Skocz do zawartości

Yamaha R-N803D godny następca


Trufelka

Recommended Posts

Witam,

Nadszedł czas na zmianę mojego staruszka Stereo ( Sharp GP- 7700) na coś świeżego. Czytam, czytam i temat bardzo obszerny i nie ładny by szybko podjąć decyzje.

Audiofilką nie jestem, lubię posłuchać dobrej muzyki, solidnie głośno :)

Zależy mi na ciepłym brzmieniu, mocnym basie i zapasie mocy. Głównie interesują mnie funkcje sieciowe, bluetooth, tv

Dużo pozytywnego wyczytałam o Yamaha R-N803D ale ona już parę dobrych lat jest na rynku, czy doczekał się jakiegoś następcy ? czy coś jeszcze może doszło z technicznych nowości do tej " skrzyneczki" kupując na kolejne lata, a może już do Emerytury :) fajnie byłoby jakby miało jak najwięcej nowości i nie kosztowało miliony.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trufelka napisał:

Dużo pozytywnego wyczytałam o Yamaha R-N803D ale ona już parę dobrych lat jest na rynku, czy doczekał się jakiegoś następcy ? czy coś jeszcze może doszło z technicznych nowości do tej " skrzyneczki" kupując na kolejne lata, a może już do Emerytury :) fajnie byłoby jakby miało jak najwięcej nowości i nie kosztowało miliony.

Nie ma jeszcze następcy w/w amplitunera, a cena tego to spora przesada. Proponuję rozejrzeć się za wzmacniaczem plus odtwarzacz sieciowy, a w przyszłości ewentualna wymiana tylko tego drugiego urządzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy Rafał dobrze napisał, lepiej iść we wzmacniacz + urządzenie streamujące oddzielnie.  Ale jak bardzo chcesz urządzenie all-in-one to oprócz wymienionej Yamahy, Marantza i brytyjskich amplitunerów Onkyo posiada również ciekawe modele TX (8250, 8270, 8390).

Ale lepiej jednak - dla lepszego brzmienia - wybrać wzmacniacz, np. Yamahę A-S701 / A-S801 lub Marantz 8006 lub Rotel A12/ A14.... modeli jest mnóstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dlaczego lepiej osobno wzmacniacz i urządzenie streamujące ?

Koszty rosną znacznie, a ja aż taka audiofilką nie jestem, aż takie super granie mi nie potrzebne.  Potrzebuje coś fajnego jak pisałam wyżej, by dało rade nagłośnić pomieszczenie 35m2

Teraz dysponuje bardzo antycznym zestawem Stereo ( Sharp System 7700 ) co gra całkiem dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Trufelka napisał:

myślę, że wszystko co bym nie kupiła teraz powinno zagrać jeszcze lepiej

Będzie postep względem tego co miałaś natomiast apetyt rośnie w miarę jedzenia jak posłuchasz paru urządzeń co potrafią to sama zobaczysz, co będzie dla ciebie lepszym rozwiązaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2021 o 09:36, Trufelka napisał:

fajnie byłoby jakby miało jak najwięcej nowości i nie kosztowało miliony.

Zamiast w/w amplitunera wybrałbym coś takiego: POWERNODE jeśli ma być wszystko w jednym klocku.

23 godziny temu, Trufelka napisał:

myślę, że wszystko co bym nie kupiła teraz powinno zagrać jeszcze lepiej niż mój antyczny Sharp, czy się mylę :) ?

I tu mamy problem, ponieważ są osoby, które po zakupie nowego sprzętu, twierdzą iż stary grał nieporównywalnie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Yamaha RN 803 nie zagra Ciepło. 

Power Node także nie.

Yamaha jest także obecnie za droga na naszym rynku. W stosunku do prezentowanego dzwieku.

W tym budżecie poluj na Magnata MR 780 albo MA900 albo Cambridge AXR 100.

Magnat zapewni Ci ciepłe i obszerne basowo brzmienie. Z kolei Cambridge to mocny trzymający w ryzach kolumny amplituner.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład apikacja, którą miał mój umarły Pioneer Hm 82 coś tam przysparzała wielu problemów. Były problemy z łączeniem się ze Spotify, problemy ze stacjami radiowymi. Działało to na dodatek bardzo wolno.

Support w zasadzie nie istniał.

Nie zachęciło mnie do kontynuowania poszukiwań tego typu sprzętów .

Boguś narzeka na swojego Denona Ceol.

A początki Arcama SA30 też ponoć były kiepskie i aplikacja jest co najmniej mało intuicyjna.

Mam przekonanie, że firma która robi sprzęt grający nie zrobi tak dobrego streamera i aplikacji, jak firma która zajmuje się wyłącznie tym 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy możesz podać przykłady urządzeń, które utraciły wsparcie? Bo Twoja poprzednia wypowiedź sugerowała, że dane urządzenie, po utracie wsparcia, stanie się bezużyteczne. 

To, że dla kogoś aplikacja jest mało intuicyjna nie oznacza, że urządzenie straciło wsparcie. 

 

10 minut temu, Asia napisał:

Mam przekonanie, że firma która robi sprzęt grający nie zrobi tak dobrego streamera i aplikacji, jak firma która zajmuje się wyłącznie tym

A ja mam inne przekonanie i mogę je poprzeć przykładem. Jest to Yamaha i jej MusicCast.

 

Edytowano przez Maliik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maliik napisał:

I skąd pewność, że zewnętrzne streamery nigdy nie utracą wsparcia? 

Squeezebox Touch stracił. Nie dość tego, po Brexit przestał odtwarzać część stacji radiowych z EU. 

https://radiotoday.co.uk/2020/09/international-radio-stations-now-restricted-on-tunein/

Jak rozumiem, jeżeli taki np. Lumin korzysta z TuneIn, to też stracił dostęp do części stacji radiowych.

Rozwiązaniem, na szczęście, jest np. Yamaha i jej MusicCast 👍

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dorsz napisał:

Squeezebox Touch stracił. Nie dość tego, po Brexit przestał odtwarzać część stacji radiowych z EU. 

https://radiotoday.co.uk/2020/09/international-radio-stations-now-restricted-on-tunein/

Jak rozumiem, jeżeli taki np. Lumin korzysta z TuneIn, to też stracił dostęp do części stacji radiowych.

Rozwiązaniem, na szczęście, jest np. Yamaha i jej MusicCast 👍

 

Otóż to! Dlatego nie bardzo rozumiem straszenie zintegrowanymi streamerami. Miałem bohatera wątku, miałem wxc50, mam Wxad-10. MusicCast to jeden z pprzyjemniejszych interfejsów. 

6 minut temu, Asia napisał:

Wiesz co, czy w ogóle przestaną działać bo stracą wsparcie tego nie wiem. Ale czy aplikacja będzie zgodna z kolejnymi wersjami systemów operacyjnych telefonów?

To samo można napisać o wszystkich wzmacniaczach pozbawionych pilota jak i streamerach zewnetrznych sterowanych aplikacją z telefonu. 

Uważam, że Twoja pierwsza wypowiedź, do której się odniosłem, może wprowadzić w błąd. 

Edytowano przez Maliik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłam konto by szybciej podjąć decyzję zakupową ,,, a tu jak czytam,, analizuje wasze propozycje to całkiem już nie wiem co powinnam kupić.

Temat bardzo ciężki dla mnie.

Ma grać ciepło, mieć solidny bass, i głośno grać .  Tak niewiele oczekuje, a taki człowiek zakręcony.

I weź tu kobieto dostań trzy propozycje i dokonaj wyboru tej najlepszej :) Panowie, pomocy 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2021 o 09:36, Trufelka napisał:

Audiofilką nie jestem, lubię posłuchać dobrej muzyki, solidnie głośno :)

Zależy mi na ciepłym brzmieniu, mocnym basie i zapasie mocy. Głównie interesują mnie funkcje sieciowe, bluetooth, tv

Jeśli nie jesteś audiofilką to wielce prawdopodobne jest, że nie wyłapiesz różnicy między amplitunerem R-N803D, a innym ampli w podobnym budżecie. Jeśli szukasz konkretnego grania to więcej słyszalnych różnic uzyskasz doborem odpowiednio grających kolumn. 

Wiem, że bardziej namieszałem :)

Yamaha R-N803D to dobry, solidny sprzęt i masz w nim funkcje jakich szukasz. Jeśli będzie Ci brakowało basu to zawsze możesz go podbić korektorem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maliik napisał:

Możesz podać przykłady takich urządzeń z wbudowanym streamerem, które straciły wsparcie producenta? 

I skąd pewność, że zewnętrzne streamery nigdy nie utracą wsparcia? 

Ale oczywiscie że straca. Traciły i będa tracić. Bo inaczej jaki jest sens kupowania nowego. Ja myslę że juz czeka nas rewolucja i moce przetasowanie przy wprowadzeniu bezstratnego dzwieku przez Spotify.

Tylko garść przykładów to:

- Brak Tidala na niektórych urządzeniach. Na przykład 8050 od Onkyo

- Brak radia na wszystkich starszych urządzeniach sieciowych, Yamaha, Denon. Trzeba było kupić abonament.

- Brak FLAC , tylko AAC na dobrych odtwarzacz sieciowych Onkyo i Pioneer. Tu może zostanie to jeszcze poprawione.

- Audiolab M-NET, czy coś jeszcze na nim działa?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Ale oczywiscie że straca. Traciły i będa tracić. Bo inaczej jaki jest sens kupowania nowego. Ja myslę że juz czeka nas rewolucja i moce przetasowanie przy wprowadzeniu bezstratnego dzwieku przez Spotify.

Tylko garść przykładów to:

- Brak Tidala na niektórych urządzeniach. Na przykład 8050 od Onkyo

- Brak radia na wszystkich starszych urządzeniach sieciowych, Yamaha, Denon. Trzeba było kupić abonament.

- Brak FLAC , tylko AAC na dobrych odtwarzacz sieciowych Onkyo i Pioneer. Tu może zostanie to jeszcze poprawione.

- Audiolab M-NET, czy coś jeszcze na nim działa?

Piotr

Czyli zintegrowany streamer jest tak samo niepewny jak zewnetrzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2021 o 14:39, Trufelka napisał:

myślę, że wszystko co bym nie kupiła teraz powinno zagrać jeszcze lepiej niż mój antyczny Sharp, czy się mylę :) ?

Niekoniecznie. Sharp robił wysokiej klasy sprzęty Hifi. 

Zrób zdjęcie zestawu, o ile się nie mylę masz końcówkę mocy, wystarczy dokupić dobry przedwzmacniacz ciepło grający i pozamiatane.

Końcówkę oddałbym do serwisu celem sprawdzenia pod kątem zimnych lutów i ogólnej sprawności. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...