Skocz do zawartości

Szukam kogoś kto złoży mi icepowera


Recommended Posts

Jak je pakowali to akurat grały dwie "poważne" kolumny. 

Wyglądały bardzo poważnie (nie wiem czy to nie gato audio- duże kolumny) i powiem wam... że miałem podobne wrażenie jak z któreś z kolumn YB ...  Było ładnie, "liniowo" i bez esencji , bez czegoś takiego że chcę słuchać

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

czy kojarzysz które z małych monitorów mają najwyższe skutecznosci ?

Dynavoice DM-6 ----> 92dB. W zalinkowanej recenzji testowali podobno z lampą 300b. Może @tomek4446 coś o marce wspomni bo kojarzę, że kiedyś wspominał o tej szwedzkiej marce. BMN podaje w specyfikacjach efektywność ich monitorów ponad 90dB ale patrząc na specyfikację zastosowanych przetworników to tylko ich pobożne życzenia są ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MariuszZ napisał:

że kiedyś wspominał o tej szwedzkiej marce.

Miałem taki epizod :) Moje były nieco większe model DF-8.

https://audiotop.pl/pl/p/Kolumny-podlogowe-para-Dynavoice-Definition-DF-8-Black/8537

Jedno trzeba przyznać , nie oszczędzają na obudowach. Solidnie wykonane , ciężkie , bez zastrzeżeń. Producent podaje skuteczność 94 dB i tyle mogą mieć. u mnie się nie sprawdziły ze względu na bas nie do okiełznania , ale sądzę , że to bardziej wina mojego pokoju niż kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2021 o 21:43, Fafniak napisał:

Taka obserwacja.

W niektórych utworach/płytach powstaje niezbyt miłe wrażenie jakby oderwania góry od reszty pasma. Cholera, niech dywan do pokoju wróci ☹️

Jak wrażenia muzyczne po trzech miesiącach słuchania z wykorzystaniem ncora się zmieniły? Dalej oderwame soprany są czy coś się poprawiło? Wygrzało czy ułożyło? 

Nabyłem tego ncora nc122 mp i gra to trochę sterylnie porównując do lampowego SETa ale na razie napędza BMNy, a docelowo będą grały Bifrost, które jeszcze modernizuję. 

Fornir już jest 😉

 

Resizer_16439126984330.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MariuszZ napisał:

Dalej oderwame soprany są czy coś się poprawiło?

Ciężko się przyznać ale podświadome "poczekaj z opiniami aż dojedzie kawałek dywanu" było dobrą podpowiedzią.

Coś co przy lampie nie miało tak dużego znaczenia (nagły brak dywanu) to przy tej końcówce nagle zaczęło mieć gigant znaczenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Fafniak napisał:

Coś co przy lampie nie miało tak dużego znaczenia (nagły brak dywanu) to przy tej końcówce nagle zaczęło mieć gigant znaczenie

To troche tak jak z odsłuchem dodając basu na gałce vs direct. Na tym pierwszym mniejsze znaczenie ma dywan itp.

17 godzin temu, MariuszZ napisał:

Fornir już jest

Sam fornirowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Sam fornirowałeś?

Tak. Jeszcze nie skończyłem. Zastanawiam się czy lakier czy jakiś wosk na to. Nie mam doświadczenia prawie żadnego więc muszę doczytać. 

Sam fornir modyfikowany jest więc proste cięcie nożyczkami, przycinanie nożykiem stolarskim i klej patex wystarczają żeby ogarnąć temat bez frazarki. Ważne żeby dobrze wyschło. Mniej niespodzianek jest wtedy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał bezbarwny lakier 3 warstwy. Np. połysk w sprayu, akrylowy. Taki jaki się daje na plastikowe lakierowane elementy. Kup dobrej firmy.

Np. podkład bezbarwny

https://novol.com/professional/produkt/90/plastic-primer-podklad-do-tworzyw-sztucznych

Lakier

https://www.skleplakiernika.pl/pl/p/SPRAY-CLEARCOAT-NOVOL-Lakier-Bezbarwny-KLAR-POLYSK-500ml/103

Podjedź do sklepów z lakierami samochodowymi. Najlepiej dopytać na miejscu.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Przyda się w przyszłości jak będę szerokooasmowce składał. Niestety już pomalowałem te paczki. Jak zwykle oczekiwania, a rzeczywistość to dwa światy. Chciałem upodobnić Bifrost do moich BMN i Prawie się udało 🤣 Jak z tym jeżem. (Źródło) 

Screenshot_20220208_205900.thumb.jpg.fa31571695572c51ee150bd73eab4124.jpg

Poniżej na zdjęciu po prawej BMN, a po lewej Bifrost. 

Screenshot_20220208_210032.thumb.jpg.992180174c2a28b72591803d9782c4d4.jpg

Użyłem zwykłego lakieru do mebli. Jedną warstwę wałkiem. Nie wiem czy szlifować to i dać jeszcze coś na zewnątrz czy zostawić. W sumie to ma grać, a wygląd jest dla mnie drugorzędny 😉

Screenshot_20220208_210101.thumb.jpg.4c5c9a56a4d5928c4d7f6204aaab3fb1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...