Skocz do zawartości

Lista utworów do odsłuchu - zlot.


tomek4446

Recommended Posts

14 godzin temu, Melo-man napisał:

Odsłuchałem wczoraj inną płytę The Jesus and Mary Chain. Ich debiutancki "Psychocandy". Kapitalny materiał do testowania wysokich tonów. Nie ma żadnej innej płyty w kolekcji, która ma tak ostro nagrane wysokie tony. Nawet na najlepszych Mullardach ECC83 jest już chwilami na granicy dobrego brzmienia.

Po pierwszym utworze myślałem nawet, że coś mi się z systemem stało. 🤨

dramat 🤪

Taste the floor jest jako tako strawny

O siebie dodałbym 4 utwory :

Metallica - harvester of sorrow - wersja przed remasterowa

genesis - dancing with the moonlight knight - wersja przed remasterowa

Lorenc - Mro Iło i Taniec Eleny

Bo rozumiem że klasyki nie chcecie ?

moge zabrać n-core - bo to małe i lekkie jest a mnie połamało 🤬

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Melo-man napisał:

Kapitalny materiał do testowania wysokich tonów.

Przeczytałem kilka Twoich propozycji utworów i opinie ,iż się nie znamy i .... Pragnę oświadczyć , że nie ma czegoś takiego jak muzyka " do testów ", nawet ta Twoja . Każdy z nas ma inne preferencje co do gatunków , prezentacji pasma na które zwraca większą uwagę , postrzegania sceny dźwiękowej . Jak się nie wstrzelimy z kompletem to mózg się zaczyna buntować i ocena przestaje być obiektywna. Nie robiłbym ze zlotu sympozjum i nasze testy porównawcze zostawiłbym w tej niedoskonałej formie w jakiej dotychczas miały miejsce. Jak chcesz test porównawczy , to zostaje generator i porównanie pasma akustycznego słyszalnego dla człowieka. Każda muzyka budzi emocje , ten sam utwór u jednych pozytywne u innych negatywne i obiektywizm porównania szlag trafia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446

Oczywiście, że jest coś takiego jak muzyka do testów. Oczywistym jest, że to sprawa po części subiektywna i wiadomo, że zabiera się do odsłuchów muzykę jaką się lubi. Niczego odkrywczego nie piszesz. Ja słucham niemal wszystkiego, ale ostatnią rzeczą do testowania byłyby dla mnie tylko jakieś proste aranżacje jakich jest mnóstwo choćby na YT - np. wokal (najczęściej męski) z gitarką akustyczną. Taka muzyka nic nie powie o systemie.

Poza tym zaczynam uważam, że zaczynacie się za bardzo doktoryzować przy moich opiniach. 

Ale żeby nie było - jak kupowałem w październiku nową integrę to sprzedawca zrobił takie oczy, kiedy obok płyty U2 "October" przyniosłem "oryginalne" nagrania orkiestry Glenna Millera nagrywane w latach 40-tych i pewnie częściowo 30-tych. Wszystko rzecz jasna mono trzaskami, ale po dwóch utworach wiedziałem o reprodukcji instrumentów dętych przez ten wzmacniacz niemal wszystko.

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Lorenc - Mro Iło i Taniec Eleny

Lorenca lubię, ale ja bym do testów zabrał "Drogę do nieba"..

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Jak chcesz test porównawczy , to zostaje generator i porównanie pasma akustycznego słyszalnego dla człowieka.

Kiedy pisałem o jakimś teście porównawczym? Litości z tym generatorem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Melo-man napisał:

Oczywiście, że jest coś takiego jak muzyka do testów. Oczywistym jest, że to sprawa po części subiektywna i wiadomo, że zabiera się do odsłuchów muzykę jaką się lubi.

Nie po części tylko całkiem subiektywna :) Ale .... na dwa zloty i masę przesłuchanych utworów na różnych kolumnach , zaobserwowałem dziwną zgodność opinii wśród słuchaczy. Zlot pierwszy niemal 100% , zlot drugi po za dwoma wyjątkami ,chyba przy ocenie Gato i Dali też idealnie te same odczucia , więc jednak może z tym subiektywizmem ...

2 godziny temu, Melo-man napisał:

Glenna Millera nagrywane w latach 40-tych i pewnie częściowo 30-tych. Wszystko rzecz jasna mono trzaskami, ale po dwóch utworach wiedziałem o reprodukcji instrumentów dętych przez ten wzmacniacz niemal wszystko.

A słuchałeś tej orkiestry na żywo ? Jak nie , to dźwięk instrumentów tej płyty z systemu jest tylko Twoim wyobrażeniem :) Byłem na " nowym" Glennie w Teatrze w Łodzi , szczerze to szału nie było , wolę ten stary. A jeszcze jak mówimy o dźwiękach " naturalnych ". Dwa tygodnie temu byłem na premierze Wesela Figara , miałem idealne miejsce na środku w 6 rzędzie , wsłuchiwałem się w orkiestrę próbując wyłowić brzmienie poszczególnych instrumentów . Powiem tak , słuchając pełnej orkiestry dźwięk jest przyjemny , naturalny i nie ..... efektowny. Po prostu nie ma efektu wow , którego tak często oczekujemy wybierając sprzęt czy kolumny. Muzyka sama w sobie czaruje , ten efekt wow jest zbędny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomek4446 napisał:

A słuchałeś tej orkiestry na żywo ? 

Oczywiście, że nie -tak jak i setek innych wykonawców/. Nie ma to znaczenia.

39 minut temu, tomek4446 napisał:

to dźwięk instrumentów tej płyty z systemu jest tylko Twoim wyobrażeniem

Oczywiście. A co to jest dźwięk naturalny? Jeżeli słuchasz dajmy na to zespołu "X" z ich płyty "A". To co jest punktem odniesienia? Taśma matka? Sesja w studio?

39 minut temu, tomek4446 napisał:

Muzyka sama w sobie czaruje , ten efekt wow jest zbędny

A tutaj akurat 100% racji.

Edytowano przez Melo-man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Melo-man napisał:

Jeżeli słuchasz dajmy na to zespołu "X" z ich płyty "A". To co jest punktem odniesienia? Taśma matka? Sesja w studio?

Jesli to np. instrument, to odniesieniem moim zdaniem powinien być np. "przywołany" z pamięci odpowiedni instrument na żywo. W przeciwnym wypadku "zapętlimy się" i wiecznie bedzie coś nie "hallo" z brzmieniem. A "układ nagrody" potrafi zgłodnieć na "dłuższą metę" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Melo-man napisał:

Nie ma to znaczenia.

Panie, to weź Pan zdradź co ma znaczenie. Czytam to forum od kilku lat i nie mogę się za cholerę dowiedzieć jak osiągnąć to mityczne "dobre brzmienie". Słuchałem i droższych zestawów i tańszych i poza tym, że jedne podobały mi się bardziej a inne mniej nie potrafię powiedzieć, że któreś są bezsprzecznie dobre. A Ty wchodzisz i rzucasz jakieś frazesy, ale tak naprawdę nic z nich nie wynika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melo-man nie chcę byś odniósł wrażenie , że Cię prześladuje :) Dyskutujemy na argumenty.

33 minuty temu, Melo-man napisał:

Oczywiście, że nie -tak jak i setek innych wykonawców/. Nie ma to znaczenia.

Ma i to ogromne , jak mówisz o jakimś nazwijmy to referencyjnym brzmieniu. jak nie słuchałeś to nie ma mowy o jakimkolwiek wzorcu i testach , bo nie masz pojęcia o oryginale. Więc można mówić tylko o SUBIEKTYWNYCH Twoich wrażeniach. A jak mowa o subiektywizmie to nie ma mowy o jakichkolwiek wykładniach lub dogmatach.

Byłem na Buena Vista Social Club , ten sam Teatr Wielki w Łodzi , warunki akustyczne świetne i .... na początku się zawiodłem. oczekiwałem brzmienia jak z płyt które mam , z podkreśloną mikro dynamiką , gdzie bębny robią wrażenie ,a saksofon powoduje dreszcz emocji . A tu słucham na żywo i ..... jest po prostu przyjemnie , nie muszę się wsłuchiwać w każdy akord , chłonę całość i to jest ta naturalność.

44 minuty temu, Melo-man napisał:

To co jest punktem odniesienia? Taśma matka? Sesja w studio?

I to jest najlepsze , nie ma punktu odniesienia . Nawet jak zrobisz koncert jakiegoś zespołu u siebie w chałupie i na żywo , porównasz z ich płytą którą posiadasz na własnym systemie , to i tak mamy jeszcze mastering :) 

Wg. mnie dajmy sobie spokój z z testami i dążeniem do naturalności brzmienia systemu. Najlepsze brzmienie a co za tym idzie system to taki ,który co rano po odpaleniu powoduje pojawienie się banana na twarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chili napisał:

Qrcze, nawet tu. Gdzie nie zajrzę tam ciągłe przepychanki, forsowanie swojego..... a to wątek w którym proponujemy swoje utwory do odsłuchu, może tyle wystarczy.

No niestety...

22 minuty temu, misiek x napisał:

Byłem np. na 2 koncertach Rolling Stones, gitary Richardsa brzmiały za każdym razem inaczej. Na różnych płytach też inaczej brzmią. Przecież są różnice w strojeniu,strunach, akustyce stadionu czy sali koncertowej ,wzmacniaczach w bardzo wielu aspektach. To że Telecaster w Chorzowie zabrzmi tak a w domu kultury w Pcimiu inaczej to chyba jasne. Do czego mam przyrównać , do czego dążyć ?

Dokładnie. W końcu ktoś pisze po ludzku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, seba3002 napisał:

A Ty wchodzisz i rzucasz jakieś frazesy, ale tak naprawdę nic z nich nie wynika.

Ale kurde moment... Porównujesz moje opinie do frazesów, po czym sam piszesz podobnie. O co chodzi, hę?

Przed chwilą, seba3002 napisał:

A to nie jest tak, że jeśli już się wpadnie w tę pętlę, to trudno się z niej wydostać?

Im większe masz możliwości finansowe tym pewnie tak jest. Mam kontakt z wieloma dystrybutorami naprawdę szanowanych marek i czasami zachowanie ludzi ociera się już o chorobę...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o playliście, którą utworzył @tomek4446 na II zlot. Proponuję jednak, że będziemy z niej korzystać, gdyż playlista utworzona na nowo przez @Asia chyba się nie przyjęła i trafiły na nią jedynie utwory Beethovena. Nie pogniewasz się Asiu? :)

Przypominam więc odnośnik do playlisty. Wrzucam też świeżo utworzoną konwersję na Tidalu. @tomek4446 - czy dla porządku mógłbyś w wolnej chwili zmienić nazwę playlisty np. na "Zlot Forum Audio"?

Aha, jeśli wrzucacie w temacie jakieś utwory np. z Youtube i chcecie je odsłuchać, to musicie je też dodać na playlisty na Spotify / Tidalu.

Spotify: https://open.spotify.com/user/tomek4446/playlist/69fJaMVUqw9A4Q8zA3vdPW?si=JJGRSwoRQ6S44ja-gW3B_g

Tidal: https://tidal.com/browse/playlist/ff6769c4-9114-4423-9b1d-8e7b3c6b6dfd

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie nie. Bo najczęściej dostaje prośbę aby przy pomocy 3 desek i garści gwoździ zrobić transatlantyk.

Ja mówię zwykle że nie da się, no to mi pokazują jak to sobie wyobrażają. Zwykle powstaje słabo zbita tratwa, ale dodają farby i wstążek i im to odpowiada. Z transatlantykiem nie ma to nic wspólnego ;) i tak od 30 lat

Czy mogę dodać utwory do tej listy i one będą dla was widoczne ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...