Skocz do zawartości

Słuchawki douszne / dokanałowe przewodowe do 200 zł


Recommended Posts

Cześć. Szukam najlepszej propozycji z działu słuchawek dousznych/dokanałowych w budżecie do 200 zl najlepiej przewodowych. Chcę słuchać muzyki z telefonu Xiaomi Redmi note 10 pro i słucham głównie rocka progresywnego / rocka. Miałem wcześniej SoundMagic E10 da się kupić coś lepszego w tym budżecie? Bo te niestety uległy wypadkowi i umarły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jest spor takich słuchawek. Jednak każde grają inaczej:

JadeAudio (FiiO) EA3 https://pl.aliexpress.com/item/4000419858364.html

JadeAudio(FiiO) EA1 https://pl.aliexpress.com/item/4001250741576.html

TIN HIFI T2 https://pl.aliexpress.com/item/32828096748.html

KZ ZS10 pro https://pl.aliexpress.com/item/33000632582.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JadeAudio to Marka własna producenta słuchawek FiiO. Ta marka jest dość popularna, szczególnie w drobionej elektronice audio. Te 2 modele które wymieniłem to inaczej brandowane FiiO. Maja inne wyposażenie i ich różnice są zwykle ograniczajace się do drobnych zmian. JadeAudio EA3 to bliźniaczy model FiiO FH1s które maja nieco wyższą impedancję przetwornika dynamicznego. JadeAudio EA1 to bliźniak FiiO FD1. Tu różnice są tylko w wyposażeniu i kosmetyczne. W wersjach JadeAudio użyto posrebrzanej miedzi na kable. To daje im nieco ostrzejsze brzmienie. Szczegóły różnic łatwo znajdziesz w sieci. TIN HIFI T2 to od lat bardzo znany przebój tego producenta. 2 dynamiczne przetworniki w jednej solidnej metalowej obudowie i dość monitorowe brzmienie. Knowledge Zenith to bardzo znany chiński producent słuchawek dokanałowych. Wcześniej znany z bardzo tanich dokanałówek o dobrym brzmieniu. Od dosć dawna ma w swojej ofercie coraz droższe konstrukcje hybrydowe i armaturowe. KZ ZS10 pro to bardzo udane hybrydy o dobrym rozrywkowym brzmieniu. Bez problemu znajdziesz sporo w sieci o wszystkich wymienionych tu modelach słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie grające słuchawki moim zdaniem dobre do rocka z mocno konturowym brzmieniem. Bardzo wyrazista góra z firmowej armatury prawdziwego specjalisty w tej dziedzinie i bas schodzący do piekła :D . Wyższy bas moim zdaniem mógłby być nieco bardziej dynamiczny. Bardzo sensownie wyposażone, ładne i wygodne. Moim zdaniem warto w przyszłości wyposażyć je w tipsy SpinFit CP100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 27.10.2021 o 20:49, MobyDick napisał:

Bardzo fajnie grające słuchawki moim zdaniem dobre do rocka z mocno konturowym brzmieniem. Bardzo wyrazista góra z firmowej armatury prawdziwego specjalisty w tej dziedzinie i bas schodzący do piekła :D . Wyższy bas moim zdaniem mógłby być nieco bardziej dynamiczny. Bardzo sensownie wyposażone, ładne i wygodne. Moim zdaniem warto w przyszłości wyposażyć je w tipsy SpinFit CP100.

Przyszły mi te słuchawki dwa dni temu i nagle przestały praktycznie być głośne. Głośność spadła około 5 krotnie i nie wiem o co chodzi bo to się stało w sumie nagle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość dziwne. Czasem coś takiego zdarza się gdy woskowina uszna pozalepia siateczki na wylotach dysz. Niektóre słuchawki są na to bardziej podatne. Zazwyczaj nie dzieje się to równocześnie. Więc może to coś innego. Na pewno problem nie leży w źródle dźwięku? Może masa w gnieździe słuchawkowym nie ma dobrego kontaktu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MobyDick napisał:

To dość dziwne. Czasem coś takiego zdarza się gdy woskowina uszna pozalepia siateczki na wylotach dysz. Niektóre słuchawki są na to bardziej podatne. Zazwyczaj nie dzieje się to równocześnie. Więc może to coś innego. Na pewno problem nie leży w źródle dźwięku? Może masa w gnieździe słuchawkowym nie ma dobrego kontaktu?

Próbowałem na innych słuchawkach i jest normalnie. Mam pewien pomysł zakropiłem sobie uszy takim środkiem do czyszczenia i ja założyłem do oglądania filmu. Może spalił się jakiś przetwornik? Ale to dziwne bo w obu na raz? I czy w takim wypadku nie powinny przestać grać całkowicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby któreś przetworniki się spaliły , to by przestały grać całkiem. Armatury w tych słuchawkach odpowiadają wyłącznie za wysokie tony. Dlatego albo coś się zatkało, albo moze membrany driverów dynamicznych się odkształciły i pozostają poza neutralnym położeniem. W tych słuchawkach musiały by się zatkać do tego otwory dekompresyjne po stronie dyszy. Te po środku przetwornika na obudowach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wygląda wszystko zauważyłem tylko ze w środku obudowy mają sporo kurzu i kilka trochę większych paprochów a te otwory nie są brudne wydają się być okej jest jakieś prawdopodobieństwo że to od wilgoci z tego preparatu do czyszczenia uszu? 

4 minuty temu, Cacara napisał:

Na pierwszy rzut oka wygląda wszystko zauważyłem tylko ze w środku obudowy mają sporo kurzu i kilka trochę większych paprochów a te otwory nie są brudne wydają się być okej jest jakieś prawdopodobieństwo że to od wilgoci z tego preparatu do czyszczenia uszu? 

Tego kurzu nie jest wcale jakoś strasznie dużo po prostu widać drobinki widać tylko jedno dosyć duże coś w środku co mi wygląda na kawałek jakiegoś papieru albo kartonu wielkości główki od szpilki. Położyłem je teraz na delikatnie ciepłym kaloryferze na kartce papieru może to przez zawilgocenie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...