Skocz do zawartości

Szukam kogoś kto złoży mi icepowera


Recommended Posts

No dużo pracy nie ma ,  wystarczy na biedę P100, P105, P107 i P108 . Z tym że rekomendowałbym podpięcie także standby, na AS czytałem że te moduły nie lubią od razu 220V. 

No i popatrz na P104 , podobno dużo pomaga :D . Jeszcze się do tego nie zabrałem ( kondy już mam ) , dlatego piszę podobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie trochę prowizorka z obudową. Spodobała mi się taka jedna z Chin, ale na razie musi poczekać. Zmontowałem wszystko w ..... drewnianym pudełku do decoupage 40x30 cm. Pomalowałem na czarno i gotowe. Wtyki głośnikowe Auden, xlr Neutrik, włącznik hebelkowy. Pre to Littlt bear mc2 za parę złotych z Allegro.  Przy zakupie w Black Dot Audio użyłem kodu podanego przez Asię. Całość wyszła około 1900 zł. Gra z Wiggart Enzo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PaVson napisał:

Obudowę jaką zastosowałeś? Jakie kolumny napędza ten IcePower, PRE też mnie interesuję 🙂

Jeżeli można wiedzieć finalnie koszt więcej czy mniej niż Fafniak dał za swojego Hypexa. 

Bardzo dobre pre lampowe Conrad Johnson PV 12, polecam. Obudowę preampu zamówiłem w modushop. Możesz poczytać o moim preampie.

https://forum.audio.com.pl/topic/84420-budowa-preampu-lampowego-na-wzór-conrad-johnson-pv-12/

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. To jest prowizorka na kilka miesięcy. Wolę nie ryzykować grania z gołej płytki, więc wystrugałem coś na szybko i niskim kosztem. Spodobała mi się jedna z Chin, ale na razie brak środków. Zastanawiam się jeszcze nad czymś w stylu tej kolegi HQ150, albo takiej, jak we wzmacniaczach Abrahamsen. Miałbym wtedy wszystko w jednym stylu. Generalnie nie spieszy mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 17.12.2021 o 20:49, Seb napisał:

Raczej bez pomocy ich nie ruszę, jestem nieelektroniczny. O tym standby czytałem.Na koniec stwierdzili, że ma softstart i można wyłączać przez odcięcie zasilania.

Mam Icepowera już trochę czasu. Wpierw był włączany na twardo On/Off  ( podłączone oba przewody) mi bardzo często podczas włączanie słyszałem jakby iskrzenie na stykach, odłączenie jednej pary przewodów zmniejszyło ilość "iskrzeń" , ale nadal występowały. Odpalenie końcówki wyłacznikiem "wandal" z podświetleniem z pinów 3/6 i 4/5 sprawę załatwiło. Ani razu iskrzenia nie było, czyli coś jest na rzeczy.

@Seb, ja też jestem kooompletną nogą z elektroniki, ale to akurat nie jest trudne - wszystko jest opisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Żadnego iskrzenia nie słyszę. Może to dzięki przełącznikowi. Żeby nie iść za modą, kupiłem sobie hebelkowy 10A i zainstalowałem tylko na +. Oprócz głośnego KLIK nic innego nie słychać. Zresztą ktoś bardziej znający się na rzeczy opisywał, że Icepower ma ,,miękki'' start i ,,twarde" włączanie nie powinno nic złego spowodować.
  Tych pinów sam nie ruszę. Opisy techniczne mało mi mówią, a łatwo tu zniszczyć sprzęt. Zresztą co one dają? Zasilania na wiatrak nie potrzebuję, trybu uśpienia też. Przydała by się dioda sygnalizująca pracę, ale bez tego można żyć. 
  Dla mnie ważniejszym problemem jest teraz kupno preampu. Mój dac daje tyle prądu, że głośność w pasywce mam skręconą na godz 8 i dodatkowo muszę używać regulacji głośności w programach. Foobar przy wieczornych odsłuchach ma suwak ustawiony na około -17db. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie szedłem za modą i włącznik ON/OFF jest 2x16A 250VAC , mimo to od czasu do czasu słyszałem głośniejsze

"styknięcie " podczas włączania. Dołożyłem włącznik wandal i od tej pory jest spokój. Niewiele, ale jednak kilka osób wspominało o tym zjawisku, kilka modułów wysiadło i pojechało na gwarancji do producenta, więc wolałem nie ryzykować, Dobrze ,że u ciebie wszystko jest ok.

 

Edytowano przez Felixs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Minęło prawie 2 i pół miesiąca.

Moje wnioski są takie :

- Ta końcówka mocy jest całkiem miło wykonana. Blaszane pudełko bez wodotrysków. Jest to niewielkie urządzenie ale wadze już takiej że kable nie ustawiają urządzenia (choć jak będą bardzo sztywne to może się zdarzyć)

- Uważam ze koniecznie trzeba wymienić nóżki na gumowe - średnica śruby standard

- trochę razi sposób wykonania podświetlenia wokół przycisku włączania - jest jakaś tak przerwa w tym podświetleniu

Brzmieniowo...

Mam kłopot trochę bo pisze z perspektywy człowieka który od dłuższego czasu używa lampowca.

Bardzo ciekawe jest to że po przełączeniu się z lampy na tego N-core (sterowanego przez RME) wcale nie ma takiego dużego szoku .

Jest większa kontrola i dynamika, Niskich tonów jest jakby mniej ale bardziej kontrolowanych i szybszych.

Uderzenie w kocioł potrafi "przestraszyć" ;) 

Mam 2 płyty takiego Izraelczyka (Ben Ezra) i tu ciekawa sprawa 

https://www.youtube.com/c/AdambenezraOfficial/videos

Rozdarcie jest okrutne bo lampa daje fantastyczny klimat a ncore daje lepszy wgląd w nagrania :D

I tak jest właściwie ze wszystkim jeżeli ważny jest dla nas klimacik.

Masz lampę i chcesz mieć coś innego - weź sobie ncore i RME - będzie dość sterylnie i dynamicznie

Masz tranzystor "cieply" - tez jest to opcja na inne granie

Ale jeżeli poszukujesz klimatów do jazzu, kobiecych głosów to raczej w tył zwrot ;)

Opcją oczywiście jest to co proponował audiowit - czyli pre na lampach.

Być może stanowiłoby to fajną hybrydę w sytuacji gdy ktoś chce jeden system

Ja chciałem mieć coś co zagra lepiej klasykę i rocka. I ten n-core w połaczeniu z RME , daje mi to 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zastanawiam sie czy w przyszłości by pójść "tą" drogą. Póki co jestem zadowolony z tego co mam, ale wiadomo jak jest ;)

Myślałem wlasnie o wzmacniaczu na modułach np. Hypex plus pasywne kolumny lub aktywne (tu juz druga opcja), całość moglaby byc np. Na pre na lampie 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...