Uspokoi nieco górę i poprawi kontrolę basu. Masz w tym przypadku DACa z wejściami USB, Optycznym i coaxialnym. Dodatkowo masz tuner FM oraz moduł bluetooth. 
Alternatywą mógłby być Quad Vena II, który zapewni bardziej przestrzenne brzmienie z mocniejszym dołem. Funkcjonalność jest praktycznie taka sama jak w przypadku Magnata, nie posiada jedynie Tunera FM.  W obu przypadkach w przyszłości mógłbyś dokupić streamer lub transport sieciowy.

W kwocie 4k zł niestety ciężko będzie znaleźć wzmacniacz z opcjami sieciowymi. Tak na prawdę pozostawałaby Yamaha RN803d ale będzie to regres względem Quada czy Magnata. Dodatkowo jest problem z dostępnością. 

Zapraszam po wycenę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie zależy mi totalnie na żadnych opcjach sieciowych ani tunerze FM czy BT także to możemy wykluczyć.
Chcę wyciągnąć "jak najwięcej" z tych kolumn do mojego budżetu jednocześnie bez przejściówek łącząc (po np. HDMI) urządzenia jak TV czy Xbox

Czy usuwając potrzebę tych opcji zwiększamy wybór do tej półki cenowej? (Może być to też wzmacniacz zamiast amplitunera)

Edytowano przez Karol S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek głupi (wiedział ale) nie pomyślał, że nowoczesne sprzęty mają wejścia cyfrowe więc nie potrzeba konkretnie HDMI ARC by podłączyć telewizor... (facepalm)
Uznajmy, że nie było tematu :D

Wydaje mi się, że za DAC'a posłużyć mi może SMSL M500 więc w takim razie w grę wchodziłby sam wzmacniacz plus budżet do 5k zwiększony.
To powinno już dać jakiś konkretny do tych kolumn wybór wzmacniacza czy w tym przypadku trzeba szukać połączenia wzmacniacz + DAC, które jest już sprawdzone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, TV możesz zawsze podłączyć za pomocą przewodu optycznego. SMSL M500 można wykorzystać także wystarczyłoby szukać samego wzmacniacza. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłby Atoll IN100 Signature jeśli stawiałbyś na dynamikę i precyzję. Alternatywą byłby hybrydowy Vincent SV500, który zapewni większą muzykalność oraz poprawi przestrzeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem wczoraj do salonu audioplazy bo akurat są blisko.

Jakby budżet był do 6k zaoferowali mi sprawdzenie Musical Fidelity M3si oraz Vincent'a SV-227MK (to chyba wyższy model od SV500?)
Z racji tego, że są blisko mam możliwość wzięcia od nich wzmacniaczy na testy i sprawdzenia jak będą się sprawować. 
Dam znać bo zapewne będzie to we wtorek :)

("TV możesz zawsze podłączyć za pomocą przewodu optycznego. SMSL M500" - DAC i telewizor są oddalone od siebie o jakieś 5m, ale zawsze można kupić 5m kabel optyczny to i tak jakość powinna być zdecydowanie lepsza niż przez FiiO, sprawdzę i też dam znać!)

Jest jeszcze jedna kwestia. Te kolumny są w biampie i jak sprawdziłem (przynajmniej na swoim HK AVR 80) w biampie grają lepiej niż podłączone normalnie.
Nie wiem czy takie podłączenie jest do tych kolumn konieczne (bo widzę, że część wspomnianych wzmacniaczy nie ma takiej możliwości podłączenia) ale zapewne we wtorek po sprawdzeniu tych dwóch to wyjdzie.

Edytowano przez Karol S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już pod odsłuchach

Szczerze? Amplituner może nie do wyrzucenia, ale to jest w ogóle nie ta liga.

IN100 Signature - Przesłuchiwany, niestety za ciemny, muzykalny był fakt, ale niestety ciemne brzmienie nie należy do mojego gustu. Na pewno z jakimiś jasnymi kolumnami lub dla osób, które ciemniejsze granie lubią sprawdzi się bezproblemowo.

Musical Fidelity M3si - Wszystko jest na swoim miejscu, wszystko jest tam gdzie być powinno, wszystko gra dobrze, punktowy bas, nie ma się do czego przyczepić, potrafi je napędzić z wielkim zapasem. Dla mnie jednak największy atut to także niestety wada. Pomimo, że wszystko jest na swoim miejscu to nie ma w tym brzmieniu "charakteru"? Nie ma czegoś co by go wyróżniło. Do bólu poprawny ale jednocześnie przez to ciut nudny.

Vincent-SV227 - Ciepłe brzmienie i płynnym basem jednocześnie z wielką mocą. Nie spodziewałem się, że te kolumny serio nie potrzebują subwoofera dopóki nie podłączyliśmy właśnie tego wzmacniacza. Trzeba było zrobić korekcję na potencjometrze bo momentami było go za dużo. Jednocześnie góra nie jest przejaskrawiona i to brzmienie jest przyjemne dla ucha (w końcu lampy, nie?)

Najbardziej co boli to cena. Budżet jest do 6k wliczając w to kwestię zakupu na raty bo takiej sumy póki co od ręki człowiek nie ma, ale podłączając się znowu do HK AVR80 wiem, że innego wyboru niż ten Vincent SV227 nie będzie.

Wspomnieliście jeszcze o Vincencie SV-500, pytanie jak bardzo on różni się od SV-227 bo ten w budżecie by się zmieścił, ale im dłużej się zastanawiam tym bardziej
coś czuję, że chyba odwrotu od SV227 nie ma.

Człowiek się przekonał na własnej skórze, że rzeczywiście potrafi zrobić różnicę, bo myślałem, że większych nie będzie, a tu nagle kolumny mają drugie życie i wreszcie chyba wiem dlaczego tyle kosztują :D
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

skoro spodobał Ci się Vincent to sprawdź jeszcze Unisona Unico Primo, to bardzo fajna hybryda, która zmieści się w Twoim budżecie.

Pozdrawiam,

Michał

Chyba zaraz zjedzą mnie audiofile i branża ale mi się nie podoba jego front więc bym go osobiście nie kupił :(

Alternatywą wydaje mi się jedynie SV-500 bo tańszy choć nie wiem jak wielka różnica jest pomiędzy nimi
Ktoś miał możliwość stąd je porównać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, zaproponowałem SV500 aby zmieścić się w zakładanym budżecie. Zostanie jeszcze budżet na lepsze lampy. Sygnatura brzmienia jest zbliżona do SV227mk ale kultura będzie na korzyść wyższego modelu. Mamy dostępne raty 0% ale i tak wyjdziemy poza zakładany budżet w przypadku 227mk :( 

Ciekawą opcję zaproponował Michał czyli Unison Unico Primo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...