Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe - mały pokój ponad 12m2.


metuś

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Od dłuższego czasu myślę o zakupie kina domowego. Jestem kinomaniakiem lubię oglądać filmy czy seriale i dlatego kino będzie przeznaczone wyłącznie do tego i czasami do grania na konsoli. To będzie moje pierwsze kino domowe tak więc jestem kompletnym laikiem.
Po przejrzeniu kilku dziesięciu stron na tym forum wiem, że nic nie wiem :)

Wymiary pokoju to ok. 3.20 x 3.80 m. Odległość od TV ok. 3.70 m. Przeznaczenie 90% filmy, seriale, 10% konsola.
Pieniądze jakie mógłbym wydać to od 4 do maksymalnie 5 tys. zł za zestaw kolumn 5.0.(im mniejsza kwota tym lepiej). Natomiast amplituner do 3 tys. zł. Sub byłby zakupiony w późniejszym czasie.

Najważniejsze moje pytanie brzmi czy do tak małego pokoju jest sens myśleć o zakupie kina domowego?
A może lepiej kupić jakiś soundbar (tak wiem co sądzicie o tym sprzęcie) żeby chociaż trochę polepszyć dźwięk np. Sony HT-ZF9, Yamaha MusicCast YSP-2700, Sony HT-ST5000, a resztę kasy zachować w portfelu.

Jakie zestawy polecacie do takiego pokoju?

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, metuś napisał:

Najważniejsze moje pytanie brzmi czy do tak małego pokoju jest sens myśleć o zakupie kina domowego?

Oczywiście że tak, 5.1 bez problemu może być zainstalowane prawidłowo w takim metrażu.

13 minut temu, metuś napisał:

A może lepiej kupić jakiś soundbar (tak wiem co sądzicie o tym sprzęcie) żeby chociaż trochę polepszyć dźwięk np. Sony HT-ZF9, Yamaha MusicCast YSP-2700, Sony HT-ST5000, a resztę kasy zachować w portfelu.

Twój wybór, ja soundbarów nie trawię zupełnie.

15 minut temu, metuś napisał:

Natomiast amplituner do 3 tys. zł.

Jeśli chodzi na tą chwilę o amplitunery to względnie dostępny w tej kwocie jest tylko DENON AVR-X1600H (zaraz AVR-X1700H). Do wyższego modelu DENON AVR-X2700H musiałbyś parę stówek dorzucić. Onkyo i Pioneer jeszcze nieobecni, sprzęt Yamahy też gdzieś wcięło. Chyba że z drugiej ręki akceptujesz kupno.

17 minut temu, metuś napisał:

Pieniądze jakie mógłbym wydać to od 4 do maksymalnie 5 tys. zł za zestaw kolumn 5.0

Nie znam układu pomieszczenia, mebli... Wstępnie zakładasz kolumny podstawkowe, podłogowe, a może naścienne?

18 minut temu, metuś napisał:

Sub byłby zakupiony w późniejszym czasie.

Trzeba będzie, do kina niezbędny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam podobny metraż i mam w nim tak zwane kino domowe. Z tym że u mnie jest to bardziej dodatek do stereo. Ale bez problemu w takim metraż (o ile ustawienie mebli i innych sprzętów domowych na to pozwoli) możesz myśleć o KD. W budżecie którym dysponujesz, dostaniesz np marantza nr1510 plus jakieś monitory typu polk z linii signature bądź klipsch rp 600m i masz bardzo fajny zestaw, który nawet w stereo może cieszyć. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu mam problem czy kolumny podłogowe czy podstawkowe. Które będą lepsze do tak małego pokoju.

Jeśli chodzi o kolumny podłogowe to bardzo często polecane są zestawy (z tych tańszych)

- Indiana Line Nota 550X + 240X + 740X

- Pylon Audio Pearl 25 + Center + Sat

- Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 - najczęściej chyba polecany

I teraz pytanie czy te kolumny nie będą "za duże" do mojego pokoju. Czy raczej mam myśleć o podstawkowych.


A jeśli podstawkowe to jakie? Często polecane są:

- Heco Aurora 300 (4 szt.) + Center 30

- Elac Debut 2.0 B5.2 (4 szt) + Elac Debut 2.0 C5.2 albo seria Elac Debut 2.0 B6.2

- Q Acoustics 3030i + Q Acoustics 3020i + Q Acoustics 3090Ci

- jakie inne zestawy podstawkowe polecacie do 4-5 tys.


Tak jak pisałem wcześniej - przeznaczenie wyłącznie do filmów.

Które kolumny podstawkowe bardziej są polecane do filmów? Które lepiej grają w kinie?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2021 o 07:50, S4Home napisał:

monitory,

Albo Aurora 300 albo QAcustic 3030i. Na to stawiam.

Zapraszam po wyceny

Piotr

Dobra czyli jedno zostało wyjaśnione. Do tak małego pokoju jednak monitory.

Czym się wyróżniają powyższe monitory od pozostałych?. Jakie mają brzmienie?

A co myślicie o Monitor Audio Bronze 100 + Monitor Audio Bronze 50 + Monitor Audio Bronze C150

Z tych trzech, które najlepiej pasują do kina?

 

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2021 o 11:59, metuś napisał:

Czym się wyróżniają powyższe monitory od pozostałych?.

Cena  / jakość.

Dnia 5.11.2021 o 11:59, metuś napisał:

Jakie mają brzmienie?

Aurora jest delikatniejsza. QAcustic bardziej neutralne. liniowe.

Dnia 5.11.2021 o 11:59, metuś napisał:

A co myślicie o Monitor Audio Bronze 100 + Monitor Audio Bronze 50 + Monitor Audio Bronze C150

Drożej ale lepiej. żywe konkretne brzmienie.

Dnia 5.11.2021 o 11:59, metuś napisał:

Z tych trzech, które najlepiej pasują do kina?

Wszystkie ale Bronze będa najciekawsze.

Oczywiscie + sub.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

- jaki amplituner lepiej zagra z heco 300, monitor bronze 100, qacustic 3030i

- jaki sub wystarczy do takiego pokoju (1000-1500 zł)

- a co myślicie o zestawie opartym o  monitor audio bronze 200, są to dosyć małe kolumny podłogowe. Będą nadawać się do tak małego pokoju czy zostać przy zestawie opartym o monitorach

 

Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, metuś napisał:

- jaki amplituner lepiej zagra z heco 300, monitor bronze 100, qacustic 3030i

Teraz się tak nie wybiera, bo nie ma wyboru.

Kupujesz co akurat jest. Ale dawniej powiedział bym Ci że do Aurora Yamaha, Do Bronze -> Denon. Do QAcustic obojętnie.

9 godzin temu, metuś napisał:

- jaki sub wystarczy do takiego pokoju (1000-1500 zł)

Aurroa sub 30A

9 godzin temu, metuś napisał:

- a co myślicie o zestawie opartym o  monitor audio bronze 200, są to dosyć małe kolumny podłogowe. Będą nadawać się do tak małego pokoju czy zostać przy zestawie opartym o monitorach

Będa się nadawać. Ale to nie wyklucza ci zakupu suba pamiętaj.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...