Skocz do zawartości

Elektronika , kolumny - Zlot edycja II


tomek4446

Recommended Posts

Zakładam wątek , by nieco usystematyzować , co pojawi się na odsłuchach w II edycji naszych spotkań. Proponuję by zbytnio nie powielać elektroniki . piszę o gratach które zamierzamy przytargać.

Niech każdy napisze co zamierza przywieźć. Fajnie by było , aby były jakieś elementy stałe , np. DAC , kable . Możemy zmieniać kolumny . Co do wzmacniaczy to też proponuję jakieś ograniczenie , bo się nie połapiemy jak będzie za dużo :) 

Pozostaje kwestia źródła , proszę o propozycje.

Ja mogę zapewnić :

- lampy / monobloki + pre /

- kable : USB ; głośnikowe , XLR , coaxial , optyczne , RCA

- listwę zasilającą

- jak nie będzie propozycji innego DAC-a to RME.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mkk napisał:

Opcjonalnie smsl su9 

Możesz przywieść Icepowera , będzie grał z Blazebirdem . Firebirda już nie mam. 

A tak jak piszesz o klasie D , to czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza ze stajni SMSL ?

Tak często polecamy na Forum / szczególnie główny specjalista @MobyDick/ , że chciałbym posłuchać jak to się ma do droższych konstrukcji. Bo może się okazać .......... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Asia napisał:

miniDSP DDRC-22D (ale pomiary - to może być trudne)

DSP odpuśćmy , może następnym razem. Teoretycznie mógłbym zabrać swoje , ale stwierdziłem , że i tak zejdzie sporo czasu na przepinanie klocków i zabawa z DSP może nie wypalić. 

Co do źródła to jakieś plikowce widziałem w Salonie. CD też mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , korzystamy ze źródeł z Salonu , czy targamy swoje CD ?

na upartego mogę jeszcze zabrać Yamahę CDX-1060 

2 godziny temu, audiowit napisał:

Blejz nie będzie soniczne pasował do icepowera.

Z całym szacunkiem Witek ale jesteś w błędzie. To Icepower , nie będzie pasował do Bleiza :) 

Sorry @mkk, musiałem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q ACOUSTICS wprowadza na rynek nową serię Concept. Nie wiem, czy do 20-tego będzie dostępna w Polsce, ale jeśli tak by się szczęśliwie złożyło, to chętnie bym ich posłuchał na Zlocie.

Nie dość, że ładne i w miarę przystępne cenowo, to jeszcze ciekawe konstrukcyjnie. Wielowarstwowa obudowa, specjalne wzmocnienia, wewnętrzne rezonatory Helmholtza, odsprzęganie przetworników i zwrotnicy od obudowy i obudowy od podstawy - pełna paleta rozwiązań do walki z niechcianymi rezonansami.  Bardzo jestem ciekaw rezultatów sonicznych tych działań.

Concept-30-Silver-lifestyle-pair-grille.jpg.78cfde28bc243f52b7862df78555a5a2.jpg

lifestyle1.thumb.jpg.9295523db0b9dc14a8c35561f35f737c.jpg

Ktoś jeszcze ciekawy? 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FM15 - jestem za 👍 Ciekawe kolumienki.

Ja chciałbym bardzo posłuchać Dali Epicon 2 i Polk Audio Legend L100 lub L200. Te drugie to nowość - ponoć bardzo ciekawe, niesamowicie równe w graniu monitory. Jeśli mógłbyś Tomku wspomnieć o tych paczkach w Audio Forum i jeśli Panowie byliby w stanie któreś z nich ściągnąć to byłbym przeszczęśliwy :)

 

dali epicon 2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z kolegą @tomek4446. Jesteśmy zdania aby podczas zlotu skupić się w szczególności na odsłuchu kolumn - co o tym sądzicie? Przepinając ciągle wzmacniacze czy inne dodatki ciężko będzie wyrobić sobie jakieś obiektywne zdanie o kolumnach. Dlatego propozycja jest taka żeby na planie głównym były 2 wzmacniacze (różne brzmieniowo od siebie) + 1 solidne źródło sieciowe + 1 CD + 1 dodatkowy DAC. Oczywiście inne przywiezione klamoty forumowiczów też myślę zdążymy osłuchać. Trzeba będzie jednak zrobić jakąś selekcję sprzętu który zabierzemy ze sobą żeby na wszystko starczyło czasu. Wpisujcie więc proszę w tym temacie nadal rzeczy które możecie ewentualnie ze sobą zabrać, a później zdecydujemy co i jak :)

Ja mogę wziąć monitory Audio Physic Classic 3 lub Dali Menuet jeśli będzie zainteresowanie (te drugie występowały już na pierwszym zlocie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...