Skocz do zawartości

Zestaw 5 tys vs soundbar


Brygada

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich. 

Bardzo lubię chodzić do kina, niestety coraz trudniej jest mi się do niego wybrać. Dlatego wpadłem na pomysł aby w swoim domowym zaciszu sprawić sobie choć namiastkę tego co spotyka mnie w kinie. 

Niestety mam ograniczony budżet który wynosi maksymalnie 5tys złotych ze wszystkim (kable itp) no jesli było by coś mega godnego uwagi to 6 tys. Ale to już naprawdę max. 

Ktoś tam mi polecil abym dal sobie spokój z osobnym zestawem 5.1 z amplituner em i kupił mocny soundbar np 9.1 od jbl.? :/

Chociaż po przejrzeniu forum wpadł mi w oko zestaw 

Magnat 1002/102/c252/rs12 tylko nie wiem jaki amplituner. Ma ktoś taki zestaw? Jak sprawuje się z filmach? 

Ogólnie nie przeszkadza mi bas podczas seansu, wręcz przeciwnie, lubię "poczuć" wybuch lub usłyszeć ten przelatujący helikopter a nie kosiarkę do trawy:)  oczywiście zestaw również bedzie odtwarzał muzykę, ale głównie chodzi o filmy 70%. 

Boję się tylko ze w takim budżecie mogę zapomnieć o w/w "doznaniach" 

Filmy i seriale gównie odtwarzane będą z Amazona, netflixa oraz wypożyczalni Vod. Muzyka, tidal oraz spotify odtwarzana z telewizora. 

Pokój to połączenie saloniku i kuchni 45m2

Czy mogli byście polecić coś w tych pieniadzach? Co sądzicie o dwóch wyżej wymienionych propozycjach? 

Ogólnie dużo osob z forum jest zadowolona z zestawów stereo w filmach ale nie wiem czy byłbym takim rozwiązaniem usatysfakcjonowany. 

Myślałem o nowym sprzecie, troche boję się kupować używki, chyba że była by z gwarancją?  Bardzo proszę Was o pomoc. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Brygada napisał:

Ogólnie dużo osob z forum jest zadowolona z zestawów stereo w filmach ale nie wiem czy byłbym takim rozwiązaniem usatysfakcjonowany. 

Zależy co dla Ciebie ważniejsze. Ale u mnie przyzwoite stereo nie daje mi niedosytu w filmach. Wokale i tak mam na środku, a podłogówki dają tyle basu ze nie potrzebuje subwoofera. Miałem przez jakiś czas 5.1 (kosztowało 17k jako nowe więc w miarę wysoka półka) i jedyne czego mi brakuje to głośniki tylne. Ale nie jest coś niezbędnego mi do życia. Na pewno efekty przestrzenne z 2 dobrych kolumn są lepsze niż z jakiegokolwiek soundbara, choćby miał 20 kanałów 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2021 o 12:34, marcinmarcin napisał:

Zależy co dla Ciebie ważniejsze. Ale u mnie przyzwoite stereo nie daje mi niedosytu w filmach. Wokale i tak mam na środku, a podłogówki dają tyle basu ze nie potrzebuje subwoofera. Miałem przez jakiś czas 5.1 (kosztowało 17k jako nowe więc w miarę wysoka półka) i jedyne czego mi brakuje to głośniki tylne. Ale nie jest coś niezbędnego mi do życia. Na pewno efekty przestrzenne z 2 dobrych kolumn są lepsze niż z jakiegokolwiek soundbara, choćby miał 20 kanałów 

OK, trochę przejrzałem forum, tego jest mnóstwo nawet za taką kwotę. 

OK nawet rezygnujac z 5.1 i idąc w stereo ewentualnie 2.1 do filmów. 

Bardzo dużo polecanych kolumn to heco aurora 700 i tutaj zostawił bym sobie furtkę na przyszłość bo raczej te kolumny plus jakiś wzmacniacz to pewnie już moj budżet (na Ceneo zaczynały się chyba od 1200+ zł) A w razie jak by mi brakowało basu to mogę zawsze kupić subwoofer w późniejszym czasie. 

Prześledziłem wątki odnośnie ustawienia itp i stwierdziłem że do nagłośnienia mam 20 m a nie ponad 45 gdyż w sumie kuchni liczyć nie mogę w tym wypadku(załączam szybki rysunek co i jak. 

Gdyby miało by chodzić o heco aurora 700 to jaki dobrac wzmak? Czytałem że komuś tutaj np nad 326 był za słaby i bas był niewystarczający i wtedy nad 356 bee zrobiłby robotę. 

Jeśli w filmach nie wystarczyłoby mi basu to wtedy jakiś subwoofer np rs12? 

Zbyt dużo pytań mam i trochę to chaotyczne, piszę o wzmacniaczu do tego bo był polecany do stereo ale jeśli dołożyłbym za jakiś czas jakiś subwoofer to nie lepszy byłby amplituner?

Przyszedłem z zapytaniem o soundbar czy kino a teraz czytając już któryś z kolei post już sam nie wiem. Jedno co wiem to to że ogranicza mnie budżet 6 tys zł ze wszystkim. 

IMG_20211101_135933.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ten soundbar o którym wspomniałeś pojawia się u nas na forum raz lub dwa razy w tygodniu. Raczej w kategorii, Problem, nie działa, albo inne synonimy.

Zdecydowanie kino

Denon X 1600 + Heco Victa 702 set 5.1 albo wspomniane Magnat 1002 albo Taga 607 ale tu z subem Magnata.

Zapraszam po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie kino

Denon X 1600 + Heco Victa 702 set 5.1 albo wspomniane Magnat 1002 albo Taga 607 ale tu z subem Magnata.

Zapraszam po wyceny

Myślę że już postanowione. 

Jakoś tak bardziej skłaniam się do kupna zestawu z magnatem 1002 ale wtedy jak i w każdej opcji mocniejszy sub w postaci rs12 chociaż na 100 procent decyzję podejmę przy odsluchu. 

Reasumując, wybierając polecany amplituner x1600 rozumiem że nic więcej nie potrzebuje? Ewentualnie jakiś odtwarzacz? Np przy muzyce lepiej np tidal czy spotify odtwarzać z TV czy z amplituner i np smartfona? 

A do TV podłączamy optykiem czy hdmi? Jakie przewody do tego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2021 o 08:22, S4Home napisał:

Nic więcej nie potrzebujesz i nic więcej nie ma :) To takie dwie połączone rzeczy.

Odtwarzacz mas zna pokładzie. Tidal gra lepiej ale ja wole obsługę spotify.

TV podłączasz albo przez ARC (polecane) albo optykiem.

Kable głośnikowe, HDMI i tyle potrzebujesz.

Piotr

 

Dziękuję za pomoc @S4Home

Rozmowe i poświęcony czas. Polecam tych ludzi gdyż są naprawdę mili. Napewno skorzystam. 

Troszkę odbiegłem od zamierzonego zestawu oraz budżetu, ale cóż teraz bedzie trzeba jakoś przekonać żonę do wydania większych pieniędzy 😛

Postawiłem na zestaw stereo plus subwoofer.

Co do zestawów, będę wybierał pomiędzy. 

1 cambridge axr100 Monitor Audio Bronze 500, fyne audio f3-12 

cambridge axr100, heco aurora 700/1000, fyne audio f3-12 

3 klipsch r-820f, cambridge axr100, fyne audio f3-12 

W gre będzie wchodził jeszcze magnat mr780, oraz denon dra800h ale to się jeszcze okaże. 

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam 

Edytowano przez Brygada
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...