Skocz do zawartości

Indiana Line Tesi 561 +... no właśnie


arkadeusz

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Posiadam podłogówki Indiana Line Tesi 561. Myślałem o zakupie ampl. MARANTZ NR1200, ONKYO TX-8270 lub DENON DRA-800H. Kolumny są w teorii 4-8 Ohm. Jak to jest w takim przypadku? Czy kolumny determinują impedancję w amplitunerze czy można w nim ustawić ją na stałe? Pytam bo martwi mnie to zabezpieczenie "mocowe" przy 4 ohm. Czy podane sprzęty wykorzystają potencjał kolumien? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj większość kolumn na rynku ma niższą impedancję, mimo to co podaje producent. Te amplitunery nie wysterują w pełni tych kolumn, ale do spokojnego grania będą ok.

Czy rozważasz kupno wzmacniacza plus odtwarzacz sieciowy?

Pytanie jakiego brzmienia szukasz, ponieważ każdy z w/w amplitunerów gra inaczej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2021 o 12:35, arkadeusz napisał:

W tej chwili mam w spadku Denona DRA 455. Raczej gram spokojnie, tylko czasem jak jest potrzeba to mnie ponosi i wspomniany Denon zagrzewa się w 4 minuty.

Pytam z ciekawości, czy ten amplituner jest umieszczony w jakiejś zabudowanej półce, skoro się tak szybko zagrzewa?

Dnia 31.10.2021 o 12:35, arkadeusz napisał:

A czy uda się skompletować wzmak i odtwarzacz sieciowy do 4k?

Denon PMA-800NE + Yamaha WXC-50 lub coś tańszego np. Yamaha WXAD-10 lub Audio Pro LINK 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Pytam z ciekawości, czy ten amplituner jest umieszczony w jakiejś zabudowanej półce, skoro się tak szybko zagrzewa?

Właśnie nie, wolno stoi sobie na górze szafki rtv, więc opcja złego chłodzenia odpada. Może jest za słaby do tych kolumn, ma po 65 W na kanał przy 6 ohm. Lub po prostu to jego wada. Dostałem go od szwagra z informacją, że przy mocniejszym graniu się grzeje i zaczyna pierdzieć. 

Dzięki za propozycję zestawu, przyjrzę się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo niektóre osoby tak właśnie umieszczają elektronikę. Tutaj problem jest najwyraźniej ta wysoka impedancja amplitunera. Przy głośniejszym i dłuższym graniu, jak się mocno nagrzeje, to może się wyłączyć.

12 minut temu, arkadeusz napisał:

Dostałem go od szwagra z informacją, że przy mocniejszym graniu się grzeje i zaczyna pierdzieć. 

Zastanawiam czy to aby nie pierdzą kolumny, bo wzmacniacz jest za słaby?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Indiany potrzebują urządzenia o jaśniejszym i szybszym graniu.

Yamaha RN 602 ok ale w tym przypadku Marantz NR 1200 jest lepszym wyborem.

On gra jaśniej, żywiej, konkretniej góra pasma. I tego właśnie potrzebują kolumny.

W tym masz już odtwarzacz sieciowy.

Denona ani PMA ani DRA tutaj nie polecam. System zostanie dodatkowo zamulony.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Indiana Tesi 561, tak jak koledzy napisali wcześniej, warto spróbować sprzętu, który daje jasną, żywą prezentację dźwięku. Ze swojej strony mogę zaproponować zestaw spełniający te wymagania, czyli: końcówkę mocy Exposure 2010 S2 PWR + odtwarzacz sieciowy z wbudowanym przedwzmacniaczem Omnia WR-1. Czy takie połączenie Ci podpasuje, to najlepiej sprawdzić na odsłuchu.

Gdybyś zdecydował się na takie rozwiązanie, to zapraszam do kontaktu z naszym sklepem, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę. Zapraszamy też do naszego salonu na odsłuch mamy np. Indiana Tesi 560 i będzie można przetestować różne konfiguracje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

On gra jaśniej, żywiej, konkretniej góra pasma.

On gra ostro, a autor wątku tego nie szuka. Wystarczy przeczytać poniższe:

Dnia 31.10.2021 o 12:35, arkadeusz napisał:

W tej chwili mam w spadku Denona DRA 455. Raczej gram spokojnie, tylko czasem jak jest potrzeba to mnie ponosi i wspomniany Denon zagrzewa się w 4 minuty. Lubię raczej cieplejsze granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2021 o 07:14, arkadeusz napisał:

A jak z mocą tego Marantza? Jaką impedancję na nim ustawić? 

Do Noty będzie aż za dużo. to kolumny które wręcz nie przyjmują dużych dostaw energii.

19 godzin temu, arkadeusz napisał:

nteresuje mnie odpowiedź na pytanie postawione w moim ostatnim poście, tj. czy Marantz dobrze i mocno zagra z Tesi 561 przy ustawieniu impedancji na 6 ohm?

Tak.

Rafał ale gdzie Ty to wyczytałeś?

"W tej chwili mam w spadku Denona DRA 455. Raczej gram spokojnie, tylko czasem jak jest potrzeba to mnie ponosi i wspomniany Denon zagrzewa się w 4 minuty."

Do Indiany musi być taki wzmacniacz bo same kolumny grają ciepło. Jak dobierze się ciepły wzmacniacz to będzie muł a nie system.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Indiana Line Tesi 561 to łatwe do napędzenia kolumny ale potrzebują zdecydowanie dynamiczniejszego wzmacniacza. Yamaha RN602 to klasyczny, bezpieczny zestaw ale Marantz NR1200 zagra zdecydowanie lepiej. Wyciągnie więcej smaczków z nagrań oraz lepiej poradzi sobie z kontrolą dołu. 
Możesz także zwrócić uwagę na Cyrus One w połączeniu z zewnętrznym streamerem jeśli chciałbyś mieć dostęp do opcji sieciowych. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Rafał ale gdzie Ty to wyczytałeś?

Autor nie pisze nic o tym, aby mu takie połączenie przeszkadzało, dlatego poleciłem wzmacniacz tej samej marki co ma w tej chwili. Piszę o tym, iż obecny amplituner nie daje rady odpowiednio wysterować kolumn. Ze wzmacniaczem na pewno nie będzie większej buły z niż amplitunerem. Faktem jest, że te kolumny są raczej do spokojnego grania i trzeba uważać z głośnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2021 o 12:36, arkadeusz napisał:

Na ten moment na placu boju pozostaje tylko Yamaha R-N602 oraz Marantz NR 1200.

No to namieszam trochę. Słuchałem kiedyś obydwóch wzmacniaczy. Był pomysł na r-803d, ale najpierw posłuchałem 602d czy warto dopłacać do 803. Tak warto, jest różnica na plus, słychać to. Jeśli możesz to dołoż, nie pożałujesz. No i wśród kombajnów sieciowych był też Marantz 1200. Oj ten to dopiero zapamiętałem. Straszny suchotnik, bez barwy, bez emocji, bez ciepła, taki typowy suchy tranzystor. W końcu nie kupiłem żadnego z trzech wymienionych sprzętów tylko osobno wzmacniacz i odtwarzacz. Zacząłem wtedy od Magnata Mr780 i Chromecasta Audio, ale dość szybko w ramach audio-ewolucji tudzież audio-nerwicy te sprzęty zniknęły z mojego pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, arkadeusz napisał:

Tylko to Tesi a nie Nota 😉

Tesi przyjmuje tylko trochę więcej.

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

Autor nie pisze nic o tym, aby mu takie połączenie przeszkadzało, dlatego poleciłem wzmacniacz tej samej marki co ma w tej chwili. Piszę o tym, iż obecny amplituner nie daje rady odpowiednio wysterować kolumn. Ze wzmacniaczem na pewno nie będzie większej buły z niż amplitunerem. Faktem jest, że te kolumny są raczej do spokojnego grania i trzeba uważać z głośnością.

Ok, zgoda.

Stawiam ze swojej strony na NR 1200 ktory mogę wypożyczyć. Tak czy siak testy czas zacząć, dyskusja tylko wtedy ma sens.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...