Skocz do zawartości

Yamaha Rn803d i Polk s55e. Upgrade.


19ozzy94

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zrobić następny krok w budowie systemu. Obecny zestaw jak w tytule. Rn803d i Polk s55e. Głośniki podłączone Ricable primus, amplituner zasilany też ricable primus z listwy Tomanek. 

Pomieszczenie około 32m otwarte na kuchnie i jadalnie. 

Słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki i tylko z Tidal. 

Myślę nad zmianą czy to kolumn czy amplitunera. Docelowo mam ochotę na focal aria 926 ale wybór dokonany obecnie tylko na podstawie wyglądu. Co do wzmacniacza to może denon1600 lub magnat 780. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś konkretnego z tych kolumn jeszcze usłyszeć to wzmacniacz. Budżet około 12tys. A następny zakup powiedzmy za dwa lata. Focal aria 926 bardzo mi się podobają wizualnie ale nie wiele jest opinii o tych kolumnach. Widzę też po sklepach że są sprzedawane w zestawieniu z Rn803d. Ten ampli ma dość energii i stylu by pokazały pazur? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dwie małe rady. Nie napal się na kolumny bo Ci się podobają. Aria to dobre kolumny ale widać że nie słuchałeś ich  a zakochałeś się w wyglądzie. Więc delikatnie ostudź się i je odsłuchaj. Moim zdaniem w pierwszej kolejności wymiana kolumn. RN 803 jest niezły. Na pewno potrafi zagrać lepiej z innymi kolumnami.

Teraz w cenie 12K mogli byśmy doradzać kilka ciekawych propozycji wzmacniaczy Musical M6si, Roksan Caspian M2, Naim XS3 itp. Ale nie wiadomo jak one zagrają z docelowymi kolumnami.

Kolejna sprawa to źródło. RN803 Ci je daje. Do takie wzmacniacza musisz coś dokupić. Pytanie czy będzie to tani streamer czy jednak coś droższego do ‘kompletu’.

Zacznij od kolumn. Posłuchaj Aria, posłuchaj KEF serii R, Audio Physic z linii classic czy Monitor audio Silver 500. Kazde z tych kolumn zagra znacznie lepiej od Polka. Pokaże Ci już charakter grania z Yamaha i po prostu będą czekac na lepsza elektornikę.

Obecny zakup wzmacniacza wniesie za mało do tych Polk Audio. Zagrają lepiej ale nie na tyle.

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim idź na odsłuch i posłuchaj kilku opcji.  Polk Audio Reserve r600 to zdecydowanie większa kultura brzmienia względem Signature s55e. Zyskasz szerszą prezentację sceny dźwiękowej, większe zróżnicowanie basu oraz bardziej soczystą średnicę. Yamaha w przyszłości będzie do wymiany, ponieważ w przypadku Reserve są spore możliwości. 

Focal Aria 926 to bardzo dobre kolumny o dynamicznym brzmieniu z detaliczną górą. Z Yamahą będzie za ostro i w takim przypadku musiałbyś pomyśleć w przyszłości nad cieplejszym wzmacniaczu takim jak Vincent SV227mk, Musical Fidelity M5si czy Atoll IN100/ IN200 signature. Denon 1600 także byłby dobrym rozwiązaniem pod Arie. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 19ozzy94 napisał:

Jeżeli mogę coś konkretnego z tych kolumn jeszcze usłyszeć to wzmacniacz. Budżet około 12tys. A następny zakup powiedzmy za dwa lata. Focal aria 926 bardzo mi się podobają wizualnie ale nie wiele jest opinii o tych kolumnach. Widzę też po sklepach że są sprzedawane w zestawieniu z Rn803d. Ten ampli ma dość energii i stylu by pokazały pazur? 

Wzmacniacz np. Musical Fidelity M6si lub NuPrime IDA-16. Zastanów się czy nie warto poczekać i złożyć system od zera za dwa lata, skoro będzie zmiana kolumn.

Amplituner R-N803D nie pokaże potencjału kolumn Focal Aria 926. Do tych trzeba kupić coś wydajniejszego, jak np. Vincent SV-227MK lub Vincent SV-237MK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mi wybrać to które z oferowanych kolumn są najbardziej przyszłościowe. Monitor audio silver 500 czy aria 926? Czy wszystkie proponowane głośniki to jedna i ta sama półka tyle że różnią sie detalami. Zapominamy o polk s55e i mam do wyboru :

-kef q750 lub r500

-focal aria 926 

-monitor audio silver 500 i 300

-polk seria R

Wiadomo że ciężko będzie odsłuchać w jednym dniu wszystkie kolumny. Które z wymienionych są najciekawsza opcją. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, 19ozzy94 napisał:

Monitor audio silver 500 czy aria 926? Czy wszystkie proponowane głośniki to jedna i ta sama półka tyle że różnią sie detalami.

To nie złośliwość czy niechęć w niesieniu pomocy tylko naprawdę ciężko tak doradzić. To trochę jak teleporada u lekarza, takie wróżenie z fusów. Skoro podobały Ci się Polk Signature, które dziabią po uszach to MA i Focal  też będą się podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie porównanie najbardziej do mnie trafia bo ja nie znam fachowych pojęć odnośnie dźwięku. Tzn ze silver i aria grają w podobny sposób co te polki tyle że dokładniej. Tak? 

W polkach brakuje mi tylko wokalu który obecnie jest jakby w połowie sceny. Wrażenie mam takie jakby artysta śpiewał z za kolumny. A chciałbym by wokal był bardziej z przodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli pewien "firmowy" charakter grania MA i Focal. A Polk SE55 mialem kiedyś tydzień w domu i one grają trochę  a'la Klipsch tzn podbite skraje pasm i efektowne, kinowe granie, ale to o czym piszesz czyli średnica, wokale są rzeczywiście wycofane, mało detaliczne, takie trochę zza koca. Silver i Aria to zupełnie inna liga i charakter. Będziesz miał wszystko podane precyzyjniej, pasma bardziej wyrównane, będą detale, barwa itd. Ale to oczywiście takie słuchanie "oczami", przede wszystkim sam musisz ocenić, posłuchać, wyrobić sobie zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2021 o 07:02, 19ozzy94 napisał:

A kolumny polk seria r? 

Za krótko są na rynku aby o nich mówić.

Jednak dla mnie to nadal takie granie jak seria S. Owszem nieco bardziej melodyjne ale dalekie od Legend.

15 godzin temu, 19ozzy94 napisał:

Późniejsza zmianę wzmacniacza i kolejny zachwyt 

to się tak nie  da wybierać. Bo nie wiesz co wybierzesz w przyszłości.

Moim zdaniem już teraz powinieneś odsłuchać tych kolumn. Które spodobają ci się najbardziej na 803 to te weź.

Później będzie Ci łatwiej wymienić do nich wzmacniacz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2021 o 22:51, 19ozzy94 napisał:

Jeżeli mogę coś konkretnego z tych kolumn jeszcze usłyszeć to wzmacniacz. Budżet około 12tys. A następny zakup powiedzmy za dwa lata. Focal aria 926 bardzo mi się podobają wizualnie ale nie wiele jest opinii o tych kolumnach. Widzę też po sklepach że są sprzedawane w zestawieniu z Rn803d. Ten ampli ma dość energii i stylu by pokazały pazur? 

Pod Twoje pomieszczenie proponowałbym, żebyś sprawdził zestaw Triangle Antal 902 lub Triangle Borea BR08 + wzmacniacz, który bardzo dobrze się z nimi zgrywa - Musical Fidelity M5si. Kolumny Antal 902 mają tweeter z kopułką tytanową, w połączeniu ze wzmacniaczem MF góra jest bardzo żywa, detale wyraźne, a przy tym udało się zachować odpowiednie proporcje i nie ma dźwięków nieprzyjemnych dla ucha. Wokół kolumn mamy zbudowaną bardzo dobrą przestrzeń, dźwięki bez problemu się od nich odrywają. Triangle od wielu lat specjalizuje się w tego typu tweeterach i wychodzą im one bardzo dobrze. Jak chcesz delikatnie słabszą, miększą górę, to polecam Traingle BR08 z tweeterem z jedwabną kopułką, przy czym dalej nie ma mowy o braku blasku, energii w graniu wysokich tonów. W obu kolumnach średnica jest bardzo naturalnie podana. Wymiana obecnego ampliturena na zintegrowany wzmacniacz stereo od MF, np. M5si też wniesie poprawę w całościowym graniu.

Zapraszam do naszego salonu do sprawdzenia na własne uszy jak grają te zestawy, na miejscu mam też inne bardzo dobre kolumny do sprawdzenia np. Focal 826. Dla forumowiczów mamy też specjalną ofertę na zestawy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś posłuchać kolumn silver 300 ale byłem troszkę zawiedziony. Obecne polki są mi bliższe dźwiękiem. Może to kwestia pomieszczenia i akustyki. W polkach są wyeksponowane skraje brakuje trosze tego środka. W silver zabrakło mi znowu basu. Był ten wokal ok ale nie było tego efektu łał. W polkach jak jest dobry utwór to czuć jak ten bas dosłownie falą sunie się po podłodze czuć jak tętni. A w silver poknie stuknie i tyle, jest to szybki bas nie przeczę ale jakoś to do mnie nie przemawia. Jeżeli aria gra podobnie to też odpuszczam i szukam dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2021 o 20:50, 19ozzy94 napisał:

Byłem dziś posłuchać kolumn silver 300 ale byłem troszkę zawiedziony. Obecne polki są mi bliższe dźwiękiem. Może to kwestia pomieszczenia i akustyki. W polkach są wyeksponowane skraje brakuje trosze tego środka. W silver zabrakło mi znowu basu. Był ten wokal ok ale nie było tego efektu łał. W polkach jak jest dobry utwór to czuć jak ten bas dosłownie falą sunie się po podłodze czuć jak tętni. A w silver poknie stuknie i tyle, jest to szybki bas nie przeczę ale jakoś to do mnie nie przemawia. Jeżeli aria gra podobnie to też odpuszczam i szukam dalej. 

Po tym co piszesz, tym bardziej polecam sprawdzenie Triangle Borea BR08, niskich na pewno nie będzie mniej względem Polków, przy tym będą bardziej zróżnicowane, z lepszą kontrolą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie pozwolić na tak szerokie kolumny. Wysokie mogą być ale nie chce szerokich kolumn ponieważ wolałbym dać im trochę przestrzeni dokoła. A szeroka kolumna bardzo mi to ograniczy. 

A co z tym amplitunerem/ wzmacniaczem? Warto interesować się pm7000n bo sprzedaży Rn803d? Jest jeszcze ten NAD z funkcjami sieciowymi oraz audiolab 6000a play

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 19ozzy94 napisał:

Potrzebuję opinii bardziej doświadczonych. Zastanawiam się nad Marantz 7000n lub Nad 388 z kartą bluos 2i. Marantz będę testował w domowych warunkach. Z NAD nie mam takiej mozliwosci

Nad jest wydajniejszy w porównaniu do tego drugiego wzmacniacza oraz amplitunera R-N803D. Zapytaj branżę, to może Ci go wypożyczą do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...