Skocz do zawartości

Nowe kolumny na rynku: Fyne Audio 500 SP (special production)


Tweeter2016

Recommended Posts

Już o nich krótko wspomniałem wcześniej, są już dostępne w Polsce Fyne Audio 500 SP. Monitorki dla nieco bardziej wymagających pasjonatów audio. Cena nie jest wysoka (jak się zestawi z różnicą cen 501 i 501 SP, czy 502 i 502 SP).

Na Ceneo startują od 3800 złhttps://www.ceneo.pl/Sprzet_RTV;szukaj-fyne+audio+500+sp

Tu krótki opis:  https://audiomuzofans.pl/linia-special-production-powieksza-sie-fyne-audio-f500sp/

Opis producenta: https://www.fyneaudio.com/product/f500sp/

Krókti test: https://expressiveaudio.com/blogs/expressive-audio/fyne-f500sp-product-review

Jest to nowość, na razie brakuje testów /recenzji.

 

Przetwornik z rozwiązaniami z F700:

Cytat

Przetwornik IsoFlare™ (F700) wyposażono w Flux Focussin System, który wytwarza wysoką gęstość strumienia w cewkach drgających, zapewniając mocniejszy bas i wyższą czułość w zakresie niskich częstotliwości. Strukturę z której wykonana jest włóknista membrana głośnika i materiał na zawieszenie FyneFlut jest taki sam jak te wykorzystywane w serii F700. W odróżnieniu od przetworników linii F500, gdzie kopułka wysokotonowa wykonana jest z tytanu, w modelach SP wykorzystuje się pochodzącą z linii F700 kopułkę magnezową.

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda co piszesz, muszą sobie wyrobić (sub)markę SP. Jak więcej ludzi będzie wiedziało co oznaczają te dwie literki, to wzrośnie ich sprzedaż, itd.

Równie chętnie bym się z nimi zapoznał lub chociaż dotknął ;) Żartuję!.  Sklep Q21 już je ma, więc możliwość zapoznania się z nimi jest możliwa. Szkoda, że wirus Made in China znowu coraz bardziej rozrabia, bo powoli strach wyjść z domu :( Jestem ciekaw tych kolumn i szczególnie jak wypadają na tle KEF-ów LS50 czy Dynaudio Emit 20.

Tu cena jest tylko o 50% wyższa (porównując ceny bez promocji) - 3800 vs 2500. A więc tak dużo się w 500-kach nie dopłaca za znaczek SP.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lpomis napisał:

Hmm. Z tymi cenami to coś Ci się pomieszało. Zwykłe F500 są do wyrwania za około 2500zł. F500SP to już 7600zł (ceny bez rabatów).

Masz rację. Google miesza ceny za sztukę i ceny za parę stąd ten błąd. Starych postów już nie mogę poprawić, za późno.

Cena to 3800 za sztukę !

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Jak to nie kupisz, a monokl. 

Czadzik sprawa!  A nie wiesz czy można kupić jeden but?, bo w jednym mam dziurę, a drugi jest jeszcze dobry ;)

Ale tak już bez głupkowatych żartów, przyznacie, że sprzedawcy / sklepy mieszają nieźle raz wrzucając ceny za parę, innym razem za sztukę?!?

Dla kogoś obeznanego w temacie i kto zna świetnie rynek to nie jakiś problem, ale jak Kowalski wchodzi na Alledrogo i szuka czegoś dla siebie, a tam każdy sprzedawca podaje cenę jak mu się podoba......

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga dotyczyła faktu, że ceny są podawane raz za parę, a raz za sztukę, przez co trudniej jest np. porównywać ceny w porównywarkach cen czy na aukcjach. A ile kolumn można kupić to jest jeszcze inna para kaloszy. Większość sklepów, niezależnie jak podaje cenę (za sztukę czy za parę) wymusza sprzedaż wielokrotności dwóch kolumn (w zestawach stereo).

BTW. Dziś to bez znaczenia, ale kiedyś niektóre zestawy stereo miały kolumny lewe i prawe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendarne wieże AIWA to było coś w tamtych czasach (połowa lat 90-tych). Japońska technika (firma uczestniczyła w pracach nad japońskimi myśliwcami), dużo bajerów, mówiąc krótko full wypas i ....kolorowe lampeczki :D  Za swoją dałem fortunę, bo kosztowała coś rzędu 22-23 starych milionów zł (czyli 2200-2300 zł). Ale wtedy można było kupić metr mieszkania za 1300-1500 zł czyli przeliczając na dzisiejsze czasy ta wieża kosztowała mnie  jakieś ~20 tys. zł. :) Mówiąc krótko: High-end na kolorowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, J4Z napisał:

Moje zesnory maja oznaczenie L i R, ale poza tym oznaczeniem różnic nie widzę. :P

 

Też miałem kolumny które były identyczne, a miały jednak napis L oraz R. 
Co do prawych i lewych kolumn to nie zapominajmy, że oprócz kolumienek do miniwieży (często 3głośnikowych) są też większe - kolumny podłogowe  z widocznymi różnicami w budowie, niesymetryczne -  gdy środki głośników w kolumnie nie są w jednej linii (np. Audio Voice Auditorium) lub głośnik niskotonowy na bocznej ściance (np. Jamo S606). W zależności od zamierzonego efektu brzmieniowego dają pole do manewru...

Pozdrawiam
PS. Skoro BW tak ambitnie przysyła reklamy modelu DM, to pewnie proszą o ich przetestowanie 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tweeter2016 i @Maliik ukryłam Wasze posty, ponieważ są niezwiązane z tematem. Politykę zostawmy na boku, niemniej (muszę to zrobić) polecam artykuł w Pulsie Biznesu "Solidarna Polska pomyliła się o setki miliardów złotych", otwarty ze względu na - cytuję - "wagę tematu". Dotyczy kwestii poruszanej przez kolegę Tweetera. Na Patryka Jakiego spuśćmy zasłonę milczenia, wątek dotyczy kolumn. BO :) Wszelkie komentarze polityczne będą usuwane. 

Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

@Tweeter2016 i @Maliik ukryłam Wasze posty, ponieważ są niezwiązane z tematem. Politykę zostawmy na boku, niemniej (muszę to zrobić) polecam artykuł w Pulsie Biznesu "Solidarna Polska pomyliła się o setki miliardów złotych", otwarty ze względu na - cytuję - "wagę tematu". Dotyczy kwestii poruszanej przez kolegę Tweetera. Na Patryka Jakiego spuśćmy zasłonę milczenia, wątek dotyczy kolumn. BO :) Wszelkie komentarze polityczne będą usuwane. 

Pozdrawiam,
Ola

Idealna moderacja :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pirlo81 napisał:

Jeśli to nowa odsłona Fyne Audio f500 to może jakieś porównanie ze starszym bratem?

To nie jest nowa odsłona, to zupełnie nowe kolumny wykorzystujące tylko obudowę starszego modelu. To wersja specjalna, SP. Jest ~trzy razy droższa i będzie sprzedawana równolegle ze "zwykłą" F500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...