Skocz do zawartości

Kombinacje z kolumnami - porada


ralfis7

Recommended Posts

Witam robię remont i mogę pokombinować z kablami w ścianach i kolumnami, na chwile obecną mam JBL studio 280 same dwa Fronty i Amplituner HK AVR 161, myśle nad dokupieniem Suba żeby z nimi współgrał tylko nie wiem jaki ?
 

ew. jeszcze myśle nad 5.1 ale to już wgl nie wiem jakie kolumny dokupić żeby to miało ręce i nogi. Kumpel mi proponuje takie same kolumny, ale nie wiem czy jest sens 4 kolumn takich samych..

salon nie za duży 20 metrów. Muzyka/filmy 50/50 

proszę o podpowiedz, dziękuje z góry pozdrawiam !  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na naszym Forum 😎

Na 20metrach nie ma sensu kombinować z dużymi podłogówkami również na tył.

Z uwagi na rodzaj głośników wysokotonowych w Twoich kolumnach radzę pozostać przy  tej samej serii JBLa: podstawkowe Studio 220 lub Studio 230 (lub płaskie 210), a do tego centralny Studio 225C oraz Studio 235C. Co do subwoofera to już nie musisz się trzymać tej samej serii (Studio 250P lub Studio 260P), ale w zależności budżetu (ile chcesz przeznaczyć?) można kombinować z innymi seriami. Poza tym sub możesz dokupić w dowolnym momencie, a ew. na razie tylko poprowadzić kabel połączeniowy (choć to może być niepotrzebne, bo sub często się stawia gdzieś z przodu).

Pozdrawiam 

PS. 4 fronty (tzn. podłogówki zarówno na przód jak i tył) mogą mieć sens wtedy, gdy dużo słuchasz koncertów w wielokanałowym wykonaniu (na BR lub DVD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kino domowe - to i tak potrzebujesz pięciu kolumn.
A w stereo - będą grały same fronty.

Masz możliwość wypożyczenia tych kolumn od kumpla i posłuchania u siebie? Wtedy będziesz miał odpowiedź, czy warto. Jako centralny - możesz chwilowo podłączyć jakąś inną kolumnę (masz taką?), by zobaczyć jak koncerty pójdą na pięciu kolumnach.
Jeżeli uda Ci się to wszystko rozmieścić prawidłowo w pokoju, to czemu nie (przynajmniej podstawek nie będziesz potrzebował).

Zarówno w kinie (tzn. filmach) jak i na koncertach i tak większość muzyki/efektów idzie przez fronty, więc to jest powód by stosować mniejsze (i tańsze) kolumny na tył.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku napisałeś że nie planujesz rozbudowy do pozostałych kolumn w kinie.

Więc zanim dokupisz suba to moim zdaniem powinieneś wymienić amplituner na wzmacniacz stereo.

Owszem dołożenie suba zwiększy poziom basu. Ale wzmacniacz mógłby zwiększyć poziom basu oraz poprawić każde inne pasmo plus głębie i stereofonie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi dokładnie jeszcze się zastanawiam między różnymi opcjami mojego zestawu, dopytam jeszcze czyli jakbym chciał zrobić 2.1 to koniecznie amplituner wymienić? Będzie różnica ? Tylko jak wymienię na 2.1 to później już nie będę mógł ewentualnie rozbudować zestawu🙈  
 

suba sobie wybrałem a mianowicie SVS SB 1000 pro - chyba dobry wybór ? ;) czekam na Black friday może jakiś sklep jakąś małą promkę rzuci jak nie to 2,5 chyba jest akceptowalne za taki sprzęt tak czy siak. 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...