Skocz do zawartości

Mój wymarzony zestaw stereo do 7k


aG3nt

Recommended Posts

Witam, mam zamiar złożyć swoje pierwsze prawdziwe stereo, nie jestem zbyt zaawansowany jednak mam nutkę poszukiwacza wymarzonego sprzętu. Nie byłem jeszcze na odsłuchach bo najpierw chcę trochę postudiować.  Salon 20m2. Kolumny niestety będą stały blisko ściany (15-30cm).  Na ten moment zainsteresował mnie amplituner stereo magnat mr 780 + kolumny quadral signum 70 (chcę żeby były białe) :)Muzyka to techno,house. Proszę o radę czy nie zrobię głupoty zaopatrując się w taki zestaw lub ewentualnie jakie kolumny by pasowały do tego amplitunera lepiej niz te quadrale. Myślałem wcześniej o Pylon Sapphire 25 ale nie chcę dopłacać koło 1k do białego koloru a te Quadrale mają pochlebne opinie no i to nowy model a w sumie fajnie być w miarę na czasie i w sumie na tym mi też troszkę zależy (nie jestem pewny czy słusznie) :) Pozdrawiam forumowiczów :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aG3nt napisał:

Ale nie chcę iść do sklepu posłuchać co tam mają tylko mieć cos mniej więcej wybrane i posłuchać dopiero tego :)

Niedaleko Gliwic ma duży salon - S4Home. Mimo wszystko proponuję wybrać się do nich, albo do innego miejsca gdzie możesz czegoś posłuchać, i dopiero na tej podstawie obrać kierunek, w którym chcesz pójść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aG3nt Uważam, iż do słuchanych przez Ciebie gatunków muzycznych Magnat MR 780 się nie sprawdzi. Trzeba się zastanowić czy chcesz się bawić w przyszłości z wymianą lamp, bo jak sam widzisz jest to hybryda. Jeżeli celujesz w amplituner, to stawiam na CA AXR100, który jest bardziej dynamiczny. Czy w grę wchodzą tylko białe kolumny?

U siebie w mieście masz dobry sklep ze sprzętem AUDIO i polecam tam zajrzeć. Warto zajrzeć też do zakładki OUTLET, ponieważ idzie dużo zaoszczędzić.

https://audioexpert.pl/

Pozdrawiam-Rafał!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Cie do nas na miejscu odsłuchasz kilku zestawów i wybierzesz coś dla siebie.

Skoro nic nie słuchałeś to nic nie wiemy.

Cambridge AXR 100 + ELAC albo KEF serii Q

albo wspomniany MR780 który gra cieplej. I po drugiej stronie postawił bym kolumny i jaśniejszym, bardziej detalicznym brzmieniu. Idealne do Techno i House. Magnat Signature, Focal Chora.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Bez odsłuchu się nie uda ale plus dla Ciebie, że jesteś tego świadomy. W przypadku muzyki, którą słuchasz warto iść w kierunku większej precyzji oraz mocnego i dobrze kontrolowanego basu. 
W przypadku Magnata MR780 dobrze sprawdziłyby się przestrzenne Focal Chora 816 lub jaśniejsze Magnat Signature 507. 

Dobrym rozwiązaniem byłby także wspomniane Polk Audio S55e w połączeniu z muzykalnym i dynamicznym Audiolabem 6000a lub Cyrus One. 

Jeśli byłaby taka możliwość to oczywiście zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 2.11.2021 o 13:44, aG3nt napisał:

Witam, mam zamiar złożyć swoje pierwsze prawdziwe stereo, nie jestem zbyt zaawansowany jednak mam nutkę poszukiwacza wymarzonego sprzętu. Nie byłem jeszcze na odsłuchach bo najpierw chcę trochę postudiować.  Salon 20m2. Kolumny niestety będą stały blisko ściany (15-30cm).  Na ten moment zainsteresował mnie amplituner stereo magnat mr 780 + kolumny quadral signum 70 (chcę żeby były białe) :)Muzyka to techno,house. Proszę o radę czy nie zrobię głupoty zaopatrując się w taki zestaw lub ewentualnie jakie kolumny by pasowały do tego amplitunera lepiej niz te quadrale. Myślałem wcześniej o Pylon Sapphire 25 ale nie chcę dopłacać koło 1k do białego koloru a te Quadrale mają pochlebne opinie no i to nowy model a w sumie fajnie być w miarę na czasie i w sumie na tym mi też troszkę zależy (nie jestem pewny czy słusznie) :) Pozdrawiam forumowiczów :)
 

i na czym u kolegi stanęło ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pochodziłem po salonach i jakoś nie znalazłem modelu w którym bym się zakochał od pierwszego usłyszenia i wejrzenia równocześnie (zależało mi na kolorze białym).  Najlepszy odsłuch to chyba w tej chwili JBL A180 w moim budżecie ale ich wygląd bardzo mi nie pasował (mało salonowy). Posłuchałem więc głosu ludu i kupiłem być może najlepiej sprzedające się kolumny na allegro a na pewno nr 1 w Niemczech - Teufel Ultima 40 (Made in Berlin) + dokupiłem używane Onkyo tx-8030 (polecany na forach niemieckich - 2x135W). Wszystko było na próbę, kolumny mogłem oddać do 30 dni bez podania przyczyny więc nie było problemów.  JBL'e w razie czego czekały. Kolumny przyjeżdzają prosto od producenta z Berlina. Miło, Made in Germany. Odsłuch szok - ocena na allegro 4,95 może i przyznawana przez laików ale pokazuje moc tego sprzętu. Bas- perfect. Średnica i góra nieco gorzej ale i tak jak zą obecną cenę to potęga. No i narazie sprzęt został a za zaoszczedzone $ kupiłem wymarzony teleskop i przemierzam teraz Kosmos :) Ogólnie polecam na próbę ULTIMY, cena szokująco niska a dzwięk na prawdę dobry. Teufel sprzedaje bezpośrednio dlatego wszyscy inni sprzedawcy albo mało o nim wiedzą albo odrazu krytykują bo przecież nic nie zarobią na chwaleniu a mogą nawet stracić :) Wartp spróbować - dostępne mają kilka modeli podłogówek a także sporo innego sprzętu a jak się nie spodoba to za darmo odbierają z domu :) Polecam odwiedzić także Teufel Fan Club na Facebooku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, aG3nt napisał:

Posłuchałem więc głosu ludu i kupiłem być może najlepiej sprzedające się kolumny na allegro a na pewno nr 1 w Niemczech - Teufel Ultima 40 (Made in Berlin) + dokupiłem używane Onkyo tx-8030 (polecany na forach niemieckich - 2x135W). Wszystko było na próbę, kolumny mogłem oddać do 30 dni bez podania przyczyny więc nie było problemów.  JBL'e w razie czego czekały. Kolumny przyjeżdzają prosto od producenta z Berlina. Miło, Made in Germany. Odsłuch szok - ocena na allegro 4,95 może i przyznawana przez laików ale pokazuje moc tego sprzętu. Bas- perfect. Średnica i góra nieco gorzej ale i tak jak zą obecną cenę to potęga.

I co branża powie w tym temacie?    Mi ten tekst jakby troszkę zalatuje reklamą.                                                                         

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, aG3nt napisał:

Na tabliczce kolumn - Berlin, Germany. Na kartonie - Berlin, Germany. 

Możesz podesłać zdjęcie? Bo na własne oczy widziałem na nich, że produkowane są w Chinach. Często producenci piszą coś w stylu: zaprojektowano/opracowano w, a w innym miejscu, małym druczkiem, gdzie wyprodukowano :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mariusz3004 napisał:

 

I co branża powie w tym temacie?    Mi ten tekst jakby troszkę zalatuje reklamą.                                                                         

Bo trochę reklamuję ale nie mam z firmą nic wspólnego, po prostu zadowolony klient więc dlaczego nie podzielić się radością :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem szerszy wywiad i chyba faktycznie przypływają z Chin do Hamburga i stamtąd do mnie :) Ale takiej informacji nigdzie nie znalazłem na swoim sprzęcie więc do końca pewna nie jest (tzn jest naklejka jeszcze na kartonie z Hamburgiem). Dodaje zdjęcia :) Nie napisali Made IN Germany tylko Germany więc pewnie macie rację. Co nie zmienia faktu że te kolumny grają jak za obecną cene REWELACYJNIE. Wersja ACTIVE kosztuje ponad 2x tyle :)

20220218_145550.jpg

20220218_145723.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, aG3nt napisał:

Dobra zrobiłem szerszy wywiad i chyba faktycznie przypływają z Chin do Hamburga i stamtąd do mnie :) Ale takiej informacji nigdzie nie znalazłem na swoim sprzęcie więc do końca pewna nie jest (tzn jest naklejka jeszcze na kartonie z Hamburgiem). Dodaje zdjęcia :) Nie napisali Made IN Germany tylko Germany więc pewnie macie rację. Co nie zmienia faktu że te kolumny grają jak za obecną cene REWELACYJNIE. Wersja ACTIVE kosztuje ponad 2x tyle :)

Niestety wiemy, że mamy rację, ale to świadczy tylko o Teufelu, że nabija ludzi w butelke, na każdym roku, czy przez telefon, czy przez maila itd. To, co wrzuciłeś, to adres siedziby firmy i tylko tyle. Na kartonie będzie oznacznie "MADE IN" China, czy tam P.R.C., bo po prostu musi być wg prawa.
A skala tego jest tak wielka, że mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

Ocena dźwięku jest Twoja i niech służą, pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, no_i_fajnie napisał:

Niestety wiemy, że mamy rację, ale to świadczy tylko o Teufelu, że nabija ludzi w butelke, na każdym roku, czy przez telefon, czy przez maila itd. To, co wrzuciłeś, to adres siedziby firmy i tylko tyle. Na kartonie będzie oznacznie "MADE IN" China, czy tam P.R.C., bo po prostu musi być wg prawa.
A skala tego jest tak wielka, że mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

Ocena dźwięku jest Twoja i niech służą, pozdrawiam :)

Na kartonie właśnie nie ma nic o China czy PRC :) Więc chyba jednak tego tam nie musi być :) Ocena dzwięku jest moja...no i może jeszcze kilkuset osób z allegro którym ten dzwięk się spodobał tak jak i mnie (komentarze na allegro). Pozdrawiam i dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aG3nt napisał:

Na kartonie właśnie nie ma nic o China czy PRC :) Więc chyba jednak tego tam nie musi być :) Ocena dzwięku jest moja...no i może jeszcze kilkuset osób z allegro którym ten dzwięk się spodobał tak jak i mnie (komentarze na allegro). Pozdrawiam i dzięki :)

To jest też taka zależność, że zdecydowana większość ludzi, przy podłączeniu swojego PIERWSZEGO zestawu, da zawsze pochlebną recenzję, bo wszystko zagra lepiej od telewizora :) Stąd się głównie biorą pozytywne recenzje, ludzie nie mają porównania :)

4 minuty temu, Asia napisał:

Co do kolumn nie mam nic do powiedzenia, ale kraj wytworzenia można poznać na podstawie trzech pierwszych cyfr kodu kreskowego : jeśli dobrze wypatrzyłam to 404 co oznacza Niemcy.

A nie jest tak, że na tej podstawie poznasz kraj przedsiębiorstwa? Jak firma jest zarejestrowana w Niemczech, to będzie miała takie kody, pomimo produkcji w Chinach. Polskie firmy będą miały swoje pierwsze 3 cyfry, ale mogą zlecać produkcję gdziekolwiek.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...