Skocz do zawartości

Tannoy Revolution XT 6F czy Fyne Audio F501SP ?


hlary

Recommended Posts

Witam.

Już miałem kupić zamówione Tannoy Definition DC10 Ti, ale plany się zmieniły i sprawę muszę odłożyć na jakiś czas. Nie wiem czy za miesiąc lub kilka miesięcy jeszcze gdzieś dostanę te DC10 Ti lub DC8 Ti ? Wątpię. Więc muszę jakoś szykować następne lądowanie.

Teraz mam Tannoy Revolution XT 6F i czy zamiana na Fyne Audio F501SP da zdecydowaną poprawę dźwięku ? Czy ktoś porównywał te kolumny ?

Fyne Audio F501 (bez SP) słuchałem kiedyś w MDBaudio we Wrocławiu. Wtedy podobały mi się, ale kupiłem XT 6F. Do odsłuchu zamówiłem Fyne Audio F501SP, ale czy gra jest warta świeczki ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dorsz napisał:

Tak patrzę, dlaczego kupiłeś akurat ten niekoniecznie popularny wzmacniacz?

Bo gra świetnie, jest bardzo muzykalny i daje fajny przyjemny dźwięk. Wg mnie lepiej gra niż Vincent. W nim bardziej "czuję" lampy. Mogę go słuchać całymi godzinami. Z Vincentem po pewnym czasie ostrość dawała czadu, że czułem się "przemęczony" muzyką. W Pier Audio MS680 jeszcze mi się to nie zdarzyło. A co najfajniejsze Pier Audio naprawdę dobrze zgrywa się z Tannoyami i myślę, że zgrałby się też z Fyne. S4Home twierdzili, że u nich Fyne często grają z tym właśnie wzmacniaczem. I jest także robiony na "starą modłę" bez tych wodotrysków typu Mosfet itp. itd. Stara dobra francuska szkoła audio. 

"Kondensatory zasilające: Rubycon / Nichicon / Elna w zależności od stanu magazynowego

Pojemności elektryczne z polipropylenem od Wilma i SCR (Francja)

Tranzystory bipolarne: 4 pary dwubiegunowych tranzystorów Toshiba (brak mosfet w Pier Audio)"

Lampy NOS :

•  2 x 12AT7
•  2 x 12AU7

 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Wrzosek ma F502SP w kolorze orzechowym, z resztą kupione po kilku odsłuchach. 
Fyne Audio F501, a F501sp to 2 zupełnie inne kolumny. F501sp to szczegółowe brzmienie ze świetnym dołem, który posiada rewelacyjną kontrolę. Powinien być progres względem XT6f. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. Mamy kilka ciekawych kolumn i na pewno znajdziemy optymalne rozwiązanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Piotr Wrzosek ma F502SP w kolorze orzechowym, z resztą kupione po kilku odsłuchach. 


Fyne Audio F501, a F501sp to 2 zupełnie inne kolumny. F501sp to szczegółowe brzmienie ze świetnym dołem, który posiada rewelacyjną kontrolę. Powinien być progres względem XT6f. 

Możliwe że F502 SP. Nie wczytywałem się w ten wątek dokładnie.

Jeśli jest duża różnica między F501 a F501 SP - a ponoć jest, nie tylko What Hifi o tym pisze - to powiniem być duży / znaczący progress, a nie tylko progress ;) W końcu XT6F to takie "zwykłe" (bez SP) 501-ki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hlary napisał:

Jestem z Wrocka i poprosiłem MDBaudio o możliwościach odsłuchu. Mają na stanie tylko zwykłe F501. Posłucham i zobaczę. Zwłaszcza, że mają ten sam wzmacniacz jak mój.

To nie ma sensu bo 501 i 501 SP to inne kolumny.

11 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Jeśli jest duża różnica między F501 a F501 SP - a ponoć jest, nie tylko What Hifi o tym pisze - to powiniem być duży / znaczący progress, a nie tylko progress ;) W końcu XT6F to takie "zwykłe" (bez SP) 501-ki.

Pisałem juz o tym w innym wątku. Fyne robi te same 'błędy?' co Tannoy. Robi kolumny zbudowane o podobne obudowy ale z inną technologią i nadając im małe dopisy. SE, SP itp

wystarczyło by ten model był nazywany Fyne F 601 / 602 bo takeigo modelu nie ma, miedzy seriami 500 i 700 i już by się nie komu nie myliło.

Klienci widząc że 501 i 501SP wyglądają bardzo podobnie i mając to samo oznaczenie nie do końca rozumieją różnice w cenie 4000 zł vs 16000 zł

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Pisałem juz o tym w innym wątku. Fyne robi te same 'błędy?' co Tannoy. Robi kolumny zbudowane o podobne obudowy ale z inną technologią i nadając im małe dopisy. SE, SP itp

wystarczyło by ten model był nazywany Fyne F 601 / 602 bo takeigo modelu nie ma, miedzy seriami 500 i 700 i już by się nie komu nie myliło.

Nie myli się. Tak różnica jest (bardzo) duża, to już wiemy.    SP to specjalny projekt, najlepsze podzespoły i lepsze materiały.  Tam są rozwiązania z 700-ek, włożone tylko w mniejsze obudowy 500-ek. W tamtym wątku także przyznałem rację co do nazewnictwa obu firm.  

BTW. Są już "małe" monitorki 500 SP - https://audiomuzofans.pl/linia-special-production-powieksza-sie-fyne-audio-f500sp/  Cena poniżej 4k zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, dzwonię i w zasadzie Tannoy-e (za wyjątkiem serii XT,i tych tańszych) są już nie do kupienia nowe. Zostają tyko używane. I teraz zostają praktcznie Fyne. Ale czy one zagrają z hybrydą i muzykę typu jazz ? Ktoś słucha tych kolumn do jazzu ? We Wrocławiu MDBaudio nie chcą sprowadzić mi tych Fyne F501 SP do odsłuchów. Więc zanim gdzieś pojadę słuchać chcę się zorientować czy warto w nie iść dla jazzu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 r. mam wyjazd z Wrocławia do Miętne i będę jechał obok Łodzi i przez Warszawę. Poszukują firmy w której mógłbym zamówić odsłuchanie kolumn Fyne Audio F501 SP. Najlepiej z podłączonym wzmacniaczem Pier Audio MS 680 SE. Kto byłby gotowy? Godzina to ok. 16:00 do 17:00.

Może z okazji "Black Year" jakiś upust ? 

Proszę o info na priv.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba dzwonić do sklepów, a nie czekać, aż same się odezwą na forum. Bo tu udzielają się 3-4 sklepy, a jest ich przecież sporo więcej.

A co do "czarnego piątku" chyba warto poczekać, bo czasem pojawiają się duże przeceny, szczególnie w elektronice (nie tylko audio). Zostały niecałe 3 tygodnie - MZ warto poczekać z zakupem, bo będzie można być może coś niecoś zaoszczędzić. Problemem może być, że przecenią niekoniecznie to co byś chciał kupić :)

Fajne ceny na Fyne Audio ma czasami Avans / Electro / Media Expert i rzadziej MM. Ale oni przeceniają "masówkę", a nie kolumny z dopiskiem SP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

Hlary, przecież znasz miłych i pomocnych Panów z NTA Wawa. To jak się nie mylę dystrybutor Fyne więc z przyjemnością pomogą Ci posłuchać tych paczek. A i rabat a nie rabacik w przypadku decyzji kupna z pewnością da się zrobić. 

I w poniedziałek będę do ich dzwonił

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...