Skocz do zawartości

Jakie monitory + wzmacniacz do Sub-a SVS SB-1000 Pro? 2.1 do muzyki przeważnie elektronika, ciężkie i dynamiczne brzmienia ze zróżnicowanym basem.


bassfreak93

Recommended Posts

Witam

Po nowym roku (obawiam się że do sylwestra nie dam rady a szkoda :D) przymierzam się do kupna "wymarzonego" zestawu 2.1 lecz jak to u mnie ze wszystkim musze już zacząć myśleć nad temat trochę wcześniej. Sub jaki wybrałem to SVS SB-1000 Pro po przeczytaniu i obejrzeniu kilku recenzji myślę że to mój święty gral ale została kwestia reszty zestawu czyli jakie wybrać do tego 2.0 oraz wzmacniacz? Muzyka której słucham to szeroko pojęty EDM choć ogólnie słucham prawie wszystkich gatunków, na pewno będzie dużo basu i to zróżnicowanego oraz nie pogardził bym przyjemną średnicą oraz wysokie które mnie ogłuszą. Myślę że suba utnę na 60/55hzhz także monitory nie muszą być mega koksem na niskich po prostu aby fajnie i dobrze uzupełniały resztę pasma.

 

Oczywiście na miejscu i tak będę odsłuchiwał kilka konfiguracji (nawet w mniejszym pomieszczeniu chyba 9m2) ale muszę mniej więcej sobie nakierować chociaż by firmę głośników czy wzmacniacza, myślałem nad Monitor Audio Bronze 2 bo można je jeszcze gdzieś dostać ale nie wiem czy będą ok a może obecnie jest coś "lepszego"? Bo one już nie są produkowane. Pomieszczenie 11m2 (proszę nie komentować metrażu i nie pisać postów że wystarczą mi same monitory bez suba bo nie macie pojęcia o czym mówicie :D)

 

Chyba najlepiej by było aby wzmacniacz miał wyjście LFE aby nie kombinować plątaniny kabli z subem?

Edytowano przez bassfreak93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten nad jest w wersji v2? Bo taka jest na stronie producenta. Ile bym musiał zapłacić wtedy za coś innego? Pewnie ponad 2k

Czytałem opinie o nim i wiele ludzi pisze ze szybko idzie na serwis i część komponentów w środku ma słabej jakości, nawet gościu robił na yt film serwisowy z jego naprawy. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wyjścia LFE w klasycznych wzmacniacza stereofonicznych raczej nie uświadczysz bo to rozwiązanie kinowe. Spokojnie można podłączyć suba pod wyjścia preout, po prostu odwrócić przewód typu Y (2x rca we wzmacniacz, pojedynczy wtyk pod sub).

Focal Chora 806 to detaliczne granie, myślę, że przy tej muzyce się jak najbardziej sprawdzą. Nad będzie łagodził to brzmienie, sam będąc ciepło grającym wzmacniaczem.

Alternatywnie Monitor Audio Bronze 100 w połączeniu z Audiolabem 6000a (tutaj będziemy mieli wejścia cyfrowe, których w nadzie brak).

Jest jeszcze 3 opcja, aktywne monitorki od Klipsch (też można do nich podłączyć subwoofer) mają wbudowany DAC, i dużo wejść zapewniającym szeroką funkcjonalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. NAD wymaga naprawy po pewnym czasie ale:

- to bardzo dobrze grające wzmacniacze

- ich serwis jest stosunkowo prosty i tani, bo wiele osób to robi

- inne wzmacniacze także wymagają przeglądu.

nie mysl że to Ci będzie działać wieczność.

15 godzin temu, bassfreak93 napisał:

Chodzi o taki kabel do suba? https://www.q21.pl/melodika-mdswy-rca.html

 

 

 

 

Potrzebujesz y?

Zobacz też na kabel wireworld.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bassfreak93 napisał:

Aż strach pomyśleć co będzie po nowym roku, właśnie cena Svs SB 1000 pro skoczyła o 500 zł w górę chyba w każdym sklepie.

 

SB2000PRO tez podrożał chyba 600zł ;)

3000mini został bodajże na tej samej cenie , ale jego chyba mało kto chce kupować
Mnie się udało svs-a kupić jeszcze po starej z fajnym rabatem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka ile dorzuca svs sb1000pro względem frontów , czy też jak pomieszczenie podbija - 4 wykresy bez korekty , oraz 25,31,40Hz room gain compensation - przy największym najmniej głowa boli i najlepiej się spasowuje z frontami wg pomiarów.
Tam jeszcze parę opcji ,ale to do zabawy jak lepszy mikrofon do kalibracji będzie.

Jak widać sb1000pro spokojnie nagłośni 20-25m^2

sub 100hz lfe , fronty 80hz.jpg

porównanie sub room gain compens.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2021 o 06:39, S4Home napisał:

inne wzmacniacze także wymagają przeglądu.

nie mysl że to Ci będzie działać wieczność.

No moze nie wieczność ale mój gra wiele godzin dziennie "muza do kotleta" w tle, później jakiś film lub wieczorne odsłuchy do baaardzo późnej pory i....   od lat "nie widział" serwisu! Myślę że bezkonfliktowo będzie cieszył dzwiekiem kolejne długie lata. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądaj , ogólnie lepiej ustawić 40Hz 12dB slope kompensacji pomieszczenia , inaczej będzie dudniło = głowa boli / można wyłączyć jak chce się sąsiadów zdenerwować ;) 

Zresztą tak samo można sobie equalizerem dodawać przyjemnie basu , chociaż dziwnie +4dB na 55Hz spowodowało ,że głównie okolice 28Hz podbiło i to znacznie wyżej niż 4dB - trzeba by popytać osoby z miniDSP o co chodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siema

Kupiłem

NAD C326BEE

Kef Q100 , mam gąbki do nich żeby zatkać BR ale chyba nie ma potrzeby.

SVS SB 1000 pro + kabel do suba też svs za 175 zł

https://sklep-albatros.pl/pl/p/KIMBER-KABLE-4-PR-1mb-/952 2x 1,5m

https://sklep-albatros.pl/pl/p/Wtyk-bananowy-CHORD-PLUG-4mm-szt-/956 8 sztuk , musiałem jechać do innego salonu żeby mi to zrobili bo sam bym spędził na to 10 lat xD tam gdzie kupiłem mają sajgon z zamówieniami i nie mieli czasu tego robić za dopłatą nawet. Ale Pan z Cinematech w Gdańsku poratował za opłatą nawet nie wziął milionów ;)

258183735-289696919701068-47019651191709258747793-878850652813718-66848330935093

Suba nie odsłuchiwałem bo były zapakowane ale też w jednym i drugim salonie mówili że tego suba nie ma sensu słuchać bo w tej cenie the best. Kef i NAD słuchałem w salonie i przypadły mi do gustu tylko że te kefy w sklepie były chyba bardziej wygrzane bo grały trochę lepiej (fakt że salka odsłuchowa ale te same kable i ten sam wzmacniacz).

Wiecie co mam trochę problem z kalibracją tego suba, kombinuję na wszystkie możliwe sposoby w apce svs i ciężko uzyskać "dobry" efekt. Jedyne czego nie ruszam to low pass na 90 hz przy slope 12db wydaje się optymalnie może zniżę do 80hz. Kombinuję z głośnością, fazą, polaryzacją i room gain compensation. Raz basu za mało raz za dużo, przy room gain compensation na 31 hz i 12db w miejscu odsłuchu jest trochę mało "mięsa" za to nie niesie tak po mieszkaniu basu, jak dam room gain compensation max czyli 41 hz (przy 12db slope) to kompletnie zero mięska w miejscu odsłuchu. Jak zmienie na reverse polarity albo fazę z 0 na 180 to słuchowo brzmi to tak że sub gra bardziej niskim basem (25-40hz na ucho) i ucina tego wyższego (40-80hz) przez co traci "punch" czy tam wykop.

Nie rozumiem za bardzo technicznie do czego służy faza i reverse polarity, czy przy jednym subie to coś wgl daje? jak powinien grać dobrze skalibrowany sub 2.1? Gdzieś czytałem że ma się on zatopić "w całości" zestawu cokolwiek to znaczy. Też wiem że suby potrafią się wygrzewać nawet do 1000h bo nawet moje głośniki do pc co miałem zmieniły swój dźwięk na "lepsze" po długim graniu szczególnie właśnie sub.

BTW wczoraj z ciekawości robiłem test chodząc po mieszkaniu puszczając kawałek poniżej (oczywiście we FLAC).

Na klatkę schodową nie wychodziłem ale chodząc po mieszkaniu i słuchając to raczej u sąsiadów nie jest kolorowo xD ja nie wiem jakie to trzeba mieć pomieszczenie nawet dla takiego "malucha" jak sb 1000 pro żeby tak nie niosło basu za ścianami? 30m2? takimi pomieszczeniami mało kto dysponuje w blokach.

 

 

Edytowano przez bassfreak93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem ale nie mogę edytować. Gdy mam  room gain compensation na 31 hz i slope 12db to gdy tam polarity na negative bas jest lepszy i jest go więcej zdecydowanie.

 

Suba mogę "wygrzewać" (muza leci cicho a ja coś robię w domu, "nie słucham) na własnych ustawieniach czy lepiej na default?

Edytowano przez bassfreak93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale testów lekko omówiłem ten sub , w sumie wszystko jest opisane w instrukcji. Polaryzacja do odwracania grania jak np. ustawisz po przeciwnej stronie do kolumn. Faza by wyrównać z frontami jakbyś gdzieś daleko od nich ustawił - tego nie ma sensu ruszać.

By uzyskać dobry dźwięk musisz odpalić REW-a i mikrofonem badać , lepiej equalizerem ustawić , room gain za mocno ścina doły (zresztą wrzucałem wykresy z pomiarów) , tylko 1Hz , 0,1dB na subie i możesz mieć kolosalnie inną odpowiedź pomieszczenia (co widać na REWie) , także na ucho tego nie ustawisz dokładnie.

Ale ogólnie sb1000pro robi robotę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...