Skocz do zawartości

Prośba o poradę


Paweł Kokoszka

Recommended Posts

Cześć,

Jestem nowy na forum i będzie to również moje pierwsze kino domowe dlatego proszę o wyrozumiałość. Na KD mam przeznaczony budżet ok. 5-6 k i chciałbym z tego budżetu stworzyć 5.1.

KD będzie używane mniej więcej po połowie do muzyki i filmów.

Chciałbym zacząć od amplitunera i na przeczekanie (do czasu złożenia zestawu) podłączyć do niego stare plastiki z Samsunga HT 355. Czy nie uszkodzę nic podłączając je?

Widziałem gotowy zestaw: DENON AVR-X1600 + POLK AUDIO T50 T15 T30 + PSW 10E i chciałem właśnie od tego ampliturera rozpocząć, a jak wszystko ogarnę do dokupić ww. głośniki. Z racji tego, że najprawdopodobniej kolumny będą kupował dopiero po tym jak zakupię amplituner chciałbym, żeby ampli był w miarę uniwersalny tzn. żeby kupując go nie był skazany na jedne konkretne kolumny, które dobrze z nim współgrają, ale żebym miał w miarę szeroki wybór kolumn.

Czy ww. zestaw jest ok. czy w zakładanym budżecie zaproponujecie coś co się lepiej sprawdzi?

Przyznam się, że wolałbym wszystkie kolumny (głośniki) skompletować za jednym razem jak już przyjdzie na to pora, a nie składać je tygodniami.

TV będzie wisiał i pod niego na szafce chcę postawić głośnik centralny, na podłodze po obu stronach szafki kolumny.

Największy problem mam z surroundem, bo chyba najsensowniejsza opcja będzie postawić głośniki na jakichś podstawkach czy podwiesić na ścianie, co średnio mi się podoba ze względów czysto estetycznych, ale położenie ich na podłodze też jest bez sensu.

Chciałem się też spytać czy są ogólnie dostępne jakieś sensowne kolumny "slim" (słupki) czy odbędzie się to ze stratą na jakości?

Nie za bardzo mam możliwość wypożyczenia sprzętu więc wasza pomoc okaże się nieoceniona.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

 

rozklad.jpg.b9935a847f14e848c7b89c2c91675e28.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie będziesz ograniczony do jednych kolumn. Jak tylko pojawi się branża , to na pewno coś zaproponuje. Zresztą takich tematów powinno być całkiem sporo na forum i to całkiem niedawnych . Zacznij od przeszukania forum.

np.

Co do podłączania kolumn z Samsunga to takie kolumny z plastikowych zestawów potrafią mieć dziwne impedancje (np. 3 ohm), więc moim zdaniem jest to ryzykowne (przy takiej impedancji amplituner zapewne będzie się wyłączał, a czy się uszkodzi? tego nie wiem). Sprawdź jaką mają impedancję te kolumny. Owszem, ten amplituner posiada nastawy pozwalające ustawić go do kolumn , ale są to wartości 4 albo 6 lub 8 ohm, a wiec typowe dla normalnych kolumn występujących na rynku.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Paweł Kokoszka napisał:

A jeszcze się dopytam jaka jest różnica między serią Heco Victa i Aurora?

Znacząca.

Obie konstrukcje znacznie różnią się budowa. Aurora jest zrobiona solidniej.

Do tego także dźwiękiem. Victa gra nieco równiej. Aurora jest bardziej nasycona w średnicy i basie. Jej dzwiek jest potężniejszy a przy tym ciekawszy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 5.11.2021 o 08:04, S4Home napisał:

Znacząca.

Obie konstrukcje znacznie różnią się budowa. Aurora jest zrobiona solidniej.

Do tego także dźwiękiem. Victa gra nieco równiej. Aurora jest bardziej nasycona w średnicy i basie. Jej dzwiek jest potężniejszy a przy tym ciekawszy.

Piotr

 

Dzięki, to teraz ostatnie (mam nadzieję pytanie). Padło na Aurory. Jak to będzie współpracowało z denonem x1600, bo budżet trochę naciągnięty i chciałbym uniknąć w związku z tym inwestowania w lepszy amplituner?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...