Skocz do zawartości

Propozycje daca do mojego systemu stereo


zbynio

Recommended Posts

Wśród nowych daców w tym budżecie ciężko znaleźć coś co będzie konkurować. Ale najlepiej weź sobie zestaw od Projekt Nostromo (dac i dedykowany zasilacz) wyjdzie trochę ponad budżet, ale warto, potestuj w domu. Jak się nie spodoba, odeślesz. Tobie ma się podobać! Koniec, kropka. Dodatkowo możesz sobie spersonalizować dźwiękowo daca u producenta, nawet po okresie gwarancyjnym. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś w chwili obecnej wykorzystać Chormecast Audio i uzyskać brzmienie muzykalne to polecałbym Topping E30. W przyszłości polecałbym zainteresować się transportami sieciowymi takimi jak Malinka, SOtM SMS200, iFi Audio Zen Stream i inne. 

Z używanych możesz rozważyć Arcam rDAC i dokupić do niego zewnętrzny zasilacz liniowy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zainteresowanie się gotowym streamerem też jest dobrym pomysłem. Bo w pewnym momencie osiągniesz sufit z chromecastem. Plusem rozdzielania transportu i DACa jest to, że masz większe możliwości manipulowania brzemieniem.

Ale zdecydowanie panowie dobrze radzą. Trzeba zacząć wypożyczać/kupić,zwróć i wtedy się dowie, czego się oczekuje. Wolf i rDAC na pewno przygasza MA, jeśli Ci tego trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2021 o 09:20, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś w chwili obecnej wykorzystać Chormecast Audio i uzyskać brzmienie muzykalne to polecałbym Topping E30.

👍 W Nostromo nie ma Usb więc bardzo toto ograniczone. E30 gra swietnie jak na swoją cenę. Przed D90, Rme Adi i Pontusem wstydu nie było 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żargonu  fanów audio niestety jeszcze (mimo, że sporo siedzę na forum) nie znam...   "Sucha, techniczna" to neutralna, bez ubarwień i bez ocieplania/chłodzenia?

Zastanawiam się czy jest sens iść w DAC który przenosi wysokie częstotliwości i obsługuje pliki DSD, itp.?  Ogólnie fajnie mieć wszystko na "full wypasie", ale z drugiej strony plików DSD jest nadal bardzo mało w sieci (może jest inaczej, tylko jeszcze nie dotarłem do dużych zasobów?), a jak są to głównie z muzyką poważną. A ja jestem tak niepoważny, że nie trawię muzyki poważnej. Z kolei serwisy streamujące chyba nie przekraczają bariery 24 bit / 192 kHz. Czy są takie, które zapewniają wyższą jakość? (poza Quobuz, który ma głównie muzykę klasyczną).

Bo jeśli serwisy streamujące nie oferują nic  ponadto, to taka Kambodża DACMAGIC 100 może nadal być ciekawym wyborem. Nie mam racji? Koledzy w innym wątku namówili mnie na rDAC od ARCAM-a, ale raczej trudno je dostać w dobrej cenie. Więc rozważam jeszcze Toppingi i Kambodże.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Bo jeśli serwisy streamujące nie oferują nic  ponadto, to taka Kambodża DACMAGIC 100 może nadal być ciekawym wyborem. Nie mam racji? Koledzy w innym wątku namówili mnie na rDAC od ARCAM-a, ale raczej trudno je dostać w dobrej cenie. Więc rozważam jeszcze Toppingi i Kambodże.

Nie chodzi o DSD, cuda na kiju itp. Cały czas jadę na 16/44,1 ze znacznie droższego Rme Adi. Mi się Kambodża nie podoba dźwiękowo, a o ostatnio zakupionym Rdac możesz poczytać na forum. Z tym dźwiękiem  Rdac też jakaś mania 😉

DSD nie użyłem ani raz... 

10 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Sucha, techniczna" to neutralna, bez ubarwień i bez ocieplania/chłodzenia?

Tani sprzęt czasem tak brzmi, tanio, syczaco, bez barwy - tak odebrałem D50 i ogólnie wszystko na Sabre ess

Technicznie poprawny jest Adi - choć wiele osób o nim też mówi że suchy 😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Teraz jest dobra cena na DAC Magic 100 od Kambodży:  https://www.rtvmax.pl/przetworniki-dac/117-cambridge-audio-dacmagic-100.html

Nie polecam. Miałem.

8 godzin temu, marcinmarcin napisał:

👍 W Nostromo nie ma Usb więc bardzo toto ograniczone. E30 gra swietnie jak na swoją cenę. Przed D90, Rme Adi i Pontusem wstydu nie było 

Do czego USB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Do czego USB?

Do PC do maliny, do streamerów...

28 minut temu, zbynio napisał:

to teraz sprzedawane e30 sa juz na innej kosci?

ESS, ale mogą jeszcze mieć na AKM, ADI miesiąc temu jeszcze się trafił na AKM (fabryka AKM się spaliła)

8 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Ten Rme Adi wygląda groźnie, profesjonalny sprzęt

nie jest taki brzydki, a korzystam z Equalizera do korekty modów (dudnienia) na basie i jako przedwzmacniacz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcinmarcin napisał:

Do PC do maliny, do streamerów...

ESS, ale mogą jeszcze mieć na AKM, ADI miesiąc temu jeszcze się trafił na AKM (fabryka AKM się spaliła)

nie jest taki brzydki, a korzystam z Equalizera do korekty modów (dudnienia) na basie i jako przedwzmacniacz ;)

na akm jest jeszcze ten smsl sanskrit 10 mk2,takie pudeleczko chinskie tylko u nas widze slabo dostepne w sprzedazy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Nie chodzi o DSD, cuda na kiju itp. Cały czas jadę na 16/44,1 ze znacznie droższego Rme Adi. Mi się Kambodża nie podoba dźwiękowo, a o ostatnio zakupionym Rdac możesz poczytać na forum. Z tym dźwiękiem  Rdac też jakaś mania 😉

DSD nie użyłem ani raz... 

Co masz na myśli mówiąc Mania? Miałem ten przetwornik długo i moim zdaniem mimo wieku jest nadal atrakcyjny.

Ja odpaliłem 3 razy płytę w DSD miałem pliki od znajomego który je kupił i szczerze to nie poznał bym chyba w ciemnym odsłuchu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...