Skocz do zawartości

Ulepszenie - wymiana audio w pokoju 4x5 m. Była Yamaha A-S201, Audiotrak Prodigy Cube, STX F-200


gornim

Recommended Posts

Witajcie,

Obecne kolumny stereo STX F-200 przenoszę gdzie indziej. W ich miejsce staną STX Electrino 250. Czy możecie doradzić, jaki wzmacniacz/amplituner należałoby podłączyć, aby wyraźnie odczuć różnicę w jakości dźwięku w stosunku do obecnego zestawu? Fajnie, gdyby dało się później dołożyć odtwarzacz CD w podobnej stylistyce. Sprzęt będzie emitował muzykę elektroniczną - Kraftwerk, musi sobie poradzić też z rockiem/metalem i klasycznymi instrumentami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile kasy możesz przeznaczyć. Podejrzewam że jak przeskoczysz z każdym z klocków o półkę czy dwie wyżej (STX F-200 na STX Electrino 250; Yamaha A-S201 na A-S701) powinieneś zauważyć sporą poprawę brzmienia. Możesz też pomyśleć o poprawie akustyki pomieszczenia (poszukaj pod hasłem "room correction" na forum, sporo osób się tym zajmuje).

Na temat akustyki masz np. tutaj:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Nie mam sprecyzowanego budżetu. Nie chcę raczej przekroczyć 4000 za nowy wzmacniacz/amplituner. W tym budżecie są osiągalne np.:

1.  Yamaha R-N602 - amplituner, więc spodziewać się gorszej jakości?

2. Yamaha R-N803d - lepszy od 602?

3. Rotel A14 lub A12

4. NAD C356 BEE

5. Inne?

Nie wykluczam w przyszłości zmiany kolumn na inne, jeśli Electrino 250 miałyby stać się "wąskim gardłem" zestawu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Raczej nie od A-S201. Myślę, że nie. RN602-ka jest całkiem przyzwoita

2. Zdecydowanie lepszy, ale większość osób i tak poleci oddzielne klocki - czyli osobno wzmacniacz osobno źródło (CD, tuner, urządzenie streamujące,...).

3. i 4. Dobry wybór, choć trzeba zapytać kolegów jak się będą dogadywać z STX-ami. Ja tego nie wiem.

5. Jest w czym wybierać do 4000 zł i to mimo tego, że sprzęt ostatni rok sporo zdrożał.

Ogólnie rzecz biorąc lepiej iść w wzmacniacz zamiast amplitunera. A konkretne modele podpowiedzą koledzy czy jutro - "branża".

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...