Skocz do zawartości

Strumieniowanie Tidal/Deezer/Spotiify a bluetooh


cyklon

Recommended Posts

Panowie, posiadam amplituner marantz pm7000n, chciałbym za jego pośrednictwem odtwarzać dobrej jakości muzykę. Chwalone są różnego rodzaju serwisy streamingowe jako oferujące wysoką jakość jednocześnie ganiony jest "wszędzie" transfer dźwięku bluetooh (a gdyby ktoś powiedział, że słucha muzyki dobrej jakości (>320kbp/s) z youtuba to już wyśmiany na starcie). I tutaj pojawia się mój problem.

Zainstalowałem Deezera (rzekomo ma najwięcej elektronki, której tylko słucham, ale i tak połowy interesujących mnie utworów nie znalazłem...) na telefonie bo jak rozumiem amplitunery takiej możliwości nie mają by w nich zainstalować aplikację (przynajmniej marantz nie ma nic poza Spotify Connect). No ale telefon mogę połączyć z amplitunerem jedynie za pośrednictwem bluetooth (kabel jack mnie nie interesuje nawet gdyby taka była możliwość bo nie jest to praktyczne), mimo że zarówno ampituner jak i telefon mam podłączony do wifi to przesł muzyki i tak jest za pośrednictwem bluettoh który przecież jest słabym przekaźnikiem dźwięku, co mi więc po tej super jakości utworów na deezerze skoro one są kompresowane przez telefon przesyłając ten sygnał do amplitunera poprzez bluetooh? Może inne serwsy streamingowe umożliwiają przesył TEL-AMP za pośrednictwem WiFi?

Co więcej (nie wiem czy tylko z deezerem lub czy tylko ja mam ten problem), ale przewijając jakiś utworów suwakiem w aplikacji deezera, faktyczna zmiana w odsłuchu następuje dopiero po paru sekundach... Pomyslałem więc, że zaiinstaluję dedykowaną aplikację HEOS, która obsługuje różne serwisy streamingowe, tutaj już przewijanie utworów działa szybko, no ale ta dedykowana do HEOS aplikacja nijak nie ma się do tego co oferuje Deezer (podpowiadnie innych utworów, łatwe przeglądanie i szukanie kawałków itd. coś jak przeskok między DOS a Windows), ale zaletą jest to, że korzystając z aplikacji HEOS mogę łączyć się TV-AMP za pośrednictwem sieci WiFi (czego nie ma (?) Deezer).

Ktoś powie, że są kodeki, które niwelują straty przy przesyle bluetooth, no ale nie ma możliwości wybrania sobie i zainstalowania na amplitunerze kodeków jakie mi się podobają, ani chyba sprawdzenia jakie producent zainstalował.

Panowie, do rzeczy, jak stremować bezstratnie kawałki z serwisów takich jak Deezer na amplitunerze stereo?

Edytowano przez cyklon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie jest to wyjątkowo dziwne, że serwisy streamingowe, których 99% użytkowników korzysta z nich właśnie ze względu na jakość utworów (za darmo to samo tylko gorszej jakości jest na YT itp.) nie umożliwiają przesył muzyki poprze WiFi tylko trzeba mając u nich konto korzystać z zewnętrznych dodatkowych aplikacji?

ps. telefon mam na androidzie

Edytowano przez cyklon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem apki umożliwiającej przesyłanie muzyki z YT po sieci. Z drugiej strony byłoby to trochę bez sensu, ponieważ kompresja YT jest jeszcze większa niż na Spotify. 
Możesz ewentualnie iść w kierunku urządzeń ze stajni Rose, które posiadają apkę RoseTube, która brzmi całkiem sensownie ale i tak jakość dźwięku jest gorsza niż Spotify. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, cyklon napisał:

Panowie, nie jest to wyjątkowo dziwne, że serwisy streamingowe, których 99% użytkowników korzysta z nich właśnie ze względu na jakość utworów (za darmo to samo tylko gorszej jakości jest na YT itp.) nie umożliwiają przesył muzyki poprze WiFi tylko trzeba mając u nich konto korzystać z zewnętrznych dodatkowych aplikacji?

ps. telefon mam na androidzie

Nie jest to problem serwisów streamingowych, tylko odbiorników - po prostu każdy serwis robi to po swojemu.

 

Według mnie najprostsze wyjścia to (według stopnia "prostoty"):

1. Użyć Spotify (i spotify connect), kompresja stratna, ale lepsze to niż BT

2. Użyć AirPlay, ale wtedy jako urządzenie streamujace musisz użyć sprzętu Apple

3. Użyć mConnect (jak ktoś już wspominał tutaj), stracisz chyba funkcjonalność natywnych aplikacji ale będziesz miał bezstratnie

 

Ja bym wybrał 1.

 

Jeśli chcesz zainwestować trochę kasy, to otwierają się inne możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Q21 napisał:

Niestety nie znalazłem apki umożliwiającej przesyłanie muzyki z YT po sieci. Z drugiej strony byłoby to trochę bez sensu, ponieważ kompresja YT jest jeszcze większa niż na Spotify. 
Możesz ewentualnie iść w kierunku urządzeń ze stajni Rose, które posiadają apkę RoseTube, która brzmi całkiem sensownie ale i tak jakość dźwięku jest gorsza niż Spotify. 

Po sieci nie, ale przez bluetooth tak, czyli tak samo jak Deezer można z ich aplikacji streamować na amplituner tylko przez bluetooth (mając wyłączony bluetooth w telefonie i nawet włączone wifi do sieci do której podłączony jest też amplituner muzyka odtwarzana jest z telefonu, a nie z głośników). Podejrzewam, że streamując dźwięk czy to z youtube (tam chyba też różnej jakości może być nagrany dźwięk) czy deezera przez bluetooth jakość będzie taka sama i to mnie boli (skoro za deezera itp. trzeba płacić).

15 minut temu, PorkOne napisał:

Nie jest to problem serwisów streamingowych, tylko odbiorników - po prostu każdy serwis robi to po swojemu.

 

Według mnie najprostsze wyjścia to (według stopnia "prostoty"):

1. Użyć Spotify (i spotify connect), kompresja stratna, ale lepsze to niż BT

2. Użyć AirPlay, ale wtedy jako urządzenie streamujace musisz użyć sprzętu Apple

3. Użyć mConnect (jak ktoś już wspominał tutaj), stracisz chyba funkcjonalność natywnych aplikacji ale będziesz miał bezstratnie

 

Ja bym wybrał 1.

 

Jeśli chcesz zainwestować trochę kasy, to otwierają się inne możliwości.

To powiedz mi proszę który serwis streamingowy (ich aplikacja) ma możliwość przesyłania muzyki z telefonu na amplituner NIE poprzez bluetooth). Bo ja w Tidalu i Dezzerze takiej opcji nie widzę, a mając wyłączony w telefonie bluetooth muzka nie jest przesyłana za pomocą ich aplikacji na amplituner mimo, że jest podłączony do sieci wifi.

ad.1 wiesz jak wyglądają wyświetlacze na amplitunerach i wiesz jak się z poziomu tych kilku przycisków na nich cokolwiek wyszukuje (to jak wspomniany DOS) a to chyba jedyna opcja by treaming był przez wifi (do którego jest podłączony amplituner), a mając aplikację spotify w telefonie i nim wybierając kawałki, muzyka może być przesyłana na amplituner tylko (?) przez bluetooth, a nie wifi. Bo przez Tidal i Deezer jest tylko opcja bluetooth.

14 minut temu, Himling napisał:

A to nie dziala przypadkiem tak ze majac podlaczony wzmacniacz i telefon pod wifi wykorzystujemy aplikacje tylko do wyboru interesujacej nas muzyki ?  a streaming idzie po wifi w dobrej jakosci ?

Nie, bo jak wyłączę w telefonie bluetoth to dźwięk nie dociera to amplitunera tylko na głośnik telefonu (chyba, że przez aplikację HEOS, ale to niewiele lepsze niż wyszukiwanie kawałków na kalkulatorze).

Edytowano przez cyklon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji HEOS, to jest inna możliwość przesłania muzyki z Deezera do odtwarzacza sieciowego przez wifi. Trzeba użyć do przesłania plków aplikację BubbleUPnP. Ale jeśli jej nie znasz, to możesz nie poradzić sobie. To nie jest prosta aplikacja w obsłudze dla początkująch.
Sposób postępowania:
Najpierw uruchamiasz BubbleUPnP i jako odtwarzacz wybierasz Marantza. BubbleUPnP musi mieć pozwolenie na działanie w tle.
Potem uruchamiasz Deezera i po wybraniu płyty wybierasz opcję "udostępnij" przez BubbleUPnP.
Po chwili (kilka sek.) gra muzyka z odbiornika DLNA.
Ten sposób testowałem i działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...