Skocz do zawartości

Wzmacniacz Stereo: 7-10 tys


g88

Recommended Posts

Cześć, szukam wzmacniacza do kolumn Opera Seconda. Aktualnie grają z Atollem In 100 i nie mam większych problemów, ale zdaje sobie sprawę, że może być lepiej ;)
Chciałbym poprawić kontrole basu, zwiększyć trochę scenę na głębokość, bo teraz jest na linii kolumn. Góra pasma też może być trochę ostrzejsza, bo teraz jest za grzecznie. 
Co do średnicy to mi odpowiada, podobają mi się też nieco wysunięte do przodu wokale. Trochę więcej detalu, analityczności też jest mile widziane. 
Wzmacniacz musi potrafić grać na niskich poziomach głośności - mój IN 100 to potrafi 
Budżet do 10 tys, mogą być sprzęty używane. Źródło to Malina + DAC SMSL SU-9, gramofon i czasami CD Marantz CD 67 SE (tutaj planuje dokupić w przyszłości coś lepszego) 
Muzyka to głównie Hard  Rock, Metal, czasem Reggae. Pokój ma 32m2. 

Moje Propozycje: 

Atoll IN 200 
Hegel H120 
Roksan K3 
Roksan Caspian 
Unison Research Unico Due
Rotel RA-1572 Mk II

Wolałbym tranzystor, bo oglądam też filmy, gram na Xbox, więc szkoda chyba lamp męczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opery w ogóle nie prezentują dużego basu, osobiście z tych wymienionych przez Ciebie stawiałbym na Roksana K3.

Z alternatyw być może warto zerknąć na hybrydy, to ciekawy kompromis pomiędzy brzmieniem lampy a trwałością tranzystora. Np.: Vincent SV-237MK.

Uzyskamy więcej pazura i mocy, żeby bujnąć te kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, g88 napisał:

Chciałbym poprawić kontrole basu, zwiększyć trochę scenę na głębokość, bo teraz jest na linii kolumn. Góra pasma też może być trochę ostrzejsza, bo teraz jest za grzecznie. 

Do tego opisu pasuje mi w/w przez Ciebie Rotel, ale trzeba go jednak dobrze podkręcić i wtedy pokazuje pazur.

1 godzinę temu, g88 napisał:

Nie wiem czy M6si nie będzie za ciepły do tych kolumn. 

Jestem tego samego zdania, nie ten kierunek poszukiwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Jestem tego samego zdania, nie ten kierunek poszukiwań.

 

4 godziny temu, g88 napisał:

Nie wiem czy M6si nie będzie za ciepły do tych kolumn. 

Skąd ta opinia? M6si jest raczej neutralny z dużym zapasem mocy. Gra bardzo przestrzennie i detalicznie. Mnie zachwycił. Nie kupiłem go tylko dlatego, że nastwiłem się na końcówkę mocy i ostatecznie wybór padł na Nuprime AMG STA, Jeżeli będziesz miał okazje, to koniecznie gdzieś go sobie posłuchaj. Warto!

W pełni zgadzam się z ta recenzją:

https://www.hfc.com.pl/test/2543,musical-fidelity-m6si.html

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Te opery w ogóle nie prezentują dużego basu

Może nie, ale na pewno go nie brakuje ;)

 

 

11 godzin temu, slaw0001 napisał:

Skąd ta opinia? M6si jest raczej neutralny z dużym zapasem mocy. Gra bardzo przestrzennie i detalicznie. Mnie zachwycił. Nie kupiłem go tylko dlatego, że nastwiłem się na końcówkę mocy i ostatecznie wybór padł na Nuprime AMG STA, Jeżeli będziesz miał okazje, to koniecznie gdzieś go sobie posłuchaj. Warto!

Z tego co wyczytałem, często jest zestawiany właśnie z dość chłodnymi kolumnami, żeby ocieplić dźwięk. Ale na żywo nie słuchałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Capisan M2 to pierwsza propozycja.

Dalej Lyngdorf 1120. Możesz też sprawdzić i zaskoczyć się Naim'em XS3.

Moim zdaniem Musical nie jest neutralny. to wzmacniacz po cieplejszej stronie lub jak ktoś woli naturalny bas i średnica ale z wycofaną górą.

Tutaj obstawiam że nie podejdzie.

Ale także mamy go na stanie. Więc zapraszam i równie chętnie go podłączymy.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, g88 napisał:

Chyba jestem za świeży na system dzielony ;) 
Nie wiem czy M6si nie będzie za ciepły do tych kolumn. 

Jeśli zestaw dzielony nie wchodzi w grę, to warto rozważyć NuPrime IDA-16, który mamy obecnie w super cenie. Dostarczy on granie delikatnie ocieplone, a przy tym bardzo czyste i dobrze separowane granie detali, budując ładnie scenę na boki i w głąb. Dół jest dobrze trzymany, nie jest jakoś mocno twardy, ale też nie ma mowy o jakiejś rozlazłości. Ogólnie całościowo granie bardzo żywe, z delikatnym ciepełkiem.

Zapraszam na odsłuch do naszego salonu, czy też kontaktu z naszym sklepem.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, g88 napisał:

Może nie, ale na pewno go nie brakuje ;)

Tego nie powiedziałem ;)
Ktoś wspomniał o Gato DIA250, jest to mocny wzmacniacz ale po delikatnie jaśniejszej stronie. Jeśli mielibyśmy zachować barwę to lepszym rozwiązaniem byłby DIA400 ale tutaj idziemy do przodu z ceną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, slaw0001 napisał:

Skąd ta opinia? M6si jest raczej neutralny z dużym zapasem mocy. Gra bardzo przestrzennie i detalicznie. Mnie zachwycił.

Tak ma duży zapas mocy, aczkolwiek w moim przekonaniu jest mimo wszystko zbyt grzeczny. Autor wątku chce jednak czegoś żywszego, tak go przynajmniej zrozumiałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem ;) Atoll IN 100 jest wystarczająco narwany. Więc nowy wzmacniacz może być tym samym poziomie lub może być nawet nie co spokojniejszy. 
Czytam opisy Atolla IN 200 i tak z samych opisów, to chyba jest grzeczniejszy od IN 100 i pewnie też cieplejszy.
Roksan K3 chyba najbardziej zgrywa się z moim opisem, pytanie czy do jest granie półkę wyżej od IN 100, którego posiadam ?

 

4 godziny temu, Q21 napisał:

Gato DIA250

Mam do podłączenia CD, Dac i Przedwzmacniacz gramofonowy, więc już jednego wejścia mi zabraknie. 

Z tego co widzę, to Hegel H 120 ma ten problem....
Wbudowanego DACa, BT też nie potrzebuje, a nie chce za to dodatkowo płacić, więc czysta Integra z przynajmniej trzema wejściami mi wystarczy. 

Teraz mam to podłączone tak: 
Wzmacniacz (RCA) -  DAC  (USB) - Malina
Wzmacniacz (RCA) - CD
Wzmacniacz (RCA) - Przedwzmacniacz gramofonowy
Dac - (optyk) - TV 
Dac - (Coax) - CD jako transport 
Dac (RCA) - wzmacniacz

W dac mam jeszcze dwa wyjścia XLR zbalansowane 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ja pytanie takie posiadałem Marantz pm 8006 grał ładnie jednak pożyczyłem arcama są 30 i go przebił wiec sprzedałem marantza . Po pol roku doszedłem do wniosku ze jest zbyt „chirurgiczny „ .  Miałem również okazje posłuchać prostej lampy synthesis soprano która to zagrała niemalże jak Arcam z tym ze była o niebo przyjemniejsza dla ucha , marantza powaliła. Z uwagi na to ze słucham wszystkiego obawiam się ze taka lampa może sobie nie poradzić… co polecacie co zabrzmi jak lampa i będzie mega uniwersalne . Kolumny opticon 8mk2 . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Arekszcz napisał:

Wlanie słyszałem ze hybrydy często maja słabe doły dlatego wszedłem z pytaniem słyszałeś już jakaś?

Owszem, słyszałem kilka i to jest bardzo dobry trop. Aktualnie mam Haiku Bright 4, ale nie twierdzę, że to koniec poszukiwań. Jeśli chodzi o dolne częstotliwości, to oczywiście zależy to od indywidualnych preferencji, ale na przykład taki Unison Research Unico Primo, basu (i to dobrego), miał aż nadto. Ale, żeby nie zaśmiecać wątku jego założycielowi, odsyłam do mojego tematu: "Wzmacniacz do B&W706s2".

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2021 o 13:57, g88 napisał:

Może źle się wyraziłem ;) Atoll IN 100 jest wystarczająco narwany. Więc nowy wzmacniacz może być tym samym poziomie lub może być nawet nie co spokojniejszy. 
Czytam opisy Atolla IN 200 i tak z samych opisów, to chyba jest grzeczniejszy od IN 100 i pewnie też cieplejszy.
Roksan K3 chyba najbardziej zgrywa się z moim opisem, pytanie czy do jest granie półkę wyżej od IN 100, którego posiadam ?

 

Mam do podłączenia CD, Dac i Przedwzmacniacz gramofonowy, więc już jednego wejścia mi zabraknie. 

Z tego co widzę, to Hegel H 120 ma ten problem....
Wbudowanego DACa, BT też nie potrzebuje, a nie chce za to dodatkowo płacić, więc czysta Integra z przynajmniej trzema wejściami mi wystarczy. 

Teraz mam to podłączone tak: 
Wzmacniacz (RCA) -  DAC  (USB) - Malina
Wzmacniacz (RCA) - CD
Wzmacniacz (RCA) - Przedwzmacniacz gramofonowy
Dac - (optyk) - TV 
Dac - (Coax) - CD jako transport 
Dac (RCA) - wzmacniacz

W dac mam jeszcze dwa wyjścia XLR zbalansowane 

Od niedawna posiadam Atoll in200 i jeśli chodzi o jego brzmienie jest krótko mówiąc spójne, nie wyostrza, nie podbija, nie robi efektu wow. Gra tak muzykalne, że dźwięk nie męczy i można słuchać godzinami. Do metalu i rocka może być jednak zbyt nudny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2021 o 08:33, g88 napisał:

To jakie są różnice dźwięku między Roksanem K3 a Atollem IN 200 Signature ? 

Roksan jest jasniejszy. Nieco szybszy. Z kolei Atoll gra bardziej w dolnym zakresie.

Dnia 5.11.2021 o 13:57, g88 napisał:

Roksan K3 chyba najbardziej zgrywa się z moim opisem, pytanie czy do jest granie półkę wyżej od IN 100, którego posiadam ?

Tak, ale on nie jest spokojniejszy.

7 godzin temu, engajner napisał:

Mam M2 z MA Gold. Wygląd kwestia dyskusyjna ale brzmienie... Sprzęt ma jakieś 10 lat i ciągle jest produkowany. Stara szkoła wzmacniaczy. Jeśli sugerujesz się wyglądem czy np streamingiem to Caspian nie jest dla Ciebie. To "po prostu" analog który atakuje dźwiękiem.  Wybitnym dźwiękiem.  Konkretne źródło plus dobrze dobrane kolumny i może stawiać w szranki ze sprzętem klasy high end. 

Zgadzam się z tym opisem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...