Skocz do zawartości

Wkładka do 2500 zł


Recommended Posts

Cześć,

Szukam wkładki do Gramofonu Tehchnics SL-1300 , aktualnie mam Orfofon Bronze, ale gra on dla mnie zbyt grzecznie i trochę ciemno. Brakuje trochę jasności na górze, przejrzystości, trochę więcej analityczności. Budżet 2000-2500 zł

Reszta Toru to Preamp Fezz Audio Gaia, Atoll IN 100, Kolumny Opera Seconda.
Muzyka do głównie Rock, Metal. Mam trochę dobrych wydań, głównie Japońskich.

Co myślicie o VM750SH ? Czytałem, że AT grają właśnie jaśniej i bardziej technicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, g88 napisał:

Czytałem, że AT grają właśnie jaśniej i bardziej technicznie

Czy jaśniej to pojęcie względne , duży wpływ ma tor i kolumny. To bardzo dobra wkładka, ale jest jedno ale .... to shibata. Właśnie potwierdziłem moje przypuszczenia z Salonem Top Hi Fi w Łodzi , szlif shibata powoduje , że uzyskujemy bardzo dużą szczegółowość dźwięku , na brak detali więc nie będziemy narzekać, ale jak to w takich przypadkach bywa jest coś za coś. Płyty muszą być w idealnym stanie , każda ryska na płycie będzie od razu słyszalna. Wkładka zróżnicuje jakość wydania i realizacji płyt , nie wszystko zabrzmi dobrze. Ale .... polecam :)

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% płyt mam w stanie NM, reszta VG+ i może 2-3 szt VG więc chyba dadzą radę ;) 
Tylko pytanie czy VM750SH zagra lepiej od mojego Ortofona Bronze - oczywiście pod tymi względami, które opisałem. 

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Czy jaśniej to pojęcie względne , duży wpływ ma tor i kolumny

Moje kolumny nie grają ostro, ale dla mnie w sam raz jeśli chodzi o płyty CD czy streaming. Przez gramofon jest trochę jak pod grubym kocem. Niby scena jest, bas też ok ale góra pasma zbyt zaokrąglona i rozmyta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy Grzesiek , chyba wiem jaką wkładkę masz na myśli :) 

Ostatnio miałem okazję posłuchać Hany ML oraz EL , duża rozdzielczość , bardzo dobre wkładki. A ja właśnie zmieniłem w drapaku Shure M 91 ed na ADC XLM MK II i wkurza mnie , że brakuje mi ok. 1 mm do idealnego overhangu. Nadal poszukuje headshella z odpowiednim prowadzeniem wkładki. Wszystkie które mam / Pioneer , Yamaha, JVC PH-6 , AT / nie pasują , na śrubach mam cofniętą wkładkę do oporu, a i tak brakuje nieszczęsnego milimetra . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 czytasz mi w myślach ;) Hana ma świetne wkładki. Zresztą sam już kilka słyszałeś. A wspomniana wkładka ADC, to świetna rzecz. Dobra przesiadka ze starego Shure'a :)

13 godzin temu, g88 napisał:

Mój preamp tylko MM obsługuje. 

Hmmm, w takim razie rozważyłbym wkładki MC wysokonapięciowe (mogą współpracować ze standardowymi preampami MM). Japończycy mają takie modele jak, mieszcząca się w Twoim budżecie, Hana EH i trochę droższa Hana SH. Warto rozważyć ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Posiadam od prawie roku Ortofona 2M Bronze i powiem szczerze jak dla mnie wkładka jest bardzo dobra faktem jest to iż igła potrzebuje czasu aby zagrała jak należy.

Pewne jest to tej igle nie brakuje mięsa oraz pazura, według mnie gra ona twardo z bardzo dobrym detalem (blaskiem), być może u kolegi problem leży gdzie indziej może preamp?.

Jakiś czas temu zakupiłem Vincent PHO-701 i przy nim pamiętam brakowało mi tego blasku był mega mocny bas wręcz rozlany który zakrywał górne rejestry, jeszcze na słabo zrealizowanych płytach grało to dobrze ale na dobrych płytach basu było zdecydowanie za dużo.

Obecnie mam Atoll PH100 przy nim dopiero Ortofon zagrał jak należy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...