Skocz do zawartości

Elektronika , kolumny - Zlot edycja II


tomek4446

Recommended Posts

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Nie. Nie widzę sensu tłuc się 200km żeby pobyć 4h salonie audio

Cztery godziny?
Może będzie dłużej- 7 godzin jest do 19 😉
@lpomis napisał "Salon będzie do naszej dyspozycji od godziny 12. Czas zakończenia imprezy myślę około 19. To jest jeszcze do ustalenia."


Spróbujcie ustalić między sobą kilka utworów z różnych gatunków (spośród tych, które często słuchacie) na których będziecie porównywali sprzęty. Pewnie łatwo nie będzie, ale warto...
Bo jak np. będzie sam metal, jazz czy klasyczna, a ktoś w tym nie gustuje - to może się lekko zrazić (albo wyłączyć z odsłuchów, skupiając się na rozmowach z Koleżanką - jak dojedzie oraz z Kolegami z Forum).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

@Seb - od tego jest ten temat. Poczekamy jeszcze kilka dni na deklaracje Forumowiczów i zrobimy finalną selekcję żeby nie zagracić się elektroniką na zlocie :)

Może wyślemy info (np. 15 listopada) co kto może/chce zabrać ze sobą do kolegi @lpomis (chyba Ty masz całą listę chętnych do przyjazdu ?). Tak powstałe zestawienie z kolei kolega prześle nam na Priva i każdy wybierze trzy czy cztery pozycje i odeśle. Podliczy się i będzie wiadomo co chcemy słuchać. To samo można zrobić z muzą. Tu na formu można przeoczyć jakies propozycje a priva raczej się czyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista sprzętu, który zadeklarowali wziąć ze sobą Forumowicze na najbliższy zlot:

@Asia - wzmacniacz Haiku Bright Mk5, przetworniki C/A: NAD 1050, Arcam R-dac

@Arko55 - panele z wełny PT80

@Audio Autonomy- kolumny podłogowe na szerokopasmówkach (jeśli Grześkowi uda się do nas zawitać)

@Kraft - pochłaniacze

@MarcKrawczyk - kolumny Gato Audio FM-15

@mkk - końcówka mocy Icepower, wzmacniacz Aiyima D05, przetwornik C/A SMSL SU9

@tomek4446 - kolumny Usher S520 II i ProAc Response One SC, monobloki i przedwzmacniacz lampowy, komplet przewodów (nie do testów, ale nauczeni doświadczeniem z pierwszego zlotu, lepiej mieć na zapas każdy rodzaj kabelka)

@Seb - kolumny Wigg art Enzo, przetwornik C/A Abrahamsen v6

@seba3002 - kolumny PMC 25.21

@slaw0001 - końcówka mocy Nuprime AMG STA, wzmacniacz NAD C356 (po modzie), absorbery piankowe 120x60x10

@lpomis - kolumny Audio Physic Classic 3, Dali Menuet, wzmacniacz Hegel H95

To tyle. Jeśli kogoś pominąłem, a deklarował się z przywiezieniem sprzętu - najmocniej przepraszam i proszę o wiadomość.

Decydujmy w takim razie co ze sobą zabierzemy :)
Wg mnie obowiązkowo 2-3 wzmacniacze lub pre + lampki i kabelki Tomka, koniecznie przynajmniej 1 przetwornik C/A. A kolumn nigdy nie za wiele ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kraft napisał:

Moja selekcja:

O , już się zaczęło to ja poproszę :

@Asia - wzmacniacz Haiku Bright Mk5 / ciekaw jestem konfrontacji z WBA /

@Audio Autonomy - szerokopasmowce / idealne do lampy :) /

@MarcKrawczyk - kolumny Gato Audio FM-15 / chciałby je wreszcie posłuchać na spokojnie/

@mkk końcówka mocy Icepower, wzmacniacz Aiyima D05, przetwornik C/A SMSL SU9 / najbardziej jestem ciekaw SMSL , miałem w domu jeden model tej firmy i jak za tą kasę była rewelacja/

@Seb kolumny Wigg art Enzo, przetwornik C/A Abrahamsen v6 / nigdy nie słuchałem tych konstrukcji , ciekawość mnie zżera , z tego co widzę DAC jest zbalansowany, więc nada się do mojego lampowego pre /

@seba3002  kolumny PMC 25.21 / zobaczymy jak bardzo nie nadają się do lampy :) /

@slaw0001  - końcówka mocy Nuprime AMG STA, wzmacniacz NAD C356 (po modzie), absorbery piankowe 120x60x10 / chciałbym usłyszeć Nad-a /

@lpomis - kolumny Audio Physic Classic 3, Dali Menuet, wzmacniacz Hegel H95 / jak wszystko powyżej zawiedzie , to Twój system jest pewniakiem :) /

Podsumowanie :

Wzmacniacze : WBA , Haiku , NAD , Hegel

Końcówki ; Icepower , Nuprime

Dac ; SMSL , Abrahamsen / awaryjnie w kąciku będzie Rme , ostatnio się przydało /

Kolumny :szerokopasmowce DIY / ?/ , Gato , Wigg ,PMC , Audio Phisic , Dali Menuet

i

mnóstwo wełny , jak będzie chłodno to się zrobi docieplenie , lub odpali moje monobloki :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tomek4446 napisał:

Wzmacniacze : WBA , Haiku , NAD , Hegel

Końcówki ; Icepower , Nuprime

Dac ; SMSL , Abrahamsen / awaryjnie w kąciku będzie Rme , ostatnio się przydało /

Kolumny :szerokopasmowce DIY / ?/ , Gato , Wigg ,PMC , Audio Phisic , Dali Menuet

72 kombinacje. To żeś dokonał selekcji;) Trzeba by całej doby na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Jarek , i tak co bym nie wybrał ja , czy Ty , to i tak nieistotne , bo rządzi @Asia :) 

Ale co sobie napisałem to moje ! :) 

No tak. Głupio się odniosłem. 

Zatem czekamy na wyrok. Asiu nie trzymaj nas długo w niepewności.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką drobną sugestie, do Jarka zwłaszcza. Nie traktujcie tego jako krytycznych odsłuchów a jak spotkanie towarzyskie z muzyką w tle. Tak było na pierwszym spotkaniu i było ok. Nikt nie nastawiał się na Bóg wie co a mimo wszystko chyba każdy był zadowolony. Może postarajmy się podejść do tego w ten sposób i tym razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rega napisał:

tu trzeba nie ,,ja bym prosiła,, ale ,,mają być,,. Ostro z tym towarzystwem!

Roman , nie przeginaj ! Chcesz pożyczyć od Asi Haiku , czy co ? :) 

Jak tak , będziesz dalej pisał , to Asia zrobi sobie odsłuch , a my co najwyżej w międzyczasie upieczemy ciasto :) 

@seba3002 podpisuje się pod tym co napisałeś .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wręcz przeciwnie, niczego nie chcę pozyczyć, A NAWET, jesli ktoś byłby chętny zajechać do mnie , jadąc na zlot, byłbym skłonny wypozyczyć KEF 107 lub ( oraz ) JBL L-86 do przetestowania na zlocie. Oczywiście pod warunkiem wzięcia ich pod swoją całkowitą opiekę i odpowiedzialność. A dobrego ciasta, piwa oraz pacierza nie odmawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...