Skocz do zawartości

Lista utworów do odsłuchu - zlot.


tomek4446

Recommended Posts

Kryterium, że jest to ulubiony utwór co najwyżej może być uzupełniające.

Do oceny systemu nigdy nie korzystamy z:

- plumkania, czyli prostych aranżacji, gdzie często-gęsto pracuje tylko głośnik średniotonowy - patrz filmik na YT;

- płyt świetnie nagranych, bo one dobrze zabrzmią na prawie każdym systemie (patrz "Dzieci Sancheza", które nawet na systemie Pacuły grają dobrze);

- płyt empikowych, z gazet itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z obrzydzeniem, ale ta płyta nie nadaje się do poważnych testów, bo nie jest wyzwaniem dla systemu.

"Dzieci Sancheza" lubię za samą muzę, a poza tym rzeczywiście jest referencyjnie nagrana.

Ale do testów wziąłbym jej z mojej kolekcji, jako ostatnią.

Już lepiej sprawdzi się np. takie "Ride of the Valkyries" Wagnera. Jakiekolwiek dobre wydanie z EMI czy Sony albo Decca.

Acha - nie jest też dobrym wyborem testowanie sprzętu na płytach audiofilskich.

 

4 godziny temu, Dedal75 napisał:

Ty takie zaproponujesz , dodamy do listy

Basil Poledouris - Kaboom!!!

The Waterboys - Return of Jimmy Hendrix

Placebo - Bulletproof cupid

Edytowano przez Melo-man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie potrzebuje utworu na którym można przetestować WYSOKIE . jestem na etapie dopieszczania dźwięku. Bas , średnie już mam " pod siebie " , problem jest z wysokimi. Chciałem ustawić " na sztywno" już gałkę do wysokich w Altecach i co utwór to albo wydaje mi się , ze jest za dużo albo za bardzo stłumione. Na razie testuje na utworze Deep Purple - Hard Lovin' Man z winyla wydanie z 1970 r. wiec jeszcze analogowe. Gitara podczas solówki wręcz świdruje mi mózg . @nowy78 Piotrek , Ty się na tym znasz , czy tak to powinno być ?

przepraszam za przydługi wywód , jak byście mogli coś podrzucić będę wdzięczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Gitara podczas solówki wręcz świdruje mi mózg

Czy się znam, nie wiem, wiem natomiast jak lubię, żeby było i na pewno świdrowanie mózgu się do tego nie zalicza ;) Niestety niektórzy tak sobie ustawiają brzmienie gitary, że i na miękko grającym sprzęcie trudno znieść :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Na razie testuje na utworze Deep Purple - Hard Lovin' Man z winyla wydanie z 1970 r. wiec jeszcze analogowe. Gitara podczas solówki wręcz świdruje mi mózg . @nowy78 Piotrek , Ty się na tym znasz , czy tak to powinno być ?

Przepraszam, ze się wtrącę, ale temat b. mnie zaciekawił.

https://www.guitarlobby.com/ritchie-blackmore-guitars-and-gear/

Z rozpiski wynika, że to albo Gibson ES-335 albo Strat. ES-335 raczej nie powinien świdrować, a w każdym razie zwykle nie w tym celu się tej gitary zwykle używa (Piotr wie więcej i może się z nami podzieli - na to liczę). Strat zdecydowanie może dać po uszach. Obawiam się, że tylko sam Ritchie wie jak ustawił gałki i jak być powinno. Z tego, co czytałem, to są b. trudne kwestie, co do których nie ma zgody wśród zawodowców. Jak Purple nagrywali "Now What?" to Steve Morse i Bob Ezrin mieli różne zdania, jakie powinny być ustawienia brzmienia gitary w niektórych solówkach. Ezrin postawił na swoim i jest wyżej niż zwykle gra Morse. Jeszcze większy problem jest z nagraniami koncertowymi bo gitarzysta na scenie odbiera dźwięki jako wyższe niż to, co dociera do oddalonych słuchaczy. Dlatego młodsi gitarzyści na koncertach czasem skręcają wysokie, żeby ich nie raziły i publika dostaje ich za mało. A starsi - świadomi tego efektu - nie skręcają. Przynajmniej tak tłumaczył mi zaprzyjaźniony, nieżyjący już niestety, dobry gitarzysta.  Jestem b. ciekaw co na to Piotr ze swoim doświadczeniem. Chętnie poczytałbym więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Na razie testuje na utworze Deep Purple - Hard Lovin' Man z winyla wydanie z 1970 r. wiec jeszcze analogowe. Gitara podczas solówki wręcz świdruje mi mózg

Niestety nie mam tej płyty w wersji nieremasterowanej. Ale... mam Machine head (DR11-DR13) gitary są ostre ale nie świdrujące. Natomiast słyszałem niektóre wkładki "za pierdylion" które epatowały takim "wyostrzonym" dźwiękiem ... Niektórzy byli zachwyceni

Mam też Perfect stranger - ten już jest po zabiegach 🤬 DR8-DR11  -już jest wygładzony 

Słuchanie ze spotyfaja nic nie da - tam jest remasterowana kaszana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...