Skocz do zawartości

Vega JPS 352 P


Libr

Recommended Posts

Witam, 

 

Posiada. Gramofon Vega JPS 362 P. Po podłączeniu do dwóch różnych wzmaczniaczy jeden głośnik nie chce wydobyć dźwięku. Buczy i pierdzi  po przedstawieniu na mono na wmacniaczu gra ale strasznie kiepsko. Oba wzmacniacze pod piętę pod laptopa graja normalnie. Zmiana gniazda Chinch nie pomogła. Sprawdzenie plusa i masy z gniazda do płytki elektrycznej jest masa wydaje się że jest jak jeden głośnik gra a drugi nie. Gdzie szukać przyczyny przed oddaniem do jakiegoś serwisu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , przyczyn może być sporo :

- zużyta igła 

- uszkodzona wkładka

- brak styku na kablach wkładki lub ramienia . sprawdź miernikiem jak wygląda przewodzenie : piny w ramieniu w gnieździe headshela, a wtyki RCA /

- źle ustawiony antyskating

Sama masa nie powoduje zaniku dźwięku kanału. Fabrycznie masz ją podłączoną zapewne do masy sygnałowej kanału lewego. Polecam na przyszłość zrobienie oddzielnego punktu masy i wlutowanie bezpośrednio kabli ramienia do przewodu IC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Ten gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz ?

5 godzin temu, Libr napisał:

 

Zdjęcie od gramofonu od pokrywy. 

Będę sprawdzać. Tylko zastanawia mnie jedno czemu jeden kanał gra i to dobrze a drugi jak podłącze buczy szumi robi sprężenia. Jak by igła byłaby zużyta to na dwóch byłby taki sam objaw? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki zmieniłem zapobiegawczo. Wyjście z wmacniaczu DIN  5pinów z wyjściem Chin żeńskim zamieniłem. Podpinam w zmacniczaczu pod gniazdo phono. Brak jakiejkolwiek poprawy. Miernikiem sprawdziłem przejście z wkładki do płytki elektronicznej wszystko git. Wypoziomowałem cały gramofon zaczął majstrować z ramieniem ustawienia się rozjechały. Wieczorem jak nie dziś to jutro przysiądę do kalibracji metodą chałupniczą bo wagi nie posiadam. Igla nowa ma może z 10 odsłuchów. 

 

Edytowano przez Libr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Libr napisał:

Miernikiem sprawdziłem przejście z wkładki do płytki elektronicznej wszystko git.

Sprawdź od gniazda headshella do wtyków RCA , dla masy sygnałowej i dla gorącej żyły. Dość ciężko jest znaleźć przyczynę na odległość , poruszamy się trochę po omacku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wegę i mój drapak nie ma przedwzmacniacza. Podejrzewam że Twój też. 

Podłącz pod gniazdo phono we wzmacniaczu. 

Albo Kup coś takiego za parę złotych https://allegro.pl/oferta/przedwzmacniacz-gramofonowy-vivanco-pa-115-9632779099

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...