Skocz do zawartości

Różne opcje upgrade stereo do KD


Jurek5551

Recommended Posts

Witam!

Kiedyś byłem posiadaczem KD ale priorytet zyskało stereo lecz teraz chciałbym do KD wrócić ze stereo nie rezygnując. Obecnie posiadam M2si  i CXN v2. Głośniki to MA silver 6 ale posiadam też centralny i fx z tej serii. Chciałbym kupić amplituner KD, system to będzie 5.1, być może w przyszłości 5.1.2 bądź 5.1.4. Na pewno nie będzie 7.1, jeżeli chodzi o Atmos to chyba zadowoliłbym się dwoma głośnikami sufitowymi. Pomieszczenie to 20 m2 prostokąt 4X5 m z boku częściowo otwarte na kuchnię 15 m2. Moje dylematy to czy kupić coś relatywnie tańszego np.  Marantz 1711 który mi pasuje ze względu na wymiary i wykorzystać M2si jako końcówkę mocy dla kanałów przednich czy wydać grubszą kasę na anthem 540 lub 740 albom arcama AVR10 i wtedy zrezygnować  z M2si gdyby to grało nie gorzej niż do tej pory. Czy to ma sens? Jakieś inne pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jurek5551 napisał:

Witam!

Kiedyś byłem posiadaczem KD ale priorytet zyskało stereo lecz teraz chciałbym do KD wrócić ze stereo nie rezygnując. Obecnie posiadam M2si  i CXN v2. Głośniki to MA silver 6 ale posiadam też centralny i fx z tej serii. Chciałbym kupić amplituner KD, system to będzie 5.1, być może w przyszłości 5.1.2 bądź 5.1.4. Na pewno nie będzie 7.1, jeżeli chodzi o Atmos to chyba zadowoliłbym się dwoma głośnikami sufitowymi. Pomieszczenie to 20 m2 prostokąt 4X5 m z boku częściowo otwarte na kuchnię 15 m2. Moje dylematy to czy kupić coś relatywnie tańszego np.  Marantz 1711 który mi pasuje ze względu na wymiary i wykorzystać M2si jako końcówkę mocy dla kanałów przednich czy wydać grubszą kasę na anthem 540 lub 740 albom arcama AVR10 i wtedy zrezygnować  z M2si gdyby to grało nie gorzej niż do tej pory. Czy to ma sens? Jakieś inne pomysły?

Ja bym został przy wzmacniaczu i tańszym amplitunerze. Nadmiar gotówki  możesz zawsze zainwestować w lepszy wzmacniacz  bądź kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tutaj bym jednak podyskutował.

Tani amplituner z wyjsciem PRE OUT i tak będzie kosztował swoje albo będzie używany. Do tego dochodzi jakoś pre out do której wielu się czepia.

Plusem jest to że masz fajny odtwarzacz sieciowy. Ale z kolei M2si nie jest jakimś wyjątkowym wzmacniaczem.

I przykładowo wspomniany arcam AVR 10 zagra na tym samym poziomie w stereo.

A tutaj mógłbyś także sprzedac CXN więc bylbyś niewiele do tyłu.

Powiem tak.

Wypożyczyć AVR 10 , sprawdzić jak sobie radzi w stereo w porównaniu do Musicala. Jak z obsluga sieci dla Ciebie.

I wtedy podejmowac decyzję.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Tani amplituner z wyjsciem PRE OUT i tak będzie kosztował swoje albo będzie używany. Do tego dochodzi jakoś pre out do której wielu się czepia.

Tak samo w tanim amplitunerze kd będzie słaby przedwzmacniacza który będzie stanowił wąskie gardło dla końcówki mocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam w pobliżu salon który sprzedaje zarówno Arcama jak i Anthema więc chyba niedługo się tam udam żeby chociaż zorientować się w ich charakterze brzmienia. Mających do czynienia z tym sprzętem bardzo proszę o uwagi. Muszę jeszcze pewne rzeczy przemyśleć pod kątem ewentualnych przyszłych "ulepszeń" żeby się nie zapędzić w jakąś ślepą uliczkę.

Pytanie do branży: które amplitunery KD są są obecnie możliwe do kupienia?

Edytowano przez Jurek5551
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kubad napisał:

Tak samo w tanim amplitunerze kd będzie słaby przedwzmacniacza który będzie stanowił wąskie gardło dla końcówki mocy. 

AVR 10 nie ma słabego pre i ma świetną kalibrację.

Dlatego tu problemu nie ma.

9 godzin temu, Jurek5551 napisał:

Cóż, mam w pobliżu salon który sprzedaje zarówno Arcama jak i Anthema więc chyba niedługo się tam udam żeby chociaż zorientować się w ich charakterze brzmienia. Mających do czynienia z tym sprzętem bardzo proszę o uwagi. Muszę jeszcze pewne rzeczy przemyśleć pod kątem ewentualnych przyszłych "ulepszeń" żeby się nie zapędzić w jakąś ślepą uliczkę.

Pytanie do branży: które amplitunery KD są są obecnie możliwe do kupienia?

Koniecznie go weź do domu.

I na spokojnie sprawdź jak gra w stereo w dokładnie w tych samych warunkach.

Obecnie sa dostępne wysokie modele Denona oraz Marantza. No i Arcam i Anthem. Czasem NAD

Yamaha, Onkyo, Pioneer brak do konca roku i ile dłuzej nie wiemy?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wyjaśnić że moim priorytetem jeśli chodzi o jakość jest stereo  a tu jakość pre out nie ma znaczenia jeżeli w stereo nie będzie używany amplituner KD. Przedstawiłem dwie opcje. W jednej tańszy amplituner ze słabszym przedwzmacniaczem który nie będzie używany do stereo, w drugiej aplituner z wyższej półki z lepszym pre który do stereo będzie używany jeśli mnie zadowoli jakość dźwięku. Jest jeszcze opcja o której też myślę czyli zakup Anthema 540 który jest tańszy od Arcama i ma tylko 5 końcówek mocy ale 7.1 przedwzmacniacz. Wtedy mógłbym używać M2si jako dodatkowe 2 kanały albo go sprzedać i używać Anthema w 5.1 i stereo a później kupić lepszy wzmacniacz lub końcówkę do stereo. W CXN też mam przedwzmacniacz raczej nie gorszy niż w M2si choć gra odrobinę inaczej. Nie pisałem tego wcześniej ale kusi mnie możliwość regulacji tonów której nie mam obecnie i możliwość kalibracji choć nie wiem czy będę tego używał w stereo. To są rzeczy do sprawdzenia w domu, tak jak pisał @S4Home. Mam swoje przemyślenia i chciałbym je zweryfikować wiedzą innych, może ktoś nada mi zupełnie inny kierunek warty uwagi? Zanim zacznę jeździć, słuchać i wypożyczać? Nie bez znaczenia jest też fakt że te tańsze ale już nie tanie amplitunery są trudno dostępne.

Edytowano przez Jurek5551
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czas temat zakończyć i przejść do kolejnego. Z powodu braku czasu nie udało mi się posłuchać AVR 10 przed black friday a ceny były bardzo atrakcyjne, zaproponowano mi 8400. Mimo takiej ceny nie zdecydowałem się na zakup w ciemno nie mając pojęcia czy dźwięk w stereo będzie mi odpowiadał, choć jestem przekonany że do KD byłby to świetny sprzęt. Wczoraj udało mi się kupić w sklepie stacjonarnym Marantza 5015 za 4699, był też 6015 za 7299 ale różnica w cenie wydała mi się za duża. Tak więc ten zakup oznacza że będę użytkował dwa systemy: do KD i do Stereo, być może wzmacniacza użyję jako końcówki do frontów KD gdy sprawdzę jak to działa. Taki system prawdopodobnie zostanie, teraz czeka mnie zakup subwoofera a w przyszłości upgrade stereo. Dziękuję wszystkim za porady, nie ze wszystkich skorzystałem z własnej winy a  AVR 10 kusił... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno będzie bo wzmacniacz nawet napędzany słabszym pre to jednak inna jakość a amplituner napędzający 2 kanały mniej to też co innego. Jeszcze nie miałem okazji dobrze sprawdzić ale tak jak pisałem kino nie jest u mnie proirytetem.  Sytuacja z dostępnością też wymusza pewne kroki które mogłyby być inne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...