Skocz do zawartości

kolumny "na kółkach"


Recommended Posts

25 minut temu, Kubakk napisał:

Jak miałem kolumny na kolcach to też było mniej basu niż jak stoją bezpośrednio na podłodze

Chodzi by porównać na kolcach wyzej i nizej.

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

zobaczę czy dam rade (czasowo)

Ok... mamy czas ;)

Ciekaw jestem czy również zauwazysz "pewne zmiany". Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne standy zrobiłem o 4 cm niższe od poprzednich. Zabieg był celowy, by środek horna był dokładnie na wysokości uszu. Skurczybyk / horn/ jest cholernie kierunkowy i te 4 cm. zrobiły kolosalną różnicę :) Wokale są o wiele bardziej wyraźne , zyskała przestrzeń i lokalizacja. Akurat na basie różnic specjalnie nie dostrzegłem. Wszystko ma znaczenie , wczoraj ustawiałem po raz " n-ty " kolumny , bo zmieniłem układ mebli. Ustawiłem do idealnego trójkąta równobocznego tj. w moim przypadku 2,93 m. De facto , by ten trójkąt osiągnąć musiałem zsunąć kolumny o 12 cm. Słuchałem do prawie drugiej w nocy i ...... właśnie je rozsunąłem z powrotem. Coś kurde mi przeszkadzało , dźwięk zrobił się ciasny, scena tak zwarta , że aż trzeszczało :) A to tylko wydawałoby się 12 cm. 

@Fafniak zrób to porównanie o którem pisze @Chyba Miro 84 może nic nie wyniknie , a może będzie to krok milowy.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

zrobię, jednak moja wiara w pamięć słuchową jest dość niska

Podejdź do tego mniej naukowo, a bardziej emocjonalnie. Nie ma co się za bardzo wsłuchiwać w detale , po prostu niech mózg odbierze dźwięk jako obraz całości przekazu. Jak zaczynam rozkładać to co słyszę na czynniki pierwsze , to już po 2 sek. niczego nie jestem pewien :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...