Skocz do zawartości

Denon X1500h - gra ciszej po ponownej kalibracji


eMBe

Recommended Posts

Temat podobny do zgłaszanych już przez użytkowników amplitunerów Denona.
Po ponownej kalibracji apką Audyssey MultEQ Editor App muszę bardziej odkręcać volume żeby grało tak samo jak przed. Różnica na poziomie mniej więcej 10dB.
Miałem zmianę na ścianie frontowej (drewniane panele) ale podobną sytuację miałem również bez zmiany czegokolwiek po ponownej kalibracji.
Poziomy dB dla poszczególnych kolumn takie same jak w poprzednich kalibracjach.
O ile dobrze pamiętam to kiedyś tak miałem i to albo minęło samo albo coś zmieniłem (niestety nie pamiętam co).
Na pewno nie była to kwestia Dynamic Volume albo Dynamic EQ. Nie użyam od dawna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możemy mówić o dwóch rzeczach:

1. Kalibracja tak to ustawiła lub któryś z dodatków Audyssey to robi

2. Amplituner gra ciszej. O tym jets mowa od lat w amplitunerach Dnona. Jednak nikt tego nie zbadał do końca i to nie jest kwestia resetu czy czegoś. Wydaje się jakby programowo w celach ochronnych obniżał moc.

Oba nie sa o tyle problematyczne bo po prostu rozkręcasz bardziej a gra tak samo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to raczej nie jest kwestia jakiegoś ustawienia. W Audyssey mam od dawna tylko włączone MultEQ® XT - Reference. Żadnych innych polepszaczy dźwięku nie mam włączonych. Poza tym poza Dynamic EQ i Dynamic Volume już nic innego nie ma co by jakoś wpływało na głośność.
Muszę jeszcze spróbować zrobić kalibrację ale nie z apki tylko z amplitunera tak dla testu.

@S4Home Co do punktu 2 to miałoby sens gdyby nie to, że ja już miałem ten problem z głośnością a potem zniknął. A po ponownej kalibracji znowu się pojawił.
Nie żyłuję amplitunera. Stoi na szafce. No niby nie jest problem odkręcić bardziej ale... no właśnie. Człowiek ciekawski i chciałby temat rozwiercić do końca :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...