Skocz do zawartości

Zestaw stereo w okolicach 1000 złotych


Doandrzej

Recommended Posts

Witam wszystkich, planuje zakup zestawu stereo (wzmacniacza i dwóch kolumn podłogowych) w granicach 1000 złotych za całość. Nie jestem audiofilem, nie mam jakiegoś wyrafinowanego gustu muzycznego, poszukuję zestawu, który po prostu będzie grał przyzwoicie w 16metrowym pokoju. Muzyki zamierzam słuchać głównie ze spotify na telefonie/laptopie, podłączonym do wzmacniacza jako źródło dźwięku. Z tego co czytałem wcześniej na forum to w tym budżecie nie dostanę zestawu złożonego z nowych urządzeń, jedynym rozwiązaniem jest kupno używanego zestawu. Muzyka której słucham jest bardzo zróżnicowana, od muzyki klasycznej, przez rock, jazz aż po rap. Spośród używanego sprzętu w moich okolicach znalazłem takie wzmacniacze:

- PIONEER SA 5300 Made in Japan vintage 1975 za 330 złotych

- Pioneer A-337 za 300 złotych

- Pioneer A-339 za 300 złotych

- Grundig fine arts A-903 za 500 złotych

- Onkyo integra A-8067 za 400 złotych

- marantz pm44se special edition za 520 złotych

- JVC A-X30 za 300 złotych

Jeśli chodzi o kolumny znalazłem takie propozycje. Prosiłbym o polecenie, który zestaw będzie najbardziej rozsądnym wyborem w moim budżecie lub polecenie innego zestawu w podobnej cenie. Ewentualnie jestem także otwarty na inne zestawy, których nie podałem na tej liście. 

- TAGA HARMONY model TAV-606F v.3 za 500 złotych

- ALR ENTRY 4 VIFA za 700 złotych

- Eltax Liberty 5+ za 500 złotych

- Jamo e430 za 500 złotych

- T+A Triton TS1e ZA 500 złotych

- Conton LE 170 za 800 złotych

- VARDUS VR-250

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się, że mało kto zna / pamięta te sprzęty, żeby je ocenić i coś podpowiedzieć.  Jest jeszcze forum gdzie siedzą osoby lubiące starsze sprzęty....   https://forum.stereo-hifi.com

 

Jakbyś chciał coś nowszego, to można pomyśleć o:

brytyjskie brzmienie:

Cambridge Audio (np. A1 V3 za mniej niż 300 zł) lub nowszy + klasyki, kultowe kolumny Tannoy M1 lub M2 (lub coś podobnego). Zmieścisz się za zestaw w 800-900 zł.

nowsze, małe Chinole:

nowy SMSL Q5 Pro lub używana Loxjie A30 wraz z tanimi, używanymi kolumnami (wybór jest ogromny OLX, Allegro,...)

 

Na 16 m.kw można mieć podłogówki, ale chyba przy tym metrażu i budżecie pójść w nieco lepsze podstawkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...