Skocz do zawartości

Subwoofer


prezesadi

Recommended Posts

Witam kolegów

Posiadam aplituner Sherwood Newcastle R-325

Link do instrukcji

Odwiedź moją stronę

Na sprzęcie stricte audio nie znam się tak dokładnie dlatego wyjaśnie po kolei

Jest on połączony z komputerem przez Jack. Do aplitunera mam podłączone 2 kolumny estradowe (głośniki Niskotonowe, średnie i gwizdki) Wszystko działa bardzo fajnie i nie mam zastrzeżeń ale chodzi mi o to że chciałbym podłączyć jeszcze subwoofer aby zwiększyć bas.

Wiem że do tego sprzętu można podłączyć dużo rzeczy. (Zerknijcie na wykaz wejść w instrukcji)

Dlatego mam pytanie do kolegów którzy na co dzień mają z takim sprzętem do czynienia. Jaki Subwoofer byłby najodpowiedniejszy i pod jakie wejście najlepiej go podpiąć ? Proszę o jakieś linki. Może być coś tańszego bo to byłoby raczej do odsłuchu domowego. Dzięki i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakiej wielkości jest pomieszczenie, bo od tego zależy jak duży będzie subwoofer (często również cena). Subwoofer podłącza się w ampli do gniazda subwoofer pre-out. W instrukcji jest to zaznaczone w opisie ścianki tylnej w podpunkcie "6".
Przykład subwoofera, który zatrzęsie pomieszczeniem, a nie będzie kosztował wiele:
http://www.fergusonsklep.pl/21244,Ferguson-RB-1200.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezesadi
7.5m^2 to trochę mało na duży sub.
Wydaje mi się, że jeżeli już musisz mieć suba to lepszy będzie mały subwoofer w stylu tego komputerowego Logitecha. Nie ma co szaleć przy takiej powierzchni, bo dźwięk może być gorszy (dudniący i nienaturalny) z subem niż bez niego - szczególnie w stereo. icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na zakup kolumn bezfirmowych (bo tak są traktowane VoiceKraft, STX i jeszcze sporo innych jak np. MAudio) jest na Forum zawsze jednoznaczna: odpuść sobie, lepiej poszukaj wśród używanych kolumn firmowych.

Natomiast sugestia jest taka, by kosztem słabszego (tzn. nie przejaskrawionego i podbitego) zyskać na neutralności i na czystszym dźwięku.
Stąd proponowane do takiej powierzchni będą kolumny podstawkowe (ew. małe podłogówki), lepiej przystosowane do małych powierzchni:
takie jak Yamaha NS-G30 (głośnik niskośredniotonowy 17cm)
http://www.allegro.pl/item567436833_yamaha_ns_g30.html
albo Magnat Monitor 220 czy ich następca - Supreme
http://www.allegro.pl/item566169634_magnat...0_w_wisnia.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
witam..mam odbiornik Av Onkyo TX-SR304E + 5 nie zbyt moim zdaniem dobrych głosników fitmy Maudio...kazdy z tych głosnikow jest np od 4 omow do 8 omow....ostatnio zakupilem pasywny subwoofer...i nie wiem czy moge go podłaczyc zamiast ktoregos z moich glosnikow...dodatkowo dodam ze ten subwoofer ma 3 OMY ...bardzo prosze o pomoc..dziekuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną możliwością - o ile sub ma zarówno wejścia jak i wyjścia głośnikowe - jest podłączyć go następująco.
Zaciski głośnikowe amplitunera - kabel głośnikowy - zaciski IN (lub AMPLIFIER) w subwooferze, nastepnie zaciski OUT (lub SPEAKER) - kabel głośnikowy - kolumny frontowe.
Pamiętaj, by łączyć odpowiednio plus z plusem (czyli zazwyczaj zaciski czerwone) oraz minus z minusem (zaciski czarne). No i podłączać przy wyłączonym amplitunerze ...

Jeżeli nie będziesz przesadzał z głośnością, to nie powinno się nic stać.

Pozdrawiam
PS. W zależności od suba i od kolumn - nie zawsze musi być lepiej. ONKYO to najniższy model w serii, kolumny też zapewne do najlepszych i nie należy oczekiwać cudów. Sorry za szczerość - ale takie są fakty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje...ale po 1 nie mam glosnikow ONKYO tylko jakies inne badziewie:)Maudio sie nazywaja...po 2 sprzet onkyo nie jest moze najlepszy ale jest jednym z lepszych sprzetow audio...no oczywiscie poza yamaha...duzo otym czytalem,i rozmawialem z wieloma ludzmi ktorzy naprawde sie na tym znaja...do wzmachola nie mam jc:)jrest zajebisty,tylko dwa male glosniki sie pierdola i centralny tez szwankuje....ale te duze nawalaja grubo bez zarzutu...nie wiem czy jest sens podlaczac ten subwoofer...niechce zjarac wzmachola...lepiej kupie WOOFER onkyo aktywny widzialem fajny za 550 zl:)ale dziex za rade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma czegoś takiego jak WOOFER AKTYWNY, woofer to jest głośnik średnio-niskotonowy np. ten większy w kolumnach dwu drożnych, więc to nie jest tak, że woofer da większy bas niż subwoofer, bo to jest tylko komponent, a nie kolumna. Woofer może być częścią subwoofera (głośnikiem) icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary co ty sie tak czepiasz??:)wyluzuj sie to sa tylko posty aty traktujesz to jak bym ci cos zrobil..czlowieku wyluzuj mordke!:D onkyo robi glosniki slabo sie doinformowales,,,dla przypomnienia podaje ci link gdzie mozesz zobaczyc sobie te glosniki ktorych to ponoc TWOIM zdanie m nie ma ;)http://www.ceneo.pl/Kolumny_i_glosniki;017Onkyo_P0-3439.htm pozdrawiam i zakanczam z toba konwersacje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników to modele na ceneo to głównie takie, których się już nie sprzedaje (oprócz pierwszych trzech: pierwsze od zestawu mikro i ten sub). Ja się wcale nie czepiam, tylko chcę cię wyprowadzić z błędu.
Postów raczej nie piszemy bez zastanowienia i na odwal się, chyba że ty tak do tego podchodzisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

woofer rozni sie tym od SUBwoofera ze woofer daje ostrzejszy bas,niz subwoofer....nie wiem jakto wytłumaczyc lepiej..:)ale luknij sobie np to..bo innych niechce mi sie szukac:D http://www.allegro.pl/item573857162_cena_h...oofer_25cm.html

czarek00211
No to faktycznie nie wiesz, jak to wytłumaczyć!
Poczytaj lepiej więcej na ten temat, bo jak na razie to Ci się mocno myli... i musisz się jeszcze wiele nauczyć! icon_rolleyes.gif

Krótko:
woofer - głośnik niskotonowy
tweeter - głośnik wysokotonowy

Więc aby mieć subwoofer, niezbędne jest zastosowanie w nim głośnika(albo dwóch) niskotonowego. No i oczywiście odpowiednią skrzynię i w przypadku suba aktywnego - wzmacniacz (no i oczywiście parę innych elementów).

Zamykam temat, bo nic już nie wnosi a zaczynają się pyskówki i zaśmiecanie Forum. icon_sad.gif
Dotyczy to obu osób - radzę trochę popracować nad swoimi postami i uspokoić się, bo inaczej będziecie mieli urlop od Forum!!!


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...