Skocz do zawartości

Jakie kolumny stereo do "uniwersalnego" użytku


tadamo

Recommended Posts

Cześć,

Poszukuje jakiś kolumn do użytku codziennego muzyka / filmy. Będą podpięte pod amplituner Onkyo tx-sr309, taki kieeeeeedyś kupiłem i taki mam ;)
Interesują mnie kolumny stereo, nazwijmy to "uniwersalne" bo nie za bardzo organizacyjnie mam gdzie dostawić subwoofer dla lepszych basów. I bynajmniej nie chodzi mi tylko o to żeby dudniło jak najmocniej :)

Budżet 1000-1300zł. Mogą też być używki.
Pokój w którym będą grać  ma rozmiar 3,5x4,5 metra. 
 

Co byście polecali?

z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2021 o 21:19, tadamo napisał:

Budżet 1000-1300zł. Mogą też być używki.
Pokój w którym będą grać  ma rozmiar 3,5x4,5 metra. 
 

Co byście polecali?

Zachęcałbym do sprawdzenia kolumn Polk T50. Sprawdzą się przy słuchaniu muzyki, a także podczas oglądania filmów. Brzmienie ich nie jest natarczywe, co zapewnia przyjemne, długie odsłuchy. Bez problemu poradzą sobie z nagłośnieniem Twojego pomieszczenia. Niskie tony nie są mocno zwarte, a ilościowo ich nie brakuje. Powiedziałbym nawet, że są nawet trochę wyeksponowane względem reszty pasm.

Zapraszam na odsłuch do naszego salonu, a gdybyś się na nie zdecydował, to dla forumowiczów mamy indywidualną wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @tadamo,

W założonym przez Ciebie budżecie z kolumn używanych zerknij na Pylon Pearl 25.

Z nowych, na pewno warto posłuchać Polk T50 ewentualnie coś z podstawkowych: Polk s20e, Pylon Monitor, Indiana Line Nota 260.

Co do samych kolumn to moim zdaniem Pearl 25 jak na swoją cenę ma spore możliwości. 

Najlepiej podjedź gdzieś i porównaj kilka modeli i sam oceń. Być może na Twoje potrzeby wystarczą podstawkowe.

Zapraszam do kontaktu i na odsłuch.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim Onkyo bardzo dobrze zagrałyby wspomniane Polk Audio T50, które zapewnią muzykalne brzmienie z bliższą średnicą oraz łagodniejszą górą. Nie są to kolumny do imprez lecz do słuchania muzyki przy umiarkowanych poziomach głośności. 
Możesz także spojrzeć na rynek wtórny i poszukać Pylon Audio Pearl 25. 

 

Zapraszam na odsłuch i po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2021 o 22:15, 1Ender napisał:

Jakiego dźwięku oczekujesz? 

tak jak pisałem uniwersalnego, dobrego do filmu i do muzyki - zdaje sobie sprawę, że "do wszystkiego do do niczego" :) ale nie zawsze można mieć wszystko ;)
Obecnie mam podłączone jakieś "wyciągnięte z piwnicy" radiotechniki - i to na pewno nie są żadne perełki, zresztą z tego co pamiętam to były rewitalizowane po amatorsku.
I nawet jak na moje amatorskie ucho są "plaskie", chociaż z pewnością lepsze niż wbudowane w telewizor ;)

 

Z muzyki to raczej rock, jakaś alternatywa, czasami coś stronę klasyki.

PS. lata hucznych imprez też raczej mam już za sobą, a i mieszkanie w bloku raczej średnio się nadaje do głośnej zabawy :)
 

 

Edytowano przez tadamo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie rozumiem po co tu idą propozycję sprzetu nowego.

nie dość że to amplituner kina to jeszcze bardzo słaby. Kup używane kolumny podstawkowe - monitory. Gdyż je sprzedaż z zyskiem przy obecnej inflacji.

Absolutnie w tej cenie nic nowego.

Klipsch F1 albo Heco Metas, albo Monitory od ELACa tudzież sprawdzone Tannoy M2.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...