Skocz do zawartości

Stereo do szybkiej muzyki klubowej


Pyy69

Recommended Posts

Witam serdecznie. 
poszukuje swojego pierwszego zestawu stereo do salonu troszkę ponad 20m2.  Na początku myślałem o yamaha R-N302 ponieważ posiada wiele sieciowych dobrych funkcji z których będę korzystać. Im więcej czytałem tym zrozumiałem (mam nadzieje dobrze) że 302 czasami lubi się wyłączać przy graniu przy wyższych wartościach , i że o wiele lepiej niedużo dokładając zagra 602.  Chce , aby grało dobrze i głośno , a ponieważ mam głośnych sąsiadów chce im pokazać że tez potrafię 😁. Głównie będzie grana muzyka klubowa, bas na poziomie 130/150 uderzeń na minutę. Wiem że na początek wszystko trzeba odsłuchać , ale jestem początkujący i nie wiem nawet od jakiego zestawu wystartować. Czy zamiast 602 coś lepszego. Budżet - pisali na forum że używkę 602 można wyrwać za 1500 ziko wiec coś takiego raczej. 

A088C7BD-91E7-492D-A5E8-28176D693B96.jpeg

8DF9377C-FD78-433E-BF74-09EC1377BE56.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o "napędzie" za....

10 minut temu, Pyy69 napisał:

Budżet - pisali na forum że używkę 602 można wyrwać za 1500

A co z kolumnami? Mają grać te na zdjeciu?

 

11 minut temu, Pyy69 napisał:

Chce , aby grało dobrze i głośno , a ponieważ mam głośnych sąsiadów chce im pokazać że tez potrafię 😁. Głównie będzie grana muzyka klubowa, bas na poziomie 130/150 uderzeń na minutę

Z tego wpisu wynika jakbyś chciał zmienić system tylko dlatego by pokazać/udowodnić "coś" komuś "za ścianą".

Nic nie napisałeś czy odpowiada Ci ten dźwięk jaki masz obecnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Piszesz o "napędzie" za....

A co z kolumnami? Mają grać te na zdjeciu?

 

Z tego wpisu wynika jakbyś chciał zmienić system tylko dlatego by pokazać/udowodnić "coś" komuś "za ścianą".

Nic nie napisałeś czy odpowiada Ci ten dźwięk jaki masz obecnie.

 To co na zdjęciu raczej sprzętem hifi nie można nazwać. Wznak Sony 5.1 , sub jbl , dwie kolumny ze starej wieży Sony rxd9.   Chce aby grało fajnie , głośno , bsowo , czysto.  Kolumny nie mam pojęcia jakie kupić. Chciałbym abyście pomogli w doborze do tej 602 czegoś. 
 

 

5 minut temu, Kubakk napisał:

Kup mocarny subwoofer jak chcesz sąsiadom "pokazać" gdzie raki zimują :D

 

bralem pod uwagę 😂 chce jednak aby też ładnie i estetycznie wygladal ten powiedzmy trzyczęściowy zestaw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 1Ender napisał:

Jaki budżet na kolumny? Proponuję podłogówki. 

Może takie? 

IMG_20210831_084438.thumb.jpg.025fcf98a1f365f4243b578987a5205b.jpg

Myślałem raczej o podlogowkach , tyle że ze względu na kolory pokoju raczej czarne będę brał pod uwagę. Co to za kolumny ze zdjęcia ??

Yamaha r-n602 może sobie nie poradzić z szybką muzyką ??? Jest jakaś alternatywa ??

Edytowano przez Pyy69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są czarne i podłogowe. 14,5 kg każda. Do trance, techno w sam raz. Warunek to odpowiedni wzmacniacz. No i oczywiście akustyka. 

To kolumny  Phonar Laser 250, które pokonały dźwiękowo 6x droższe, tamte nie wyrabiały tempa w metalu. Jedna wielka ściana dźwięku była. 

Nie napisałeś jaki budżet na kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, 1Ender napisał:

Są czarne i podłogowe. 14,5 kg każda. Do trance, techno w sam raz. Warunek to odpowiedni wzmacniacz. No i oczywiście akustyka. 

To kolumny  Phonar Laser 250, które pokonały dźwiękowo 6x droższe, tamte nie wyrabiały tempa w metalu. Jedna wielka ściana dźwięku była. 

Nie napisałeś jaki budżet na kolumny. 

Patrzyłem na Pylony Topazy jakiś czas temu i brałem je pod uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty te kolumny chcesz postawić?

Po jednej stronie do rogu a po drugiej koło zasłony?

Jedna będzie się wzmagać basem druga będzie o niego stłumiona.

Jeśli zalezy Ci na mocnym soczystym basie to do wspomnianej Yamahy kup Klipsch F2 i po problemie,

Ewentualnie jeszcze miększe bardziej basowe Mission M34 albo M35i :):)

A jesli do tego dochodzi jakośc to może jednak monitory?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pyy69 napisał:

Myślałem raczej o podlogowkach , tyle że ze względu na kolory pokoju raczej czarne będę brał pod uwagę. Co to za kolumny ze zdjęcia ??

Yamaha r-n602 może sobie nie poradzić z szybką muzyką ??? Jest jakaś alternatywa ??

Jaki budżet na kolumny? 

Phonary są na sprzedaż. Napisz do mnie priv. Oczywiście jak chcesz. To świetne kolumny za tą cenę. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RN602 nie jest złym rozwiązaniem, w takim przypadku masz spore pole manewru jeśli chodzi o kolumny. Alternatywą dla Yamahy mógłby być Marantz NR1200, który zagra zdecydowanie dynamiczniej i jaśniej względem Yamahy. Niestety jest to rozwiązanie znacznie droższe i ciężko będzie znaleźć na rynku wtórnym. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Gdzie Ty te kolumny chcesz postawić?

Po jednej stronie do rogu a po drugiej koło zasłony?

Jedna będzie się wzmagać basem druga będzie o niego stłumiona.

Jeśli zalezy Ci na mocnym soczystym basie to do wspomnianej Yamahy kup Klipsch F2 i po problemie,

Ewentualnie jeszcze miększe bardziej basowe Mission M34 albo M35i :):)

A jesli do tego dochodzi jakośc to może jednak monitory?

Piotr

jeśli chodzi o pokój to są możliwe pewne modyfikacje. można zrezygnować z jednej z szafek dolnych przez co powiększy się miejsce po bokach na kolumny. Szafki wiszące również można poukładać tak aby pasowało do reszty.  Co oznacza ostatnie zdanie ? Monitory są lepszym jakościowo rozwiązaniem ?

8 godzin temu, 1Ender napisał:

Jaki budżet na kolumny? 

Phonary są na sprzedaż. Napisz do mnie priv. Oczywiście jak chcesz. To świetne kolumny za tą cenę. 

Pozdrawiam 

 Póki co nie mam budżetu na kolumny. Plan jest taki aby w tym roku kupić jakiś amplituner ,a w styczniu lutym kolumny. Zaczynam od amplitunera i później do niego będe dobierać kolumny. Boje się używek, nie wiem na co zwracać uwagę aby nie wtopić. Jestem laikiem...

3 godziny temu, Q21 napisał:

Yamaha RN602 nie jest złym rozwiązaniem, w takim przypadku masz spore pole manewru jeśli chodzi o kolumny. Alternatywą dla Yamahy mógłby być Marantz NR1200, który zagra zdecydowanie dynamiczniej i jaśniej względem Yamahy. Niestety jest to rozwiązanie znacznie droższe i ciężko będzie znaleźć na rynku wtórnym. 
 

Marantz taka cena jak Yamaha, tyle że używek w ogóle Marantza.  Czyli Yamaha mam zagra gorzej od Marantza ? Dużo gorzej i czy ja w ogóle to usłysze?  Jakiś inny wobec tego wchodzi w grę sieciowy amplituner ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2021 o 15:48, Pyy69 napisał:

Co oznacza ostatnie zdanie ? Monitory są lepszym jakościowo rozwiązaniem ?

Monitory mógł byś postawić tak jak obecne kolumny. To nie jest dobry układ no ale ....

Natomiast jesli możemy robić modyfikację meblościanki to ok.

Dali 450 to fajne kolumny ale jak kolega chce słuchać głośniej muzyki klubowej to ja stawiam na Klipsch.

Stawiam na to. A co uda ci się dostać jako ampltuner / wzmacniacz z rynku wtórnego to inna sprawa. Zapewne łatwiej będzie wzmacniacz.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2021 o 15:48, Pyy69 napisał:

Marantz taka cena jak Yamaha, tyle że używek w ogóle Marantza.  Czyli Yamaha mam zagra gorzej od Marantza ? Dużo gorzej i czy ja w ogóle to usłysze?  Jakiś inny wobec tego wchodzi w grę sieciowy amplituner ?

NR1200 to klasa wyżej względem RN803d. Czy usłyszysz różnicę? Tego nikt Ci nie powie, musiałbyś posłuchać i ocenić samemu. Niestety innej alternatywy w przypadku amplitunerów stereo nie widzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Q21 napisał:

NR1200 to klasa wyżej względem RN803d. Czy usłyszysz różnicę? Tego nikt Ci nie powie, musiałbyś posłuchać i ocenić samemu. Niestety innej alternatywy w przypadku amplitunerów stereo nie widzę. 

Raczej będę celować w yamahe n-r602. 
 

 

16 godzin temu, S4Home napisał:

Monitory mógł byś postawić tak jak obecne kolumny. To nie jest dobry układ no ale ....

Natomiast jesli możemy robić modyfikację meblościanki to ok.

Dali 450 to fajne kolumny ale jak kolega chce słuchać głośniej muzyki klubowej to ja stawiam na Klipsch.

Stawiam na to. A co uda ci się dostać jako ampltuner / wzmacniacz z rynku wtórnego to inna sprawa. Zapewne łatwiej będzie wzmacniacz.

Piotr

 

 

A zakładając , że będzie yamaha r-n602 , podłączyć do niej 

1 magnat monitor 2000

2 koda sl 800 f 

lub

3 jamo s 718

???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

NR1200 to klasa wyżej względem RN803d

Nie był bym sobą gdybym tego nie zauważył? PM7000N tak. Ale NR 1200? W czym ta klasa się przejawia?

Moim zdaniem nie jest to lepszy amplituner od 803ki. Gra inaczej i ma HDMI ale pod kątem muzycznym?

7 godzin temu, Pyy69 napisał:

A zakładając , że będzie yamaha r-n602 , podłączyć do niej 

1 magnat monitor 2000

2 koda sl 800 f 

lub

3 jamo s 718

???

skoro i tak polujesz na używane to

Moim zdaniem żadne z nich.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie był bym sobą gdybym tego nie zauważył? PM7000N tak. Ale NR 1200? W czym ta klasa się przejawia?

Moim zdaniem nie jest to lepszy amplituner od 803ki. Gra inaczej i ma HDMI ale pod kątem muzycznym?

skoro i tak polujesz na używane to

Moim zdaniem żadne z nich.

Piotr

Jeżeli będą takie dostępne na rynku używanych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...