Skocz do zawartości

Elektronika , kolumny - Zlot edycja II


tomek4446

Recommended Posts

@Kraft siedem godzin to naprawdę mało. To co pisze @lpomis to prawda , jak będziemy zmieniać co chwile elementy toru, to niewiele wyniesiemy ze spotkania. Odsłuch właściwy i tak najlepiej zrobić w kameralnych warunkach kolegi forumowicza, niż przy przypadkowo ustawionych kolumnach w salce salonu. Salon zapewni sreamer i CD i to proponuje zostawić jako stały element toru. Przytargam swoje lampy ale bardziej jako ciekawostkę, jak by ktoś chciał zobaczyć czy kolumny X nadają się do lampy. Zresztą szykuje już edycje wiosenną tym razem w TOP HI FI więc będzie jeszcze czego słuchać. Jak się uda to postaram się o najwyższą serię B&W Diamondów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak to wszystko rozegrać. Z jednej strony chciałbym nieco bardziej krytycznych odsłuchów, z drugiej kręci mnie taka trochę samowolka i klimat podobny jak za pierwszym razem, czyli spontaniczność i takie trochę "co będzie to będzie". Ale czy takie krytyczne odsłuchy mają w ogóle sens w nowej akustyce i na wybranych kilku utworach, które będą znały tylko pojedyncze osoby na zlocie? Raczej nie. Sami dobrze wiemy ile energii trzeba włożyć w solidny odsłuch w domu, w warunkach dla siebie idealnych. Nie wiem czy nie lepiej będzie po prostu przyjść na zlot, poznać się lepiej, podyskutować, posłuchać fajnej muzyki na świetnym (albo i nie) sprzęcie i wrócić do domu z uśmiechem na twarzy ;)

 

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tomek4446 napisał:

jak będziemy zmieniać co chwile elementy toru, to niewiele wyniesiemy ze spotkania. 

Salon zapewni sreamer i CD i to proponuje zostawić jako stały element toru.

Jestem za. A skoro mają być dwa zróżnicowane wzmacniacze, to może lampa Tomka i coś w klasie D, np. z oferty sklepu?

26 minut temu, lpomis napisał:

Ale czy takie krytyczne odsłuchy mają w ogóle sens w nowej akustyce i na wybranych kilku utworach, które będą znały tylko pojedyncze osoby na zlocie? Raczej nie. 

Jak już ustalimy playlistę, to każdy może odsłuchać ją sobie wstępnie w domu i zostać specjalistą od tych utworów.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

Jestem za. A skoro mają być dwa zróżnicowane wzmacniacze, to może lampa Tomka i coś w klasie D, np. z oferty sklepu?

A ja proponuję Wojtkowego Hegla. Wydaje mi się że na pierwszym spotkaniu sprawdził się chyba nienajgorzej, więc może i teraz warto go "wykorzystać". To dość liniowo grający wzmacniacz, więc chyba powinien być ok. Poza nim proponuję przetestować matantza 8006, w końcu to następca najsławniejszego wzmacniacza na forum. Każdy mógłby się przekonać na żywo, jak gra ten klasyk 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk Ankieta jest problematyczna. Musiałaby być zrobiona na zewnętrznej stronie. Myślę, że system serduszek na forum jest wystarczający. Zresztą mamy tutaj dość skromne grono i jeśli ktoś będzie miał ochotę czegoś posłuchać z propozycji innych osób, to myślę że o tym wspomni w komentarzu lub po prostu da "lajka" :) Poczekamy jeszcze kilka dni na deklaracje Forumowiczów i myślę, że wspólnie wybierzemy elektronikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym ja bym chciał posłuchać wzmacniacza Haiku Bright Mk5 i też kolumn gato audio fm15 

Raczej lepiej będzie aby nie robić jak ostatnio co chwilę przepinki i tysiące kombinacji że sprzętem a lepiej poznać walory przykładowo 3 różnych zestawów.

Pytanie jeszcze co będzie ciekawego udostępnionego przez salon.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Arko55 napisał:

Pytanie jeszcze co będzie ciekawego udostępnionego przez salon.

Obawiam się, że wybór będzie ograniczony. jubileuszowy Denon, Marantz seria 30, Naimy. Niby sprzęty fajne, ale ja też chętnie bym rzucił uchem np. na jakąś lampkę czy Haiku :)

Jakby co to deklaruję się jeszcze, że mogę zabrać Hegla o którym wspominał @seba3002 i który grał też już trochę na pierwszym spotkaniu. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to standardowo - polubienie albo komentarz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...