Skocz do zawartości

Co zamiast superlux hd668B


Recommended Posts

Witam,

Od kilku lat używam słuchawek superlux hd668b. Uważam że jakość dźwięku mają super. jednak są tanie i niestety ich jakość wykonania ciągle wymusza kupowanie ich od nowa. zazwyczaj jest to wtyczka przy nauszniku gdzie wtyka się jacka (mają dopinany kabel). Po paru miesiącach zawsze jest z nią problem taki że kabelki się tam rozrywają i łsuchawki są w sumie do kosza.
Moje pytanie do znawców tematu: Jakie znacie słuchawki droższe (ale bez jakiś szaleństw) które nie ustępują jakością dźwięku a są lepiej wykonane ?

Pozdrawiam,

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Zależy mi na fajnym przestrzennym brzmieniu. Nie mam zbyt dużego doświadczenia ale Superluxy bardzo mi się podobały pod względem jakości muzyki. Fajnie że podałeś swoją opcję. Możesz przybliżyć czym różnic się Beyerdynamic DT 990 PRO od AKG K702 bo napisałeś że zupełnie inne brzmienie. Pozdrawiam.

47 minut temu, MobyDick napisał:

Brał bym jeszcze pod uwagę Philips Fidelio X2HR

Sprawdziłem kurde naprawde fajne. SKłaniam siena ten moment właśnie na tego Philipsa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K702 podobnie jak Superlux HD668b to słuchawki o dość jasnym brzmieniu. Są detaliczne i przestrzenne. Beyerdynamic DT 990 PRO są dość wrzaskliwe na górze pasma i dla równowagi oferują sporo wyższego basu. Philips Fidelio seri X oferują bardziej liniowe brzmienie z nisko schodzącym basem. W kolejnych wersjach ewoluowały od X1 o ciepłym brzmieniu do X3 bardziej sterylnym z jasną górą. Te słuchawki są jednak nieco mniej przestrzenne niż K702, co nie znaczy że brak jest im  tej cechy brzmienia. Philipsy są z tych słuchawek najsolidniej wykonane, skutkiem tego jest ich dość spora masa. Nie odczuwa się jej jednak na głowie jako coś dokuczliwego. Porównując HD669b z Philipsami serii X odczujesz że te pierwsze prawie nic nie ważą. Philipsy mimo to są znacznie bardziej komfortowe. Zakładając na HD669b mięsiste i grube lepiej uszczelniające pady uzyskasz dość podobne  brzmienie jak w Philipsach. Jednak te drugie oferują lepiej rozciągnięte w górę wysokie tony o lepszej rozdzielczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 30.10.2021 o 22:51, Marcin Gruszecki napisał:


Od kilku lat używam słuchawek superlux hd668b. Uważam że jakość dźwięku mają super. jednak są tanie i niestety ich jakość wykonania ciągle wymusza kupowanie ich od nowa. zazwyczaj jest to wtyczka przy nauszniku gdzie wtyka się jacka (mają dopinany kabel). Po paru miesiącach zawsze jest z nią problem taki że kabelki się tam rozrywają i łsuchawki są w sumie do kosza.
 

A nie lepiej przelutować albo oddać jakiemuś magikowi do wlutowaniu innego gniazdka?
U mnie, w Superluxach HD681 Evo problem nie występuje, ale być moze używam mniej intensywnie? Przymierzam się do testowania kolejnych Superluxów.

A gwarancja/rękojmia nie zadziałały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...