Skocz do zawartości

Zmiana/upgrade sytemu stereo


Kowale

Recommended Posts

Witam 

Chciałbym prosić szanownych Kolegów, znacznie bardziej doświadczonych ode mnie o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu stereo. 

W chwili obecnej posiadam następujący zestaw do słuchania muzyki:

- Amplituner Onkyo TX-8050

- CD Onkyo

- Gramofon Pioneer z wymienioną wkładką na Ortofon Red

- przedwzmacniacz gramofonowy lampowy własnej produkcji

- "oddtwarzacz" strumieniowy Chromecast Audio

- kolumny Dali Zensor 7 połączone kablami Melodika Brown Sugar

Całość pracuje w salonie ok 30m2. Muzyka to soft rock, jazz, muzyka filmowa, koncerty - odtwarzane z FLAC, winyli, CD, Tidal

Chciałbym tak zmodyfikować/wymienić swój sprzęt, abym wyraźnie odczuł jakość słuchanej muzyki.  

Pomysł mam taki, aby na jakiś czas pozostawić Kolumny Dali Zensor 7 i wymienić amplituner na wzmacniacz, który będzie bardzo dobrze z nimi współpracował, a jednocześnie będzie stanowił dobrą bazę do zakupu lepszych kolumn w przyszłości. Poza tym chciałbym (jeśli ma to sens) zakupić odtwarzacz strumieniowy do słuchania muzyki z Tidala - i tu kolejne pytanie czy jakość Master z Tidal jest rzeczywiście lepsza od Hi-Fi?

Budżet na wzmacniacz i odtwarzacz strumieniowy 8 000 zł.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i porady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda przy Twojej muzyce Musical M5si mógłby się sprawdzić. Cały system zagra mocno ale jednak bardzo łagodnie i dźwięcznie.

Ja ze swojej strony jako dobrego kompana do Dali polecam Cambridge CXA81 + CXN. znakomity odtwarzacz sieciowy oraz jasny, analityczny wzmacniacz ozywiający te kolumny.

 

Zapraszam Cie do nas na odsłuch gdzie na miejscu podepniemy kilka innych ciekawych konstrukcji.

Ewentualnie możemy Ci wypożyczyć elektronikę do domu

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kowale napisał:

Pomysł mam taki, aby na jakiś czas pozostawić Kolumny Dali Zensor 7 i wymienić amplituner na wzmacniacz

Kup lepsze kolumny. Będziesz miał poprawę natychmiast (zamiast mglistej obietnicy, że kiedyś będzie lepiej, jak już wszystko skompletujesz). Po co odkładać nieuniknione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale od czegoś  trzeba zacząć, ja właśnie zacząłem od kolumn i poprawa była znacząca. Pamiętaj że kolumny generują dźwięk który słyszymy. Twój amplituner nie należy do kiepskiego sprzętu.

Zabierz amplituner pod pachę do najbliższego sklepu audio, wypróbuj na kilku zestawach kolumn, a zobaczysz jak różne brzmienie będzie na różnych kolumnach.

Wypróbuj Dynadio, świetne kolumny.

Edytowano przez PonuryMnich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich kolumn, w tym budżecie to zaproponowałbym wzmacniacz NuPrime A300 typu All-in-One (odtwarzacz sieciowy, Bluetooth 5.0 aptX HD, wzmacniacz słuchawkowy). Firma ta specjalizuje się we wzmacniaczach klasy D, a do tego udaje im się zachować rozsądną cenę. A300 lekko ociepli górę, a przy tym zachowa dobrą rozdzielczość, a niskie tony będą dobrze kontrolowane, a to za sprawą dosyć sporej mocy 150W na kanał przy 8 Ohm.

Zapraszamy do naszego salonu na odsłuch lub do kontaktu z naszym sklepem, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

Kup lepsze kolumny. Będziesz miał poprawę natychmiast (zamiast mglistej obietnicy, że kiedyś będzie lepiej, jak już wszystko skompletujesz). Po co odkładać nieuniknione.

Zmianę charakteru brzmienia tak, poprawy nie. Jakie proponujesz kolumny do w/w amplitunera?

4 godziny temu, PonuryMnich napisał:

Wiem, ale od czegoś  trzeba zacząć, ja właśnie zacząłem od kolumn i poprawa była znacząca. Pamiętaj że kolumny generują dźwięk który słyszymy. Twój amplituner nie należy do kiepskiego sprzętu.

Pamiętaj też, że dźwięk który słyszymy, zależy również od tego co je napędza. Z tym amplitunerem w/w kolumny, nie pokazują nawet połowy swojego potencjału.

4 godziny temu, PonuryMnich napisał:

Też robiłem modernizację mojego audio na raty, zacznij od dobrych kolumn a potem wzmacniacz.

A te kolumny są aż takie złe, uważasz?

4 godziny temu, Kowale napisał:

No tak, ale dobre kolumny bez odpowiedniego wzmacniacza to też średnie rozwiązanie - i tak błędne koło. A na wymianę wszystkiego od razu nie mogę sobie pozwolić 😔

To prawda, ciężki wybór, co wybrać lepsze kolumny czy wydajniejszy wzmacniacz, tu zawsze zdania są podzielone wśród użytkowników.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Asia napisał:

To się nazywa figura retoryczna.

Jakby napisać: "może będzie ciupkę lepiej, a może - jak wyrównasz precyzyjnie poziomy głośności - wcale nie usłyszysz różnicy", to nie robi wrażenia. "Nie pokazują nawet połowy potencjału" rzeczywiście lepsze:)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem Onkyo TX-8150 + Dali Zensor 7.

Po odsłuchach stanęło ostatecznie na Musical Fidelity M5si + AA Hyperion IV v.2 + Node 2i z zasilaniem liniowym.

Słuchałem Atoll 100, Atoll 200, Roksan K3.

Z głośników jeszcze Pylon Diamond 28 i jakieś Tannoy.

Pzdr

Edytowano przez Franco78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kraft napisał:

Jakby napisać: "może będzie ciupkę lepiej, a może - jak wyrównasz precyzyjnie poziomy głośności - wcale nie usłyszysz różnicy", to nie robi wrażenia. "Nie pokazują nawet połowy potencjału" rzeczywiście lepsze:)

Dobrze, dla Ciebie ciupkę, a dla mnie ogromną ciupkę. Nawet przy tej samej głośności są różnice w sygnaturze brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2021 o 14:00, Kowale napisał:

i tu kolejne pytanie czy jakość Master z Tidal jest rzeczywiście lepsza od Hi-Fi?

Nie. Tidal Master to marketingowa ściema, zwłaszcza MQA (MQA? Click!).
Jeżeli nie masz sprzętu obsługującego MQA to najlepszą jakość da Hi-Fi + ustawienia poniżej
image.png.da9fac989b15eff8895242be1307214f.png

Jeżeli natomiast zaopatrzysz się w DAC z MQA to tryb Exclusive trzeba wyłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

Serio ustawiałeś do porównań wzmacniaczy głośność miernikiem dB

@Kraft w jaki sposób możnaby w szybki sposób ustawić ten sam poziom w dB miernikiem? Domyslam sie ze na materiale muzycznym odpada (zmienność w czasie). Może na "szum różowy/biały". A może na 1khz? Co proponujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Kraft w jaki sposób możnaby w szybki sposób ustawić ten sam poziom w dB miernikiem? Domyslam sie ze na materiale muzycznym odpada (zmienność w czasie). Może na "szum różowy/biały". A może na 1khz? Co proponujesz?

Myślę, że w przypadku wzmacniaczy, to nie ma znaczenia, czy szum, czy 1 kHz. Ja ustawiam szumem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...