Skocz do zawartości

Dobór zestawu 5.1 do Onkyo-RZ840


krzysiexx04

Recommended Posts

Witam,

Tak jak w temacie planuje wymianę zestawu 5.1 pod ampli Onkyo-RZ840. Pokój ponad 18m2. Wiem, że ostateczny wybór wiąże się z odsłuchem w salonie, ale w zasadzie moja wiedza w tym obszarze jest dość uboga. Więc stąd prośba do Was o propozycję zestawu pod ten ampli. Budżet przewiduje jakoś koło 10 tys. Często spotykałem się z opinią, że jak ampli onkyo to kolumny klipsch (które przynajmniej z wyglądu prezentują się bardzo dobrze), ale zakładam, że prócz klipsch to coś jeszcze może tworzyć tą zgraną parę. Przy zakupię chciałbym mieć porównanie, żeby móc stwierdzić jakie barwy dźwięku mi odpowiadają. Oczywiście głównie oglądam filmy, seriale itd., ale muzyki też słucham dość dużo i czasem głośno. 

Z góry serdecznie dzięki za pomoc! ;)

Edytowano przez krzysiexx04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Klipsch to świetne rozwiązanie do kina, ale dźwięk w stereo jak dla mnie nie wygląda tak okazale i szczerze mówiąc godząc oba elementy szukałbym jednak innych kolumn. By daleko nie sięgać proponowałbym posłuchać i porównać np. serię Focal Chora, czy niewielkich rozmiarów System Audio Saxo co w twoim wypadku może mieć znaczenie biorąc pod uwagę metraż. Zapraszam na odsłuch i porównanie tych i wielu innych dostępnych w naszym salonie kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym do Was wpadł na odsłuch, ale jednak mieszkając w Trójmieście może być ciężko. Osobiście wolałbym pełen zestaw 5.1 z kolumnami podłogowymi. Jeśli chodzi o Klipsch, to które modele nadały by się do tego ampli? W przypadku klipsch jest tego dość sporo, a nie chciałbym dokonać wyboru na podstawie gabarytu i ceny zestawu. Przyszłościowo pewnie go rozbuduje do 7.1 albo Dolby Atmos, ale to melodia przyszłości poremontowej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler A mógłbyś się podzielić informacją gdzie w trójmieście robiłeś odsłuch, jeżeli takowy miałeś? I podać informację co do reszty głośników - co to dokładnie za modele?

@S4Home A czemu proponujesz trójkątne satelity? Co z dźwiękiem, który będzie się rozchodził na zew - w stosunku do słuchacza? Nie będzie odbijał się od ścian i znowu wracał do oglądającego? 

Duży centralny to np ten model? Klipsch RP-600C
Czy może bardziej Klipsch RC-64 III lub Klipsch RP-404C? - chodź to niezłe krowy są. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzysiexx04 napisał:

@Butler A mógłbyś się podzielić informacją gdzie w trójmieście robiłeś odsłuch, jeżeli takowy miałeś? I podać informację co do reszty głośników - co to dokładnie za modele?

Na miejscu w trójmieście odsłuchu nie robiłem. To nawet w Polsce nie było bo w Pradze którą często odwiedzam (rodzina). Głośniki... Oprócz frontów RP6000F to central Klipsch RP504C, surround to docelowo cztery instalacyjne (zabudowane w ścianie) Klipsch THX-502-L. Miały być cztery Klipsch PRO-250RPW, ale nie mogłem znaleźć drugiej pary i zdecydowałem się na wyższy model THX. 250RPW mam wystawione na nieużywane na sprzedaż. Atmos to cztery Klipsch PRO-18RC. Dwa subwoofery SVS-SB3000.

5 godzin temu, krzysiexx04 napisał:

Duży centralny to np ten model? 
Czy może bardziej Klipsch RC-64 III lub Klipsch RP-404C? - chodź to niezłe krowy są. 

Wybierz między mniejszym Klipsch RP-404C a większym Klipsch RP-504C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, krzysiexx04 napisał:

A czemu proponujesz trójkątne satelity? Co z dźwiękiem, który będzie się rozchodził na zew - w stosunku do słuchacza? Nie będzie odbijał się od ścian i znowu wracał do oglądającego? 

No tak ma być. Te kolumny realizują dzwiek przestrzenny a nie punktowy. Nawet jesli nie możesz ich ustawić jak na instrukcji to ich efekt jest po prostu lepszy.

14 godzin temu, krzysiexx04 napisał:

Klipsch RP-404C

Ten

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...