Skocz do zawartości

Kino domowe w salonie. Prośba o pomoc w instalacji


Blitzkrieg

Recommended Posts

Cześć! Chciałem prosić o pomoc w instalacji kina domowego w salonie. Mam już skompletowany system 5.1 (2xAurora 700, Aurora 30, 2xAurora 300 i Sub 30A) z amplitunerem Yamaha RX-V6A. Rozmieszczenie tak jak pokazane na 1 zdjęciu. Początkowo myślałem, żeby zrobić 7.1 (na tyle też jest rozmieszczonych kabli) ale z racji ograniczonej przestrzeni w której będzie znajdowało się nagłośnienie zarzuciłem ten pomysł. Jednocześnie z powodu tego, że jak widzicie w części salonowej sufit nie jest podwieszany tylko żelbetowy nie ma możliwości podwiesić głośników atmos. Na forum nie jest polecane kładzenie głośników efektowych na podłogówkach, że nie daje to efektu, więc też to odpuściłem. I tu właśnie wpadłem na pomysł, który chciałbym skonsultować z wami czy ma to sens i da pożądany efekt, żeby w miejscu zakończenia sufitu podwieszanego w części kuchennej zamontować dwa głośniki atmos ( tak jak zaznaczone na zdjęciu nr 2). Myślałem o Heco Am200, Dali C-1, Canton AR400. Ewentualnie druga możliwość (mniej preferowana ;) to zrobienie zabudowy głośników instalacyjnych pochylonych w stronę miejsca odsłuchowego lub głośniki w których można manipulować kątem nachylenia (czy istnieją takie?). Odległość od tych głośników sufitowych do kanapy wynosi ok. 2m. Czy takie rozwiązanie zapewni satysfakcjonujące efekty? Dom jest na etapie wykończenia i to ostatni moment żeby pociągnąć kable, tylko nie wiem czy gra jest warta świeczki. Powierzchnia tej części salonowo-kuchennej to ok. 60m2

20211030_123219.jpg

20211030_123242.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Masz olbrzymi salon ale tak doradzimy. Zadzwoń proszę do nas.

Pamiętaj o jednym Atmos to nie kolumny stojące na przednich.

To nie kolumny podwieszane na ścianie przy suficie. To już jest wogóle tragedia.

Tu możesz zastosować montowane w suficie . Kanap będzie pod nimi na to wyglada?

Piotr

Oczywiście zadzwonię :). Tak, absolutnie zdaje sobie sprawę, że głośniki efektowe (typu Am 200) mające odbijać dzwięk od sufitu nie dają żadnego efektu. Miałem nadzieje że podwieszenie ich pod sufitem pochylone w stronę słuchacza da zadowalający efekt. Co do kanapy to ona będzie delikatnie wychodzić na okno, tak jak mniej więcej to zmierzyłem to odległość od końca tego podwieszenia do miejsca siedzenia wyniosłaby ok. 2m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co podałeś to kolumny ścienne/naścienne. Jeśli nie masz zamiaru dawać typowych głośników do zabudowy w suficie, to moim zdaniem powinieneś się zdecydować na jakieś regulowane małe satelitki, przykręcić je do sufitu i za pomocą regulowanego uchwytu skierować w stronę odsłuchu. Pamiętaj by dobrze rozprowadzić przewody.

5.1.2.thumb.PNG.cea29f0089755c457e6483dfc30f20a6.PNG1738520624_pooeniewysokocigonikw.PNG.d6bfe3d43c946634d18da9961677ccfa.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...