Skocz do zawartości

kolumny "na kółkach"


Recommended Posts

22 minuty temu, Fafniak napisał:

Szukam i albo coś źle wpisuję albo takich nie ma.

Kółka małe i obrotowe, byłoby super jakby wkręcały się w standardowe gniazdo do kolców

Ale to chyba nierealne ?

Pozostaje mi chyba zrobienie 2 wózeczków jak najniższych.

Są.

https://allegro.pl/oferta/kolko-meblowe-fi40-bez-hamulca-guma-na-gwint-m8-7067970814#toolbar-user-menu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia -rzuciłem tylko okiem na wstęp tego wątku - przeczytam później

@audiowit - zdaje się że jasne mi podpasują - kolumna pójdzie wyżej o 1-może 2cm wyżej - nie chce mi się na razie sprawdzać.

Z hamulcem ? Ma to sens ale czy niezbędne? One zawsze ustawiają się języczkiem do środka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z tym problemów. Kółka pasowały do otworów od oryginalnych nóżek. Sprawdza się znakomicie, a poza tym wysokość została zachowana i prawie ich nie widać. Dopuszczalne obiązenie pojedyńczego kółka to 15 kg, a więc do kolumn ważących 45 kg jak najbardziej odpowiednie.

 

IMG_20211031_092304.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek - niestety nie mam linku. Przywiozłem je kiedyś z Danii gdzie kupiłem w sklepie sieci STARK. Kupiłem kilka rodzajów. Poprzednie (chciałem jak najmniejsze) nie sprawdziły się  bo miały zbyt małą wytrzymałość i zwyczajnie kulki z wianków się wysypały. Po kilku miesiącach wymieniłem na trochę większe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fafniak napisał:

Kółka małe i obrotowe, byłoby super jakby wkręcały się w standardowe gniazdo do kolców

Ale to chyba nierealne ?

Pozostaje mi chyba zrobienie 2 wózeczków jak najniższych.

Proponowałbym ostatnią opcję z wózkami/platformą na kółkach. Zaletą jest to że może być kolumna bardzo nisko nad ziemią np. 0.5-1cm

Wadą jest to że taka platformę trzeba wykonać w wlasnym zakresie lub zlecić komuś. Niestety nie znalazłem odpowiedniej w "wyszukiwarce" :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoich kolumnach zamontowane kółka. Muszę do odsłuchów wysuwać jedną kolumnę. Jest ciężka, więc kółka sporo ułatwiły zadanie. Wkręciłem najpierw te obrotowe, ale nie sprawdziły się. Raz, że po przestawieniu kolumny często ustawiały się niekorzystnie, przez co  była ona niestabilna i trzeba było ręcznie wykręcać je na zewnątrz. A po drugie, ważniejsze, ponieważ siła nacisku kolumny była poprowadzona skośnie, a nie pionowo, gniazda w kolumnie wyrywały się. Kupiłem więc coś takiego https://allegro.pl/oferta/kolko-meblowe-rolka-sztywna-gumowa-h-32-mm-10734907540. Są w różnych rozmiarach, więc można sobie wybrać odpowiednią wysokość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fafniak napisał:

wykoananie platformy - nie ma problemu

jak okaże się ze wkręcone kółka (z jakiegoś powodu) nie sprawdzą sie to będę wtedy kombinował) - tylko jeżeli kolumna ma być opuszczona nizej a zachować możliwosci swobodnego przestawiania, to platformy szerokie wyjdą i to dość znacznie

Niekoniecznie. Co najwyzej o szerokosc mocowań kółek

Jeśli kółka beda przytwiwrdzone poza platforma to można ja dowolnie obniżyć. Wlasciwie to zawieszenie platformy ogranicza jedynie grubość blatu platformy plus minimalna "szczelina" pomiędzy platforma-podloga

Chyba nie muszę dodawać rysunku poglądowego jak to ma wyglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...