Skocz do zawartości

Czy da się zmniejszyć w jakikolwiek sposób słyszalność basu u sąsiadów?


bassfreak93

Recommended Posts

bez dużej ingerencji we wszystko - nie, i to bardzo dużej. Niskie częstotliwości przejdą zawsze, wszystko zależy od tego jakiego efektu oczekujesz i jaką tolerancję mają sąsiedzi, ale jeśli to ma być "normalne" słuchanie po 22 to w zabudowie mieszkaniowej jest to w zasadzie niewykonalne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady potworem nie jestem max do 21 słucham i to już na mniejszej głośności ,o dziwo tolerancja jakaś duża u sąsiadów do tego stopnia że czasem odnoszą wrażenie że są głusi.

@Bartek Chojnacki

Pewnie była by potrzebna jakaś przed ścianka z GK z jakąś wełną specjalną? i to samo z wylewką na podłodze oraz sufit akustyczny.

@dorsz Miałem kiedyś monitory na 8" głośnikach, nie zdało egzaminu. 2.1 to jedyne co zostaje.

Słuchałem tych zabaweczek typu rel t5 i tam basu dla mnie nie ma.

Edytowano przez bassfreak93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Może jakieś wibroizolatory pod nóżki suba? Ja używam takich podkładek z gumy porowatej.

I znowu pomyliłeś dwa zagadnienia, wibracji kolumn, i dźwiękiem - ciśnieniem akustycznym wywieranym na ściany.😛

3 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Jak w tytule czy jest fizycznie możliwe aby zminimalizować męczenie sąsiadów basem?

Tylko słuchanie ciszej i zmniejszonym basem na korekcji barwy dźwięku.

2 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Pewnie była by potrzebna jakaś przed ścianka z GK z jakąś wełną specjalną? i to samo z wylewką na podłodze oraz sufit akustyczny.

To było by rozsądne a zarazem kosztowne.

Najlepiej wybrać kompromis pomiędzy głośnością słuchania a sąsiadami.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol64208

 

Swoją drogą był film na YT aby suba postawić na czymś co odzieli go od podłogi i ma to niby lekko pomóc sąsiadom.

W salonie audio raz gościu mi mówił ze warto suba postawić na kawałku kamienia (coś ala specjalna kafelka), ale to chyba się tyczyło poprawy brzmienia suba który ma jeden głośnik od dołu.

edit

 

 

 

Edytowano przez bassfreak93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bassfreak93 napisał:

W salonie audio raz gościu mi mówił ze warto suba postawić na kawałku kamienia (coś ala specjalna kafelka), ale to chyba się tyczyło poprawy brzmienia suba który ma jeden głośnik od dołu.

raczej tak ¬¬

Możesz sprawdzić dotykając obudowy kolumny jak się zachowuje.

To ciśnienie akustyczne wywołuje w  ścianach  wibrację,  i  one przenoszą dalej.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kubakk napisał:

SVS SoundPath Subwoofer Isolation System 4 <-- montuj , na zagranicznych forach pisali ,że działa ;) 

Też o tym myślałem, nie było by to głupie ;)

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

raczej tak ¬¬

Możesz sprawdzić dotykając obudowy kolumny jak się zachowuje.

To ciśnienie akustyczne wywołuje w  ścianach  wibrację,  i  one przenoszą dalej.

Pozdr.

Nie wiem czy ja źle rozumiem ale mi chodziło żeby nie niosło basu do sąsiadów jako dźwięku nie o wibracje.

Na innym forum czytałem jakiś temat o tym jak "niesie" bas przez ściany i była dyskusja o zamykaniu drzwi od pomieszczenia odsłuchowego, jak zamknę drzwi basu mam więcej w miejscu odsłuchu ale za drzwiami dalej jest to samo.

Chyba że drzwi są jakieś przepuszczające :D

Edytowano przez bassfreak93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 2.11.2021 o 16:03, bassfreak93 napisał:

Witam

 

Jak w tytule czy jest fizycznie możliwe aby zminimalizować męczenie sąsiadów basem? Pewnie bez dużej ingerencji w ściany i sufit nie da rady ale przynajmniej będę wiedział na przyszłość na remont.

Jeżeli wyrównasz charakterystykę poprzez zredukowanie modów pomieszczenia (szczegolnie najnizszego) to ogranczysz zdecydowanie słyszalność u sasiadow. Ewentualnie przy pozniejszym sluchaniu zastosuj filtr gornoprzepustowy 4 rzedu na 45Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Ja np. zrobilem tak.

Puszczalem czesto muzyke z wlaczonymi subami - Klipsch 115sw.

Mialem dwa takie. Schodza do 17Hz. 400W RMS!!!

Wiec efekt byl taki, ze wszystkie meble sie trzesly sasiadom o trzy domy odleglymi od mojego.

A zwlaszcza sasiad 3 domy dalej wciaz narzekal na bas.

I wtedy wyszedlem z cudowna inicjatywa. Ze juz basu nie bedzie, bo mam system w klocku, ktory powoduje, ze bas sie nie niesie.

Marantz 7011 ma cus takiego ale nie wiem czy dziala.

Sprzedalem jednego suba o czym nie wiedza a drugiego wlaczam tylko do filmow. Przy muzyce przestalem go wogole uzywac, bo same glosniki robia robote. JBL L890 x4.

I teraz nawet jak podczas ogladania filmow caly dom mi drzy, oni sie nie odzywaja bo mysla, ze jest lepiej, a ja nadal mam swoj efekt w domu 😉

Trzeba sie dogadywac. Prawda?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...