Skocz do zawartości

Głośniki do Emotiva TA-100


Szymon84

Recommended Posts

Witam serdecznie i proszę was o pomoc w wyborze głośników stereo do ceny 2000zł. Aktualnie posiadam Altusy 200 z których jestem zadowolony ale czas na zmiany. Niedawno zakupiłem amplituner Emotiva TA 100 i teraz dopiero Altusy zaczęły grać bo przedtem miałem amplituner do kina i była na stereo lipa. Wpadły mi w oko głośniki Teufel Ultima 40 mają dużo dobrych opinii i ładny design. Ale nie mam możliwości odsłuchu. Dopinam rysunek poddasza.

IMG_20211031_165034.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teufel Ultima 40 nie będą najlepszym rozwiązaniem, są po prostu ciekawsze kolumny. Wspomniałeś o Heco Aurora 700 oraz QA 3050i. Aurora będą łagodniejsze oraz dodadzą więcej dołu natomiast QA3050i zapewnią większą dynamikę oraz wyciągną więcej smaczków z nagrań. Wszystko zależy czego oczekujesz od brzmienia. 

Zapraszam do kontaktu po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam teraz zagwozdkę ponieważ znalazłem używane "HECO MUSIC STYLE 900" czyli podobno starsza wersja Aurory 700 ale sprzedawca ma je tylko i wyłącznie w zestawie z  amplitunerem Pioneer VSX - 1123. I tak sobie pomyślałem czy ten Pioneer może napędzić te Heco tak dobrze ja Emotiva? Nie jestem żadnym audiofilem ale jak miałem kiedyś VSX 527 to ledwo co grały na nim Altusy 200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Szymon84 napisał:

Panowie mam teraz zagwozdkę ponieważ znalazłem używane "HECO MUSIC STYLE 900" czyli podobno starsza wersja Aurory 700 ale sprzedawca ma je tylko i wyłącznie w zestawie z  amplitunerem Pioneer VSX - 1123. I tak sobie pomyślałem czy ten Pioneer może napędzić te Heco tak dobrze ja Emotiva? Nie jestem żadnym audiofilem ale jak miałem kiedyś VSX 527 to ledwo co grały na nim Altusy 200.

527 a 1123 dzieli tony dzwieku,

5tka to salby amplituner o dzwieku nijakim. Z kolei seria 11 grała już calkiem ok.

Jesli cena Ci odpowiada to możesz wziać i najwyżej sprzedać sam amplituner. Teraz jest na nie popyt. Nnie powinien leżeć długo.

Oczywiście jeśli porównujesz z czystym wzmakiem Emotiva to nie. To nie zagra na tym poziomie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 905 to wybitny klocek. miałem go kiedyś i żałuję że sprzedałem. A teraz jego kupno jest jednak ryzykowne.

To sprzęt ktory ma jednak trochę lat. Jeśli sprzedawca jest uczciwy, znał yś go to cena jest rewelacyjna na dzisiejsze standardy. Ale to model który grał około 12 lat.

Jest mozliwośc wejscia w nim do menu serwisowego który pokaże ci ilość przepracowanych godzin oraz zrobi test wszystkich gniazd.

Warto było by także zrobić mu przegląd serwisowy aby przedłużyć mu żywotność.

EDIT. Nie ma mikrofonu do Audysseya.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2021 o 07:42, S4Home napisał:

527 a 1123 dzieli tony dzwieku,

5tka to salby amplituner o dzwieku nijakim. Z kolei seria 11 grała już calkiem ok.

Jesli cena Ci odpowiada to możesz wziać i najwyżej sprzedać sam amplituner. Teraz jest na nie popyt. Nnie powinien leżeć długo.

Oczywiście jeśli porównujesz z czystym wzmakiem Emotiva to nie. To nie zagra na tym poziomie.

Piotr

A za ilę  takiego Pioneera w bardzo dobrym stanie mogę sprzedać ewentualnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojego wzmacniacza, polecam sprawdzenie kolumn dość łatwych do napędzenia Melodika BL40 MK3, mają trochę podkreślone skraje pasm, niskich nie powinno Ci zabrakną po przesiadce z Altusów. Dość uniwersalne, ponieważ sprawdzają się w muzyce, a i przy filmach też dają radę.

Zapraszam do naszego salonu na odsłuch, dla forumowiczów mamy specjalną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...