Skocz do zawartości

Wymiana Magnat Monitor Supreme 1002 ale na co?


peti1

Recommended Posts

Cześć, mam na imię Piotr i jest to mój pierwszy post na tym forum. mam nadzieję, że nie popełnię żadnych błędów a jeśli coś mi się przytrafi to z góry przepraszam :)

Obecnie posiadam kino domowe złożone z amplitunera Denon AVR-S650H oraz zestawu kolumn Magnat Monitor  Supreme 1002/252/102 oraz suba 302A. wszystko to stoi w pokoju o powierzchni 24 m2. Ponieważ poza oglądaniem filmów lubię też posłuchać muzyki (głównie rock i pop) w stereo przyszło mi do głowy żeby zmienić przednie kolumny magnat 1002 na inne, które zagrają lepiej. Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru nowych kolumn w cenie max 2000 zł za parę. Znalazłem kilka moim zdaniem ciekawych ofert ale nie wiem na które się zdecydować:

Magnat Tempus 77,

- STX Quant 300,

- Taga Harmony Azure F-100 v2,

- Teufel Ultima 40 mk3,

Moim faworytem jest Magnat Tempus 77 ale nie jestem pewien czy to na pewno najlepszy wybór.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich :)

Edytowano przez peti1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Żadne z tych. Kup używane Klipsche serii F2.

Piotr

Dzięki za radę ale wolałbym nowe kolumny. 

9 godzin temu, PorkOne napisał:

Najlepiej by było żebyś je posłuchał, żebyś nie wpakował się z deszczu pod rynnę. I najlepiej z tym ampli który masz.

Z odsłuchem jest problem bo nie za bardzo mam gdzie. Chyba skończy się tak, że zamówię w ciemno i po sprawdzeniu w domu najwyżej oddam. 

Wpadły mi w oko jeszcze kolumny Pylon Opal 23. Może ktoś ma i potrafi wypowiedzieć się na ich temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @peti1,

Jeżeli mają to być nowe kolumny to do listy, którą wymieniłeś w pierwszym poście dorzuciłbym jeszcze Pylona ale serii Pearl 25. W stosunku do Opala jest ona żywsza i bardziej rozrywkowa co może Ci się spodobać głównie przy muzyce popularnej.

Najlepiej jednak byłoby żebyś podjechał gdzieś na odsłuch i porównał kilka modeli. Jest to wygodniejsze o tyle, że w jednym miejscu możesz porównać kilka modeli kolumn i obrać kierunek jaki Cię interesuje. Przy zakupie w ciemno tego nie zrobisz, chyba, że zamówisz od razu kilka modeli kolumn i porównasz u siebie.

Zapraszam do kontaktu.

 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym zastanowieniu i rozważeniu wszystkich Waszych porad doszedłem do wniosku, że na razie wstrzymam się z wymianą kolumn do czasu powiększenia budżetu tak aby od razu wymienić cały zestaw 5.1.

Dziękuję więc za pomoc wszystkim, którzy pomogli :) oraz tym, którzy nie pomogli choć mogli ;)

Pozdrawiam :)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...