Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw audio do nowego domu


Papa_Het

Recommended Posts

Witajcie,

temat jakich nie brakuje w sieci, jednak proszę o pomoc/sugestie.

Stawiam chatę i nie wyobrażam sobie nie słuchać w niej muzyki. Planuje skończyć w 2023, ale sprzęt chcę kupić teraz, bo potem mogę już nie mieć za co.

Obecnie słucham z gramofonu, telefonu i YT na głośnikach komputerowych 5.1, ale już nie chce.

W załączeniu przesyłam rzut salonu połączonego z kuchnią - razem około 50 m2.

Nie zależy mi na wielogłośnikowych systemach. Chciałbym kupić 2 kolumny podłogowe i wzmacniacz. Źródło dźwięku to gramofon, własna biblioteka cyfrowa na hdd i TV. Słucham Metalliki, Deep Purple, Queen, U2 czyli przewaga rocka. Budżet - 5k to marzenie, jeśli nie to coś delikatnie jestem w stanie dodać.

Czytam już około tygodnia rozmaite fora i jestem g.....y niż dłuższy, towaru jest za dużo i jednocześnie każdy swoje chwali. Dlatego proszę nakierujcie mnie na cośkolwiek, co by rozsądnie obsłużyło tak dużą powierzchnię, aby z jednej strony można było dać czadu, a drugiej usiąść z dziadkami przy drinku i posłuchać starej płyty Presleya. Dzięki z góry za pomoc.

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety za 5K w obecnych czasach nie kupisz sprzetu z obsługa sieciową

10 godzin temu, Papa_Het napisał:

własna biblioteka cyfrowa na hdd i TV

chyba żeby dołożyć jakiś USB player albo nie będzie to wymagane

oraz kolumny które nagłośnią 50m. A przy najmniej wybór nie będzie taki duży.

Polk XT70 + Cambridge Audio AXR100 to chyba taka najbardziej sensowna propozycja.

Albo na promocji Heco Aurora 700 + AXR 100 / RN 602

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W kwocie około 5k zł kupisz Heco Aurora 700 w połączeniu z Cambridge Audio AXR100 czy cieplejszym NAD C326bee jeśli stawiałbyś na spokój i mocniejszy dół. 

Nie jestem zwolennikiem kupowania na zaś. Nie wiemy jakie będą warunki akustyczne, jak umeblowane itd. Ciężko przewidzieć jak zabrzmi taki zestaw w docelowym pomieszczeniu. Oczywiście jeśli chciałbyś posłuchać różnych kombinacji to zapraszam do nas do Pabianic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za szybką reakcje. Do czasu przeprowadzki pogram w mieszkaniu w bloku - pokój około 20m2. Chciałem kupić sprzęt już do nowego salonu bo widząc co się dzieje na rynku z cenami - szczególnie budowlanym, to raczej nic mi w kieszeni  nie zostanie. Poczytam o Waszych propozycjach, a przed zakupem na pewno będę chciał odsłuchać sprzęt (nigdy na odsłuchu nie byłem). Najbliżej mi będzie do Poznania. Jeżeli macie jeszcze jakieś inne sugestie nawet przekraczające budżet, ale warte uwagi to proszę się podzielić. Będę też wdzięczny za jakieś namiary w Poznaniu. Dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz więc dwa lata do ewentualnej przeprowadzki. To kupa czasu. Za 5000 zł kup sprzęt, który umili Ci czas tu i teraz. Osłuchasz się, w dwa lata poznasz swoje preferencje, a po przeprowadzce będziesz mógł zmodernizować system. 

Szukaj sprzętu pod obecne warunki. 

Edytowano przez Maliik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak do tego podejść, czytam czytam i od czytania już mnie boli głowa, a do słuchania jeszcze nie doszło. 

Wzmacniacz polecany przez Was znalazłem z soundstreamem 2500 + 300 = 2800

Heco Aurora 700 to 2900 zł (czy wersja black edition to "tylko" lakierowana na wysoki połysk obudowa? bo jest 500 droższa)

Czyli mam przyzwoity nowy zestaw za około 5700 zł i to mi pasuje.

Znalazłem też Aurorę 1000 za 3200 zł i nie wiem czy nie warto dopłacić (u kolegi forumowicza)

Dużo naczytałem się pozytywnego o KEF Q750 i znalazłem za 4000 (również u kolegi forumowicza) - czy są lepsze czy z w/w wzmacniaczem się zgrają i czy czasem nie przesadzam???

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, Kolego nie czytaj tylko słuchaj! Od czytania nie będziesz wiedział co zagra Ci najlepiej. Nie słuchaj porad z d...y wzietych, bo to, że u kogoś coś dobrze zabrzmiało, NIE ZNACZY , ZE U CIEBIE ZAGRA. Na forum jest dużo znawców, którzy swoje informacje opierają na tym co gdzieś tam przeczytali i usiłują pozować na znawców, a w sumie okazuje sie, że słuchali jedynie na .....słuchawkach🤣.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maliik napisał:

Masz więc dwa lata do ewentualnej przeprowadzki. To kupa czasu. Za 5000 zł kup sprzęt, który umili Ci czas tu i teraz. Osłuchasz się, w dwa lata poznasz swoje preferencje, a po przeprowadzce będziesz mógł zmodernizować system. 

Szukaj sprzętu pod obecne warunki. 

@Papa_Het Powyższa rada jest bardzo sensowan. Jeżeli to ma być Twoje pierwsze poważne stereo to uwierz mi po roku/dwóch i tak będziesz chciał go zmienić. Jak wyżej koleg napisał, osłuchasz się, odkryjesz swoje preferencje, przekonasz czego nie lubisz i z większą świadoością będziesz chciał zmiany. Także wybierz sobie coś na teraz i tak jak poprzednicy pisali słuchaj i jeszcze raz słuchaj i koniecznie u siebie w mieszkaniu. A słuchając bardziej koncentruj się na tym co Ci przeszkadza, męczy, irytuje niż na tym co się podoba. Z czasem wady przeważają nad zaletami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyżka Heco właśnie nastąpiła i nie jest to dobra wiadomość dla każdego. Sprzęt audio i nie tylko ciągle drożeje więc może jest sens aby kupić sprzęt w tej chwili. 
Heco Aurora 700 Black Edition różnią się jedynie wersją kolorystyczną, jest lakierowany front i góra oraz boki w pełni czarne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach czytania (wiem ,że powinienem już słuchać) potrzebuję jeszcze porady.

Powiększyłem budżet, wytypowałem kolumny KEF-Q750, do tego wybrałem sprzęt z kategorii all in one:

Audiolab 6000A Play lub Yamaha R-N803D 

Co będzie lepsze, jak czytam forum i różnego rodzaju testy to:

Audiolab jest typowym wzmacniaczem z funkcjami sieciowymi, ma dużo mniejszą moc (czy wystarczającą na Kefy? tego nie wiem), brak gapeless i usb.

Yamaha jest amplitunerem z większą mocą, usb i gapeless - czy jest tu jakiś haczyk bo teoretycznie na papierze to sprzęt lepszy.

Który z nich (czy może widzicie inną alternatywę) lepiej się nadaje do Kef

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Papa_Het napisał:

Audiolab jest typowym wzmacniaczem z funkcjami sieciowymi, ma dużo mniejszą moc (czy wystarczającą na Kefy? tego nie wiem), brak gapeless i usb.

Yamaha jest amplitunerem z większą mocą, usb i gapeless - czy jest tu jakiś haczyk bo teoretycznie na papierze to sprzęt lepszy.

 

 

"Typowy wzmacniacz z funkcjami sieciowymi" to odpowiednik drewnianej kamienicy lub wiszącego stojaka. Nie ma czegoś takiego (choć, jak widać można to nazwać::).

Ta porąbana nomenklatura to tylko wymysł branży, żeby mydlić oczy klientom. Audiolab i Yamaha z Twojego przykładu, to dwa identycznie zbudowane urządzenia (klasa AB, tranzystory, radiatory, klasyczny zasilacz itd). Nie wybieraj na podstawie wydumanych nazw, ale funkcji i możliwości.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Papa_Het napisał:

Powiększyłem budżet, wytypowałem kolumny KEF-Q750

Cześć, jak wspomniałeś słuchasz płyt vinylowych, przemyśl czy kolumny spełnią Twoje oczekiwania.

Dla tego źródła jak vinyle, raczej  poszukaj  kolumn z lepszym pasmem dolnym .

Jak masz ograniczony budżet to może coś z używanych.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? po tych 3 postach to nic nie wiem, a myślałem, że napiszecie yamaha lepsza bo coś tam, audiolab lepszy bo coś tam. 😩

Kraft napisał "Nie wybieraj na podstawie wydumanych nazw, ale funkcji i możliwości" więc wybieram Yamahe - może więcej.

ŁysyRafale: chciałem około 5 tysięcy, ale jeszcze nie zacząłem dobrze gonić królika a stwierdziłem, że mogę dać około 7 tysięcy. (wzmacniacz/amplituner ze streamerem + głośniki).

Karolu co ew. proponujesz za kolumny (do słuchania vinyle i sieć - głównie rock, jarają mnie koncerty typu S&M Metalliki).

Chłopaki macie doświadczenie, Pomóżcie!!!, ja tylko czytam, budowa nie pozwala mi nawet na wyskok na odsłuch, jeszcze mi się wpierdzielił tydzień delegacji🤯. Zbliża się black friday i może będą okazje - nie będę wybredny bo to mój pierwszy zestaw z prawdziwego zdarzenia. Czy 7,4 k za nowe Kefy i Yamahe to dobrze czy źle, czy jest coś lepszego w tej cenie. HELP

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Papa_Het napisał:

Czy 7,4 k za nowe Kefy i Yamahe to dobrze czy źle, czy jest coś lepszego w tej cenie. HELP

Zestaw nie jest zły, aczkolwiek będzie to spokojne granie. Po prostu musisz się określić jakiego brzmienia szukasz, mając na uwadze gatunki muzyczne.

21 godzin temu, Papa_Het napisał:

ŁysyRafale: chciałem około 5 tysięcy, ale jeszcze nie zacząłem dobrze gonić królika a stwierdziłem, że mogę dać około 7 tysięcy. (wzmacniacz/amplituner ze streamerem + głośniki).

Te 5K to widziałem na początku tematu, a teraz widzę iż same kolumny KEF kosztują tyle. Wiadomo, że w zestawie wyjdzie trochę taniej.

Dnia 3.11.2021 o 17:46, Papa_Het napisał:

Do czasu przeprowadzki pogram w mieszkaniu w bloku - pokój około 20m2.

Yamaha R-N602 + Polk Audio Signature S55E

Dnia 2.11.2021 o 20:08, Papa_Het napisał:

W załączeniu przesyłam rzut salonu połączonego z kuchnią - razem około 50 m2.

Yamaha R-N803D + Polk Audio Signature S60E

To są przykładowe zestawy do odsłuchu z amplitunerami, ze względu na powierzchnię pomieszczenia. Będzie żywiej niż z kolumnami KEF.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziękuję Wszystkim za pomoc i porady.

Od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Focal Chora 826 + Denon DRA800H. Posłuchałem Polk, Kef i Focal i te ostatnie najbardziej mi się spodobały.

Wydmuch w mojej małej klicie mają niesamowity. Do sprawdzenia głośników oprócz klasyki rocka (Smoke On the Water, Nothing Else Matters, Bohemian Rapsody) użyłem za radą znajomego Darude - Touch Me Feel Me. Tu głośniki pokazują pazur. Nie słucham tego typu muzyki, ale jak się chwalę komuś, to puszczam ten kawałek:) Potencjał głośników sprawdzę jak się przeprowadzę, bo w bloku nie sposób.

Co mogę poradzić jako laik: ceny można/trzeba negocjować, bym się nie spodziewał jak elastyczni mogą być co niektórzy sprzedawcy.

Jeszcze czekam za naprawą kabla do gramofonu i będzie komplet.

Hell Yeah - wskoczyłem na audio beginner level.f.thumb.jpg.7b116a99b11b73efcf038326b6b7d7af.jpg

Edytowano przez Papa_Het
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Papa_Het napisał:

Dziękuję Wszystkim za pomoc i porady.

Od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Focal Chora 826 + Denon DRA800H. Posłuchałem Polk, Kef i Focal i te ostatnie najbardziej mi się spodobały.

Wydmuch w mojej małej klicie mają niesamowity. Do sprawdzenia głośników oprócz klasyki rocka (Smoke On the Water, Nothing Else Matters, Bohemian Rapsody) użyłem za radą znajomego Darude - Touch Me Feel Me. Tu głośniki pokazują pazur. Nie słucham tego typu muzyki, ale jak się chwalę komuś, to puszczam ten kawałek:) Potencjał głośników sprawdzę jak się przeprowadzę, bo w bloku nie sposób.

Co mogę poradzić jako laik: ceny można/trzeba negocjować, bym się nie spodziewał jak elastyczni mogą być co niektórzy sprzedawcy.

Jeszcze czekam za naprawą kabla do gramofonu i będzie komplet.

Hell Yeah - wskoczyłem na audio beginner level.f.thumb.jpg.7b116a99b11b73efcf038326b6b7d7af.jpg

Co do cen to na audio są wysokie marże , stąd negocjacje właściwie obowiązkowe . Natomiast co mi się nie podoba i odrazu zauważyłem to ba forum nigdy nie polecą sprzetu którego nie maja w ofercie... A np takie tufrl 40 active ktorych posłuchałem i graja naprawdę dobrze , wrecz będą odradzać. Biznes jak wszędzie niestety , dlatego trzeba dużo poczytać zeby w miarę ogarnąć ... Szczególnie dla laika jak ja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

No ja też słuchałem i dla mnie Teufel 40 active grał mocno przeciętnie. I nie jestem w tym odosobniony.

papa_heat wysuń nieco kolumny do przodu bo ta prawa jest miedzy meblami co jej szkodzi.

Piotr

Dobrze , rozumiem , kazdy chwali to co sprzedaje i na czym zarabia . Nikt tu nie polecił kolumn aktywnych ktorych nie ma w ofercie . Odrazu kupuj wzmacniacz i heco czy inne których jestem dystrybutorem itp . Smutne to niestety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, robotnik napisał:

Dobrze , rozumiem , kazdy chwali to co sprzedaje i na czym zarabia . Nikt tu nie polecił kolumn aktywnych ktorych nie ma w ofercie . Odrazu kupuj wzmacniacz i heco czy inne których jestem dystrybutorem itp . Smutne to niestety

Atak całkowicie nieuprawniony, przynajmniej w stosunku do Piotra z s4Home, który bardzo często przy skromnych budżetach poleca sprzęt używany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...