Skocz do zawartości

Wzmacniacz do DYNAUDIO Excite X16 - prośba o kierunek poszukiwań


tomazi78

Recommended Posts

Nie jestem audiofilem i bronię się rękami, żeby czasem nie dać się "wciągnąć" w ten temat. Nie mam na celu nikogo urażać, bo jeśli ktoś to lubi i ma czas, to fantastycznie.

Do rzeczy... zacząłem czytać temat dotyczący amplitunera (ten poniżej z niniejszego forum), bo jak najbardziej interesuje mnie taka opcja - wygoda i uniwersalność i opis "problemów i dylematów" autora jak najbardziej trafny (czyli ilość pilotów i procedura "startowa"), ale niestety... czytając inny test, napotkałem na takie prawdziwe dane przywołanego ONKYO TX-8270: "Umiarkowana moc wyjściowa (2 x 48 W/8 Ω, 2 x 66 W/4 Ω)"

Posiadam monitorki Dynaudio Excite X16 oraz SUB Paradigm PDR-10. Do tej pory korzystałem z ampli 7.1, który pozostał po zmianie mojej konfiguracji w domu (likwidowałem system kina domowego na rzecz STEREO). Pokój ok. 25m2. Wiem, że te "Dynki" są dość wymagające i wiem też, że moc to nie wszystko, ale mam poważne wątpliwości, czy ten ONKYO je uciągnie. 

Oczywiście, najwygodniejsze jest podłączenie moich urządzeń po HDMI (Pi4, odtwarzacz filmów, PC, chromecast, itp.) i nie chciałbym rezygnować z tej opcji, ale nie potrafię znaleźć odpowiedniego sprzętu, który obsłuży to co mam. Ostatecznie mogę zrezygnować z HDMI na rzecz wzmacniacza, który będzie posiadał kilka wejść cyfrowych (COAX, OPT).

Onkyo TX-8390 jest dla mnie za drogi (i też nie mam pewności czy da rade)

Onkyo A-9050 na ten moment chyba najbardziej rozsądna cenowo opcja i opcje DAC też jakieś już są

Yamaha R-N803D chyba też na ten moment dla mnie nie osiągalny cenowo, na pewno jako nowy

Na forum nie da się wybrać sprzętu, najlepszy jest odsłuch - prawda, ale jakiś kierunek, Wasze typy, propozycje...? Odpuściłem całkowicie rynek audio na ładnych -naście lat, technika poszła do przodu, ale cały czas mam wrażenie, że stary dobry analogowy wzmak + dostawki cyfrowe okazuja się jednak najlepsze... tylko ta procedura "startowa" mnie przeraża. 

Pomożecie? 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Dynaudio Excite X16 potrzebują wydajnego wzmacniacza aby pokazały na co je stać. Jeśli chciałbyś iść w kierunku wygody to w grę wchodziłyby topowe amplitunery stereofoniczne takie jak Yamaha RN803d, Denon DRA800h czy Onkyo 8390. Onkyo niestety jest nieosiągalny na rynku od dawna i nie wiadomo kiedy może się pojawić. Denon zapewni Ci brzmienie muzykalne z mocniejszą podstawą basową ale będzie gubił nieco szczegóły. Yamaha natomiast zapewni brzmienie dynamiczne, przestrzenne i szczegółowe. Dodatkowo posiada najlepszą aplikację sterującą MusicCast. 

Jeśli opcje sieciowe nie są wymogiem koniecznym to warto byłoby iść w kierunku wzmacniacza stereo. Świetnie sprawdziłby się Atoll IN100 Signature + Topping D10s. Alternatywą mógłby być cieplejszy Vincent SV500, w którym zawsze możesz wymienić lampy sterujące i uzyskasz inne brzmienie. Masz w tym przypadku jedno wejście optyczne oraz coaxialne. 

Zapraszam na odsłuch i po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyfrowych wzmacniaczy na pewno odpuść sobie NADa, bo kompletnie się nie zgrywa, brakuje mięsa. Ze wzmacniaczy, które nie spowodują spustoszenia w portfelu miałbym dwie opcje, a mianowicie Cyrus One HD lub dołożyć do One Cast jeśli chciałbyś mieć opcje sieciowe. Później idziemy już tylko do góry z ceną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...