Skocz do zawartości

Audio do pokoju


Brain-Dead

Recommended Posts

Dzień dobry . To mój pierwszy post tutaj . Nie znam się w ogóle . A więc tak szukam swojego sprzętu audio do telewizora , lubię słuchać muzyki i oglądam dużo filmów CDA/Netflix . Tak więc jest to 50 na 50 więc szukam jakiejś alternatywy pomiędzy kinem domowym a stereo . Sprzęt będzie podłączony do telewizora Philips android Smart . Muzyka będzie odtwarzana YouTube , Spotify . Po przeczytaniu kilku wątków tutaj pomyślałem o zestawie Yamaha 602 z kolumnami podłogowymi Indiana Line Tesi 561 taki zestaw kosztuje około 4800 zł więc dość sporo jak na mój budżet . Przechodząc do sedna czy znajdę coś fajnego w kwocie 3500 zł? Czy warto jednak dołożyć do wspomnianego wyżej zestawu czy może jednak pomyśleć o czymś innym jak aktywne kolumny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 3500 i kino / muzyka to 50/50 to kupiłbym zestaw aktywny z HDMI jak Teufel Ultima 40 Active.

Magnat też ma podobny zestaw, Magnat Monitor Reference 5A.

Jeżeli bliżej 5 tys z przewagą na muzykę to np S4Home ma promocję na Heco Aurora 700 + do tego wzmacniacz z optycznym wejściem jak np Cambridge AXR100 i masz gotowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Jeżeli 3500 i kino / muzyka to 50/50 to kupiłbym zestaw aktywny z HDMI jak Teufel Ultima 40 Active.

Magnat też ma podobny zestaw, Magnat Monitor Reference 5A.

Jeżeli bliżej 5 tys z przewagą na muzykę to np S4Home ma promocję na Heco Aurora 700 + do tego wzmacniacz z optycznym wejściem jak np Cambridge AXR100 i masz gotowe.

Okej dzięki a co myślisz jeszcze o kef q350 i smsl q5 pro? Cenowo wyjdzie lekko ponad 3 tysiące czy ten twój podany zestaw aktywny będzie lepsza opcją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Zdecydowanie możemy polecić wzmacniacz Audiolab 6000A z kolumnami Heco Aurora 300. Na pokładzie będziesz miał wejście optyczne, bluetooth a zagra on pełniejszym dźwiękiem niż amplitunery. Większe dociążenie dźwięku zapewnią kolumny podłogowe. Dobrze się sprawdzą Pylony Pearl 25.
Jeśli definitywnie nie chcesz przekroczyć budżetu, rzuć okiem na Klipsch The Fives :) 
Są to świetne aktywne monitory, które spokojnie sobie poradzą w 20-25m2.

Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Q21 napisał:

Witaj!
Zdecydowanie możemy polecić wzmacniacz Audiolab 6000A z kolumnami Heco Aurora 300. Na pokładzie będziesz miał wejście optyczne, bluetooth a zagra on pełniejszym dźwiękiem niż amplitunery. Większe dociążenie dźwięku zapewnią kolumny podłogowe. Dobrze się sprawdzą Pylony Pearl 25.
Jeśli definitywnie nie chcesz przekroczyć budżetu, rzuć okiem na Klipsch The Fives :) 
Są to świetne aktywne monitory, które spokojnie sobie poradzą w 20-25m2.

Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny!

Ok dzięki , powiedz mi jeszcze co myślisz o kef q350 i smsl q5 pro? Taki zestaw będzie lepszy od zestawu aktywnego Teufel Ultima 40 Active? Czy ta twoja propozycja klipsch the fives najlepsza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie napisałeś jakie masz pomieszczenie. Moim zdaniem jeżeli sporo korzystasz z TV to warto wybrać coś z HDMI bo jednak wygodniej będzie Ci sterować dźwiękiem. Myślę ,że z zestawu od Teufel czy Magnat dostaniesz więcej emocji przy filmach niż z Q350.  Wszystko będzie lepsze niż dzwięk z TV :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

W sumie nie napisałeś jakie masz pomieszczenie. Moim zdaniem jeżeli sporo korzystasz z TV to warto wybrać coś z HDMI bo jednak wygodniej będzie Ci sterować dźwiękiem. Myślę ,że z zestawu od Teufel czy Magnat dostaniesz więcej emocji przy filmach niż z Q350.  Wszystko będzie lepsze niż dzwięk z TV :D

Wiesz co pomieszczenie to 21m2 , odległość od telewizora jakieś 3,5 metra 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Aurora 700 gra lepiej od Tesi 561. Więc jeśli do niej dobrał byś jakiś używany amplituner to zdecydowanie warto. No albo dołozyć albo wybrac coś tańszego SMSL, Topping.

21 metrów to pomieszczenie które  nagłośnią KEFy Q 350, ale ich cena jest podobna jak Aurory. Więc ta sama kwestia co do wyboru elektroniki.

Zapraszam po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Brain-Dead napisał:

Ok dzięki , powiedz mi jeszcze co myślisz o kef q350 i smsl q5 pro? Taki zestaw będzie lepszy od zestawu aktywnego Teufel Ultima 40 Active? Czy ta twoja propozycja klipsch the fives najlepsza?

Kef Q350 w połączeniu z SMSL Q5 Pro zagra zdecydowanie lepiej niż Teufel Ultima 40 Active ale nie uzyskasz takiego basu. W takim zestawie warto pamiętać, że zawsze masz możliwość dołożenia subwoofera. 
Klipsch the Fives zagrają dynamiczniej, z mocniejszą podstawą basową ale nieco węższą sceną dźwiękową względem Q350 z Q5 Pro. 

Możemy wysłać Ci na testy sprzęt i sam się przekonasz czy jest to brzmienie, którego oczekujesz. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...