Skocz do zawartości

Czy do mojego wzmacniacza da się podlaczyc subwoofer?


mateolo2

Recommended Posts

Hej Panowie,

Chcialbym zrobić eksperyment i do mojego zestawu stereo dorzucić subwoofer. Jednak spojrzałem na wejścia do wzmacniacza i nie mam pojęcia gdzie i jak go podlaczyc? Jestem w temacie subów zielony… 

Tak wyglada tył mojego wzmacniacza (primare i21)

Jak się da to będę wdzięczny za informacje co taki subwoofer musi mieć, żeby zadziałać z moim wzmacniaczem? Domyślam się, ze musi być aktywny, ale jakie złącza ma posiadać? 
 

Bede tez wdzięczny za polecenie jakiegoś używanego suba do 1000 zl

 

 

 

 

 

6AFC1584-57CC-48E9-9E74-E40B47CEEEB8.jpeg

A19795DB-9627-4CFC-844D-E24A1514B818.jpeg

1D3A0143-4841-45C7-9FD6-F1A844A336FD.jpeg

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz kupić subwoofer aktywny, to pewne. W Twoim przypadku nie masz wyjścia typu "Sub Out" w związku z tym musisz podłączyć go do gniazda "Pre Out" za pomocą kabla subwooferowego typu "Y". W takim kablu z jednej strony są dwa wtyki RCA, z drugiej strony jeden. Dwa do wzmacniacza (do białego i czerwonego gniazda) a pojedynczy do suba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert już napisał jak podłączyć. Minimum rozsądne to Quadral Qube 8 do 1k, albo Rel T5i - sporo drożej

Minus taki ze jak preout jest nieregulowane to dalej nic z tym nie zrobisz i musisz wpiąć przez głośniki 

Rel ma specjalny system podłączenia (też przez wyjścia głośnikowe) i jego polecam - dziala to super i jest zalecane przez Rela. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Robert już napisał jak podłączyć. Minimum rozsądne to Quadral Qube 8 do 1k, albo Rel T5i - sporo drożej

Minus taki ze jak preout jest nieregulowane to dalej nic z tym nie zrobisz i musisz wpiąć przez głośniki 

Rel ma specjalny system podłączenia (też przez wyjścia głośnikowe) i jego polecam - dziala to super i jest zalecane przez Rela. 

W jakim sensie nieregularne? Szczerze mówiąc nie mam dużego budżetu i chce od kumpla odkupić focal cub 2. 

9 godzin temu, Robert Radziszewski napisał:

Na pewno musisz kupić subwoofer aktywny, to pewne. W Twoim przypadku nie masz wyjścia typu "Sub Out" w związku z tym musisz podłączyć go do gniazda "Pre Out" za pomocą kabla subwooferowego typu "Y". W takim kablu z jednej strony są dwa wtyki RCA, z drugiej strony jeden. Dwa do wzmacniacza (do białego i czerwonego gniazda) a pojedynczy do suba.

Sub który chce kupić (focal cub 2) ma takie wejścia jak na zdjęciu.

Jest tam wejście RCA L/R i LFE. Czyli proponujesz, żebym do swojego wzmacniacza podpial pod pre out kabel typu Y i ta pojedyncza końcówkę do wejścia LFE? Nie lepiej po prostu kupić zwykle RCA podlaczyc do pre out, a potem do RCA w subie?

 

 

C4B443A3-1CBE-4823-9CCF-613602514593.webp

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, mateolo2 napisał:

Jak się da to będę wdzięczny za informacje co taki subwoofer musi mieć, żeby zadziałać z moim wzmacniaczem? Domyślam się, ze musi być aktywny, ale jakie złącza ma posiadać? 

Kabel 2RCA- 2RCA.  Z wyjścia Pre-Out we wzmacniaczu na wejście 2RCA w subie.

Możesz również użyć kabla typu "Y" jak proponowali koledzy powyżej.

 

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

PRE OUT jest regulowany. Na tym polega wyjście z przedwzmacniacza. :/

Więc faktycznie albo stamtąd albo kablami głośnikowymi równolegle z tymi do kolumn. Wtedy suby które mają złącze wysokopoziomowe jak REL.

Piotr


kompletnie nie znam się an tym i nie mam pojęcia co oznacza to, ze wyjście pre out jest regulowane? W czyn problem? Nie można tego tak podlaczyc jednak z jakiegoś powodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mateolo2 napisał:


kompletnie nie znam się an tym i nie mam pojęcia co oznacza to, ze wyjście pre out jest regulowane? W czyn problem? Nie można tego tak podlaczyc jednak z jakiegoś powodu?

Chodzi o to czy będzie Ci zglasniac sub razem z kolumnami, ale będzie. Ja też się zakręciłem, ale tak bywa po 8 godzinach jazdy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...