Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA81, stan idealny, gwarancja przedłużona do 29 czerwca 2026 r.

Rafał S

Recommended Posts

Jak w temacie: sprzedam swój wzmacniacz Cambridge Audio CXA81, gwarancja przedłużona do czerwca 2026 r.

Stan idealny, nawet nalepki na froncie są nietknięte. Kupiony 29 czerwca 2021 w salonie AudioNeo w Tczewie jako fabryczna nówka. Przywieziony samochodem do domu i od tego czasu nie ruszał się z miejsca. Przez ponad pół lipca i sierpnia nie było mnie w domu, więc grał w sumie niewiele ponad 3 miesiące. Grał cicho. Dom niepalących, brak zwierząt domowych itd., itp. Nic na nim nie stało ani nie leżało. :) Kilka razy przepinałem kable głośnikowe i interkonekty, ale zawsze bardzo ostrożnie, wiec terminale też są w stanie idealnym. 

Pilot - fabryczna nówka zafoliowana (mam dwa identyczne i używałem tego od CD). 

W komplecie oryginalny kabel zasilający, ale oczywiście polecam podłączenie przez jakiś lepszy.

Cena: 4500 zł.

Tak, wiem, w niektórych salonach da się stargować do podobnej kwoty za zapakowaną nówkę. A poekspozycyjny można kupić jeszcze taniej. Ale proszę zauważyć, że:

- stan mojego egzemplarza jest lepszy od większości poekspozycyjnych, raczej bliższy tej nówki ze sklepu,

- przedłużenie gwarancji z 2 do 5 lat jest warte kolejne kilkaset złotych.

Oczywiście dołączam komplet dokumentów. Zgodnie z umową z Easy Protect przedłużona gwarancja przechodzi na następnego nabywcę. 

Za kilka dni wystawię na OLX i dodam wtedy tutaj link do tego ogłoszenia ze zdjęciami. 

Sprzedaję, bo sprawiłem sobie wzmacniacz wyższej klasy - Haiku Audio Sol II SE. Wpadło mi trochę gotówki i postanowiłem zaszaleć :) Ale CXA81 uważam za bardzo przyzwoity piecyk do pierwszego zestawu. Gra on nieco podbitymi skrajami pasma, więc powinien sprawdzić się z głośnikami neutralnymi, albo lekko ciemnymi. U mnie napędzał ostatnio dość jasne Monitor Audio Silver 100 i też mi to odpowiadało. Nie łączyłbym go jednak z bardzo ciemnymi i misiowatymi kolumnami o leniwym brzmieniu, bo wyjdzie kluchowato i ciapowato. :) 

Plusy CXA81: w swojej cenie ma dość precyzyjne brzmienie i sporo basu. Do tego Bluetooth HD, więc da się bezboleśnie słuchać z komputera czy telefonu bez dodatkowego sprzętu (choć nie będzie to dźwięk na miarę jego możliwości). 

Minusy: wg. recenzji z WhatHiFi brak minusów jak na swoją półkę cenową. Ale dla mnie osobiście jego obfity bas mógłby być lepszej jakości. Odbierałem go jako trochę rozlazły. Dlatego polecam do niego głośniki grające basem twardszym i krótszym - takie zestawienie mi odpowiadało.

https://www.whathifi.com/reviews/cambridge-audio-cxa81

Powyższa recenzja jest oczywiście trochę na wyrost. ;) 

Edytowano przez Rafał S

• 2 weeks later...

Trochę to trwało, ale podaję link do ogłoszenia na OLX (konto mojej żony) ze zdjęciami wzmacniacza:

https://www.olx.pl/d/oferta/cambridge-cxa81-z-przedluzeniem-gwarancji-do-2026-kupiony-vi-2021-CID99-IDMkORD.html

Cena dla forumowiczów wciąż 4500 zł. Przypominam, że w tej cenie jest już przedłużenie gwarancji o dodatkowe 3 lata, za które zapłaciłem 749 zł.

• 2 weeks later...