Skocz do zawartości

Szukam kogoś kto złoży mi icepowera


Recommended Posts

Na sąsiednim forum na "A" jest sporo informacji o Icepower1200AS. Tam śledząc wątki zdecydowałem się na zakup końcówki i poskładanie w całość. Na początku końcówka grała z wykorzystaniem przedwzmacniacza z CA 851A. Grał spoko ale jakoś na kolana nie rzuciło. Dopiero podpięcie przedwzmacniacza lampowego nawet taniego chińskiego pokazało potencjał tego sprzętu. To przekonało mnie do budowy przedwzmacniacza lampowego - klona Klimo Merlin. Teraz jest czad, zdecydowanie polecam podpiąć dobre pre.

Słucham różnych gatunków elektronika, jazz, rock, soul czasami coś klasycznego. Wokale czarujące, dobra separacja, szeroka scena. Detali trochę mniej niż w CA 851A lecz jest bardziej muzykalnie, wokale trochę cofnięte lecz bardziej namacalne. Generalnie Cambridge który mam ponad 1.5 roku idzie na sprzedaż :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zlocie udało mi się posłuchać końcówki kolegi mkk z moimi kolumnami. Bardzo pozytywne granie, precyzyjne, czyste. Zastanawiam się, czy może ktoś z was porównywał układy różnych firm i serii?. Czy mocno się różnią sonicznie między sobą? U siebie słuchałem końcówki Teaca  na Hypex i amplitunera na icepower. Dużych różnic nie usłyszałem. Generalnie Teac grał czyściej, z większą dynamiką. Może zamiast kupować droższego Icepowera, końcówka taka jaką ma Fafniak wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PaVson napisał:

A ja zastanawiam się do końcówki mocy opartej na HypexNcore jaki przedwzmacniacz jest potrzebny? Czy wystarczy DAC z regulacją głośności?

Prawdopodobnie wystarczy. Sprawdź jaka jest impedancja wyjściowa DACa, a jaka jest impedancja wejściowa konkretnego Hypexa. Stosunek powinien być "mniejszy" niż 1 : 10 czyli jeżeli źródło ma 100R to końcówka powinna mieć więcej niż 10x 100R, nawet 100k będzie OK. Zagwarantuje to odpowiedni transfer sygnału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PaVson napisał:

Czy przypadkiem nie chodzi o prawidłowe napięcie prądu

O napięcie wyjściowe DACa bym się nie martwił, chociaż jest to też parametr który należy widzieć. Gustard ma 2V rms na RCA i 4 na XLR czyli aż nadto do pełnego wysterowania tego Hypexa. Nie ma w danych impedancji wejściowej Hypexa. Trzeba poszukać ale prawdopodobnie będzie odpowiednio wysoka ;) 

O jest ... 

 

 

hypex.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

i to bez kabli

;)

"On an island" - D. Gilmour - jest dobrze :) (ale to wolę z lampy)

 

Natomiast gdyby ktoś chciał tą końcówkę podłączyć do Triangli czy Focali lub Cantonów (te trzy mi przychodzą jako pierwsze "na myśl") to zalecam gigantyczną ostrożność :D

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG20211121155924.thumb.jpg.bc09a49a274685c81a29ad66886626cb.jpgIMG20211125091934.thumb.jpg.a393b4d2af781f594109740d935023ee.jpgGdyby ktoś chciał zakupić tego n-cora od żabojadów, polecam od razu dokupienie nóżek/stopek takich :

https://allegro.pl/oferta/gumowe-nozki-do-urzadzen-monacor-hf-70-10607949657?snapshot=MjAyMS0xMS0yMlQxODoxMTowMi4xNjNaO2J1eWVyOzMyMTRkOWNiOGEwNjIzMzNkYWVmNTFkNTNjNTQ1NTE2NDVhYzQ3M2I3ZmU1ODg3YWMxYjBkNjFhNzVkMjViMTg%3D

pasują idealnie

a wywalić te oryginalne "metalowe" przypominające pionki w warcabach 

IMG20211122185720.jpg

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trash - Alice Cooper - dziwnie. Jest energia, jest pazur ale to jest jedna z tych płyt gdzie wydaje mi się że bardziej detaliczny tor pokazuje że realizacyjnie nie jest dobrze. Nie każdy utwór, ale wrażeni jest takie jakby każdy zakres grał oddzielnie. No nie umiem inaczej tego opisać ;)

5 godzin temu, Asia napisał:

Łączność bezprzewodowa? 😜

 

 

wiedziałem.... ;)

48 minut temu, audiowit napisał:

Kiedy sprzedajesz ten wzmacniacz?

po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...