Skocz do zawartości

Kino do sporego i wysokiego salonu - pomoc


Stawri

Recommended Posts

Witam wszystkich i prosze o pomoc bo juz mam metlik w glowie :(.

 

szukam kina domowego w nowo wybudowanym domu i o ile przewidzialem ze chce glosniki i poprowadzilem kable to nie do konca to dobrze rozplanowalem i niestety nie zmieszcza mi sie duze kolumny przednie - z jednej strony ogranicza sciana a z drugiej o drzwi tarasowe. W zwiazku z czym jestem zmuszony szukac systemu 5.1 opartym na glosnikach montowanych na scianie. Pogladowo przesylam rowniez plan. Kino bedzie w czesci gdzie jest telewizor ( ok. 35 m2), gdzie wysokosc szczytowa to ok 5 m.

zestaw bedzie uzywany glownie do ogladania tv/ czasem film / rzadko muzyka.

budzet na ta chwile to 5000 - 6000 PLN.

Nie jestesmy audiofilami wiec raczej nie zauwazymy jakis niuansikow dziwekowych, ktore zapaleniec wylapie odrazu :). Jednak lubimy jak cos gra lepiej niz glosniki telewizyjne :).

Czy moglibyscie prosze doradzic jakis zestaw ampli + zestaw glosnikow?

Jezeli chodzi o ampli to najczesciej sie przewija yamaha rx-v4 i denon x1600 - tylko nie wiem czy nie lepiej zainwestowac w prostszy (czyt. Tanszy :) ) ampli i lepsze glosniki.

Co do gloanikow to juz kompletnie nie wiem nawet w jakim kierunku isc :)

 

 

20211029_184744.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma tańszych ampli, to podstawowe modele, Yamaha zresztą teraz nieosiągalna, na Denona też trzeba polować bo pojawia się i zaraz znika. W obecnych czasach 6k na całość to budżet nie pozwalający na wielki wybór i zadowalającą jakość. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie planujesz TV? Tam w lewym górnym rogu rysunku gdzie wymiar 107? Nie ma moim zdaniem jak tam upchnąć audio żeby dobrze zagrało. Fajnie przeszklone będziesz miał wszystko, na pewno świetne wrażenie przestrzeni będzie. Ale kina to Ty w tym układzie dobrego nie ogarniesz. Możesz próbować wcisnąć po bokach jakieś naścienne rozwiązania, ale jak widzisz w tym stereofonię gdy Wasza pozycja odsłuchu będzie cała na prawo od osi kina.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...